7 filmových zajímavostí o Ant-Manovi: Děkuje Bohu, že není Tony Stark a auto parkuje ve vodě

Datum vydání 21. 3. 2018Shlédnutí 10 329×Sdílení článku186Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Hmyzí hrdina Ant-Man se sice zatím objevil jen ve dvou snímcích ze světa MCU, i tak se k němu pojí celá řada zajímavostí. Poprvé třeba představil kvantovou říši, do které se později podíval i Doctor Strange. Letos nás navíc čeká pokračování jeho sólovky 75 %, nazvané Ant-Man a Wasp  .

1) Rozhovor s Christine Everhart

Ve světě MCU existuje zpravodajský pořad WHiH Newsfront, který vychází i v našem světě na YouTube jako součást propagace superhrdinských filmů. Jedna z jeho epizod se věnovala i propuštění Scotta Langa, pozdějšího Ant-Mana, z vazby. Reportérka probrala s hrdinou okolnosti jeho zatčení a poznamenala, že jí nepřijde, že by Lang svých činů litoval. Tím Scotta rozzuří, takže ho musí strážný uklidnit taserem.

Mimo to si můžete v pořadu všimnout i informačního pruhu v zápatí, kde rolují zprávy, které už v roce 2015 předznamenávaly Občanskou válku 78 % či Spider-Man: Homecoming 73 %. Dozvíme se třeba, že veřejnost volá po událostech Age of Ultron 73 % Avengery k zodpovědnosti nebo že Tony Stark rozjel v New Yorku sponzorský program pro středoškolské studenty.

Pokud je vám povědomý i obličej Christine Everhart, možná si vzpomenete, že se tato reportérka objevila už v prvním Iron Manovi 81 %, kde dokonce skončila s titulním hrdinou v posteli.

2) Scott Lang v base

A jak se vlastně Scott Lang do vězení dostal? Jeho příběh nám vypráví komiks Ant-Man - Scott Lang: Small Time, který je zasazen přímo do filmového světa. Hrdina původně pracoval pro společnost Vistacorp, potom ale zjistil, že tam zákazníkům ilegálně účtují více, než kolik by je služby měly stát.

10 filmových faktů: Vulture měl mít Falconova křídla a Winter Soldier si půjčuje Captainův štít

Lang se domníval, že jde o chybu a opravil ji, za což byl vyhozen. Jako moderní Robin Hood se proto rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou, ukrást Vistacorpu peníze a vrátit je původním zákazníkům… pochopitelně s jistou srážkou, která by zamířila na Scottův účet.

Celá ta taškařice by se mu i povedla, kdyby v návalu pomstychtivosti nevyrazil trochu uškodit i šéfovi. Ukradl mu šperky pro svou ženu a dokonce i zaparkoval auto v jezírku. To už se mu ale na stopu dostali policisté a Lang putoval rovnou do San Quentin State Prison, což je mimochodem reálná americká věznice.

3) Mravenec jako domácí mazlíček

Ant-Manovi se během závěrečného souboje s Yellowjacketem podařilo zvětšit jednoho z mravenců zhruba do psí velikosti. Jeho dcera Cassie si následně tvora natolik oblíbila, že ho začala chovat jako domácího mazlíčka. Pravděpodobně s tím pokračuje až do současnosti, jak nám opět prozrazují reportéři WHiH.

V jednom z jejich pořadů si totiž můžeme všimnout krátké zprávy, že občané San Francisca pravidelně hlásí, že zahlédli obří hmyz mravenčího vzezření.

4) Inženýr Lang

Scott Edward Harris Lang, jak zní Ant-Manovo celé jméno, má ve skutečnosti inženýrský titul. Když byl ale propuštěn z vězení, nemohl dokonce ani se svým vzděláním najít práci a do nekvalifikovaného zaměstnání prodavače ve zmrzlinářském řetězci Baskin-Robbins nastoupil pod falešným jménem Jack.

5) Nedůvěra ke Starkům

Jak Scott Lang, tak Hank Pym sdílejí nedůvěru k rodině Starků. U Pyma je to docela pochopitelné, neboť Tonyho otec Howard měl svého času velký zájem o zmenšovací technologii, je ale zajímavé, že Lang jeho pocity sdílí. Dokonce ještě předtím, než se stane Ant-Manem, ve výše zmíněném rozhovoru pro WHiH sarkasticky poděkuje Bohu, že není Tony Stark.

Iron Man: 10 filmových faktů o Tonym Starkovi, které možná ještě neznáte

Jeho odpor k Iron Manovi ještě zvýraznila Občanská válka, kde se Lang Starkovi vysměje, když vleze do jeho zbroje a nedá si pokoj dokonce ani za mřížemi během Tonyho návštěvy. Zajímavé je, že dosud nevíme, kde se tyto antipatie vzaly.

6) Kde se ztratila Janet?

Manželka Hanka Pyma Janet Van Dyne se ztratila v kvantové říši, když se extrémně zmenšila, aby mohla zničit sovětskou jadernou raketu před výbuchem. Poté, co se odtamtud v roce 2015 Scott Lang dokázal vrátit zpátky, začal Hank Pym přemýšlet nad tím, zda jeho žena ještě pořád nemůže být uvnitř.

Existuje dost zajímavý náznak, že tomu tak skutečně je. Silueta až podezřele připomínající kostým Wasp se totiž krátce mihne na obrazovce během scény, kdy se Scott Lang propadá do hlubin kvantové říše.

7) Tři Ant-Manovy obleky

Nejdůležitější součástí Ant-Manova kostýmu je přilba, která zabraňuje tomu, aby se během zmenšování a zvětšování změnila chemická rovnováha mozku. Uvnitř je zabudován i EMP komunikátor, skrze který může dávat Scott Lang příkazy mravencům. Kostým sám Ant-Mana příliš nechrání, jde totiž prostřelit dokonce i taserem.

Zabijácké duo Marvelu: Povíme, kde seženete Hawkeyův nůž a jak Black Widow zastavila robota

Před bitvou na letišti v Občanské válce Hank Pym oblek vylepšil, díky čemuž se dokázal Scott zvětšit do obřích rozměrů. Letošní snímek Ant-Man a Wasp potom představí další upgrade, jehož konkrétní dopady ale dosud zůstávají neznámé.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *