Ready Player One už má první recenze. Na hodnocení se příliš neshodnou

20. 3. 1 882×52 světlý/tmavý vzhled

Před pár dny jsme vás informovali o prvních názorech filmových fanoušků, kteří mohli nový Ready Player One   vidět v předstihu, nyní se ale už ze zahraničí trousí i první plnohodnotné recenze. Zatímco mnohé z nich považují novinku za nejlepší Spielbergův   film poslední doby, jiné ji dosti tvrdě kritizují.

Třeba takový Guardian kritizuje údajně slabou zápletku a nedostatečně prokreslené charaktery. Snímek je navíc prý až přeplněný vysvětlováním, které se mu ne vždy podaří organicky zasadit do děje. Screen Crush zase kritizuje akční scény ve virtuální realitě, které jsou nepřehledné a připomínají mlátičky v Transformers 77 %.

Duna, Kronika Královraha a Zeměplocha. Fantasy a sci-fi legendy, které už možná brzy uvidíme

Třeba takový Den of Geek naopak neskrývá nadšení. Ready Player One je podle něj svěží a zábavný snímek, zaujme citem pro detail a odráží se v něm klasický Spielbergův dotek. Digital Spy pak už v titulku hlásá, že jde o nejlepší režisérovo dílo za dlouhé roky. Filmu se prý daří trousit popkulturní reference, aniž by to působilo samoúčelně.

Celkově můžeme říct, že je většina reakcí pozitivní. Na Rotten Tomatoes snímek pozitivně hodnotilo 81 % kritiků průměrně 6,7 body z deseti. To naznačuje, že se Ready Player One možná nestane Spielbergovým největším hitem, fanoušky videoher, osmdesátek či samotného režiséra ale nejspíš nezklame.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor