Vražda snoubence, dětská obrna a temný Brumbál. Tohle je 5 hodně temných filmových teorií

22. 3. 2018 12 390×131 světlý/tmavý vzhled

Fanouškovské teorie nás baví. Mnohdy dovedou obohatit filmový zážitek o dříve netušenou perspektivu, takže jim na našem webu čas od času dopřáváme prostor. Tentokrát jsme se konkrétně podívali na pětici zvlášť temných spekulací, které v některých případech dokonce natolik vyděsily původní tvůrce, že je museli odmítnout.

1) Otec Andyho z Příběhu hraček je mrtvý

Animované snímky jsou terčem depresivních teorií velice často – zjevně neexistuje zábavnější činnost, než strašení nic netušících malých diváků. Mike Mozart, který pracoval pro Pixar jako konzultant v oblasti hraček během natáčení prvního Příběhu 85 %, loni vysvětlil fanouškům, proč ve filmech nikdy nevidíme otce kluka Andyho.

Dalších 10 úžasných filmových detailů. Některých jste si zaručeně nikdy nevšimli!

Andyho otec se prý také jmenoval Andy a byl to on, kdo se podepsal Woodymu na nohu. Pak se ale nakazil dětskou obrnou a většina jeho hraček musela být zničena. Nemoc sice přežil, oženil se a měl syna Andyho mladšího, potom se u něj ale projevil post-polio syndrom. Když už Andy senior věděl, že nadešla jeho poslední hodinka, poslal svého syna na půdu pro své staré hračky, ale zemřel dřív, než je dítě stihlo přinést.

Andy mladší ale otevřel krabici a našel Woodyho a několik jeho přátel. Hračky si ani nevšimly, že mají nového majitele, neboť se Andy svému otci velice podobá. Teorii podporují například fotky kluka s brýlemi na stěnách (Andy žádné nenosí) nebo stáří některých konkrétních hraček.

Teorie se dočkala takové publicity, že na ni zareagoval i sám scénárista Andrew Stanton  , který ji prohlásil za fake news.

2) Totoro je bůh smrti

Slavný anime chlupáč, který se dostal do loga japonského studia Ghibli, je podle jedné teorie ve skutečnosti bohem smrti. Může ho prý vidět jen ten, kdo je mrtvý nebo právě umírá. Když se malá Mei ztratí a najde se jen její bota, je prý už po smrti a její sestra Satsuki se za ní vydá do říše mrtvých. Společně potom vyrazí do nemocnice navštívit svou matku, která je vidí také... z pochopitelných důvodů. Tolik k roztomilé pohádce.

3) Brumbál měl viteál

Zmínit ale musíme i možná nejdrsnější potterovskou teorii, na kterou jsme dosud narazili. Brumbál podle ní udělal strašnou chybu během svého prvního souboje s Grindelwaldem – využil údajně temnou magii a omylem zabil vlastní sestru Arianu. Tím roztříštil svou duši a její část vstoupila do fénixe Fawkese.

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fawkesova pírka následně posloužila jako materiál do jádra dvou hůlek, které obdrželi Harry Potter a Voldemort. Brumbálův viteál byl následně zničen, když Fawkese zasáhla smrtící kletba ve Fénixově řádu a Harryho hůlka se zlomila.

Voldemortovu hůlku pak zlomek Brumbálovy duše opustil, už když se s ní pokusil Pán zla zabít Harryho poprvé. Z chlapce, který přežil, se tak stal rovnou dvojitý viteál.

Proto nakonec v Relikviích smrti 83 % potkává Harry na nádraží King's Cross jak Voldemorta, tak Brumbála. Proto si údajně i Harryho hůlka vybrala svého majitele – poznala v něm část sebe sama.

Tuto teorii nakonec odmítla sama J. K. Rowling  , která napsala, že ji nějak podivně štve, že tomu někdo věří.

4) Aladin je postapokalyptický snímek

Džin v Aladinovi 82 % trousí jednu popkulturní referenci za druhou, i když by se měl jeho příběh odehrávat v minulosti. Možná proto, že se ve skutečnosti jedná o postapokalyptickou budoucnost, kdy se lidstvo vrátilo do primitivnějších časů a z dob technologického vrcholu zbyl jen inteligentní papoušek či koberec vybavený nejmodernější levitační technologií. Dokonce můžeme i hádat, kdy se příběh odehrává. Džin si totiž stěžuje, že z lahve nevytáhl paty už 10 000 let.

5) Tamora Calhoun z Raubíře Ralfa zabila snoubence

Raubíř Ralf 82 %. Nevinný animák o síle přátelství v cool videoherním prostředí, řekli byste si. To ale netušíte, že skrývá hrozivé tajemství. Pamatujete si na seržantku Tamoru Calhoun, která měla naprogramovanou tu nejtragičtější možnou backstory? Ve flashbacku jsme viděli, jak jejího snoubence přímo na svatbě zabil cy-brouk a Tamara se stihla jen pomstít.

Nebo ne?

7 filmů, které mají šťastné konce. Tedy než se nad nimi trochu zamyslíte

Víte, cy-brouci mají takovou nehezkou vlastnost. Umějí se skvěle adaptovat a když něco sežerou, využijí to ke svému prospěchu. Typickým příkladem může být Král Cukřík, který se po svém sežrání spojil s cy-broukem a vytvořil hrozivého inteligentního mutanta, který to titulnímu hrdinovi Ralfovi pořádně zavařil.

A teď si představte, že se totéž stalo na svatbě Tamory. Mladá seržantka nemusela zabít jenom agresivního cy-brouka... musela zavraždit vlastního manžela, jehož tvář stvůra získala.

A pouštějte pak tohle dětem…

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: