Poznejte děti Kamene mysli! 7 filmových faktů o Visionovi, Scarlet Witch a Quicksilverovi

Datum vydání 27. 3. 2018Shlédnutí 23 421×Sdílení článku262Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Tentokrát se v každotýdenním článku o postavách superhrdinského vesmíru MCU budeme věnovat trojici, která získala své schopnosti díky Kameni mysli z Lokiho žezla. Konkrétně se jedná samozřejmě o androida Visiona, ale také o sourozence Wandu a Pietra Maximoffovy, na kterých prováděla pokusy Hydra.

1) Vision se mohl ukázat loni ve Spider-Manovi

Začneme scénou, která se do filmů nakonec nedostala. Jak všichni víme, události Občanské války 78 % znamenaly rozpad týmu Avengers: část jeho členů pod vedením Captaina Americy přešla do ilegality, zatímco hrdinové, kteří podepsali Sokovijskou smlouvu, pokračují v činnosti spolu s Iron Manem.

V loňské sólovce Spider-Man: Homecoming 73 % tudíž původně měli objevit i Vision a War Machine, kteří by pomohli Tonymu Starkovi zachránit rozříznutou loď po souboji Petera Parkera s Vulturem. Tak tedy alespoň scéna vypadala na původních concept artech.

2) Čarodějnice, která hraje na kytaru

Scarlet Witch je o dvanáct minut mladší, než její bratr Quicksilver a má umělecké sklony. Její pokoj v sídle Avengers nám totiž v Občanské válce odhalil mimo jiné kytaru a stojan s notami. Dost možná jste si ale těchto předmětů ani nevšimli, protože se ukáží jenom krátce.

10 filmových faktů o Captainovi: Navštívil naši zemi a maraton zvládne za hodinku

Ani Pietro, ani Wanda nejsou v žádném z filmů nikým osloveni jako Quicksilver, respektive Scarlet Witch. Obě superhrdinské přezdívky se objevují pouze v komiksech z MCU a v titulcích. Tony Stark nicméně v Age of Ultron 73 % při jedné příležitosti nazval čarodějnicí, což by se s přivřenýma očima dalo počítat.

3) Pietro Maximoff mohl přežít

Quicksilver je až doposud jediným členem týmu Avengers, který kdy padl v boji. Režisér druhých Avengers Joss Whedon   chtěl, aby ve film o válce s armádou robotů ukázal nějaké ztráty a přišlo mu příhodné zabít někoho nového a nezkušeného s tím, že to diváci nebudou čekat. Bál se však, že se to nebude líbit jeho šéfům v Disney.

Natočil proto i alternativní konec, v němž Pietro události Age of Ultron ve zdraví přežije a v novém kostýmu se zařadí mezi členy Avengers po boku své sestry. Nakonec ale Quicksilver skutečně padl v boji a přestože měl s Marvelem podepsanou smlouvu hned na několik filmů, už se skoro určitě nevrátí. Joss Whedon totiž zmínil, že zpětně není kdovíjak nadšený ze smrti Phila Coulsona v první týmovce, neboť jí ubírá na síle následné agentovo vzkříšení pro televizní obrazovky.

4) Sourozenci se živili krádežemi

Oba Maximoffovi se v domovské Sokovii účastnili protestů, během nichž si je také následně vyhmátla Hydra pro své pokusy s Kamenem mysli. Když ale dorazili Avengers a získali Lokiho žezlo zpátky, sourozenci se vrátili do hlavního města Novi Grad, kde se živili za pomoci svých schopností.

10 filmových faktů o Thorovi: Nekouká na Hru o trůny a pomohl trpaslíkům porazit trolly

Pietro jednoduše superrychle ukradl zásoby, ale i hračky či oblečení, o které se pak sourozenci podělili i s ostatními méně movitými obyvateli Sokovie. Ve vynechané scéně Scarlet Witch bratra varuje, že ani se svými schopnostmi není zcela v bezpečí a mimoděk předpoví jeho smrt, když mu připomene, že stále může být zastřelen.

5) Proč Vision nebyl na misi s Captainem?

Po událostech Age of Ultron vznikl nový tým Avengers, jehož členy byli třeba i War Machine či Vision. Tito dva hrdinové se však neobjevili v úvodu snímku v Lagosu, kde se Captain America střetl se svým starým nepřítelem Crossbonesem. Režisér Joe Russo   nicméně fanouškům tuto zvláštní skutečnost vysvětlil.

Avengers prý začali fungovat víc jako vojenská jednotka a nebáli se rozdělit síly, když byly jejich schopnosti potřeba na více místech. Navíc chtěli udržet kontinuitu s Návratem prvního Avengera 78 %, kde Captainovi pomáhali vesměs ti stejní hrdinové, jako na začátku trojky: Falcon a Black Widow.

6) Testy na lidech začaly díky Projektu Insight

Nepřišlo vám divné, že se Hydra nebála začít testovat Kámen mysli na nevinných obyvatelích Sokovie? Když někde začnou mizet lidé, nutně to přece vzbudí pozornost, nebo snad ne? Komiks Avengers: Age of Ultron Prelude - This Scepter'd Isle nám odhalil, proč byli padouši tak sebevědomí.

10 filmových faktů: Vulture měl mít Falconova křídla a Winter Soldier si půjčuje Captainův štít

Ve stejné době, kdy Scarlet Witch a Quicksilver získali své mimořádné schopnosti, probíhal i takzvaný projekt Insight, v jehož rámci měly helicarriery infikované Hydrou odstranit všechny potenciálně nebezpečné osoby na světě a nastolit nový řád. Podlý plán ale nakonec zastavil Captain America.

7) Co čeká Scarlet Witch v Infinity War?

Scarlet Witch se také nedávno objevila na obálce časopisu Entertainment Weekly, a to poněkud překvapivě po boku Nebuly. Obě ženy prý spojují silné zážitky s jejich sourozenci a také zkušenost se službou temným silám, kterou musely překonat. Máme se těšit na nějaké sdílení traumatických zážitků?

Trailery také ukazují, že se dočkáme i pokračování vztahu mezi Scarlet Witch a Visionem. Ten se zrodil už v Age of Ultron, kdy android zachránil Wandu z rozpadající se Sokovie a následně pokračoval i v Občanské válce. Komiksy nám nejnověji prozradily, že spolu oba superhrdinové v současné době žijí v Evropě.

BONUS) Visionovo alternativní zrození

Do Age of Ultron se nakonec nedostala delší varianta scény Visionova příchodu na svět, v níž hrdina předvedl své mimořádné schopnosti. Obstál v pěstním zápase s Thorem, štít Captaina Americy nechal jednoduše prolétnout svým tělem, vypustil několik ničivých paprsků z Kamene mysli a byl zastaven až výstřelem Iron Mana, který jej odhodil k oknu, načež film pokračoval stejně jako ve finální verzi.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *