Filmožrout: Pacific Rim 2 je akční béčko, které si na nic nehraje. Některým to stačí, jiným ne

23. 3. 2018 3 376×68 světlý/tmavý vzhled

Nikdo asi nečekal, že nový Pacific Rim 58 % udělá díru do světa svými dialogy či sofistikovaným scénářem. Česká a zahraniční kritika se tudíž víceméně rozdělila na ty, kterým prvoplánová akční zábava není po chuti a na ty, kteří si ji naopak nechají líbit. Od toho se potom odvíjí i hodnocení.

Takový František Fuka na hru autorů rád přistoupil. Kdyby prý celý film bavil stejně, jako závěrečná akční řežba, vysloužil by si nejvyšší hodnocení. Druhý Pacific Rim prý skvěle šlape, psychologizování je omezeno jen na nezbytné minimum a celkově si užijete ještě o trochu víc zábavy, než u jedničky 63 %. Povstání si proto odneslo 80 %.

Cvičené veverky i loď přetažená přes kopec. 7 režisérů, kteří se nezaleknou žádné výzvy

Časopis Empire tak spokojený nebyl a udělil dosti průměrné tři hvězdičky z pěti. Režisér Steven S. DeKnight   dokáže sérii postrčit nečekanými novými směry, herec John Boyega   v hlavní roli má charisma a akce funguje tak dobře, jak to konkurenční Transformers zvládali naposled před deseti lety. Na druhou stranu prý nemá tak zajímavé vedlejší postavy, jako Del Torův   původní film.

S hodnocením souhlasil i český filmový server Moviezone. Nový film je prý barevnější, pozitivnější, hlasitý a pitomý. Robotů je nepřehledně mnoho a lidských postav jakbysmet. Scénář si dovoluje takové absurdity, že je možná nespolkne ani příznivec béček. Na druhou stranu je akce přehledná a velkolepá a třeba loňské Transformers 51 % zadupává do země.

Otázky fanoušků: Kolik peněz vlastně spálil Joker v Nolanově Temném rytíři?

Méně spokojený byl Vox, který považoval vedle akčních scén za největší klad původního filmu originální zasazení. Tím, že na tuto formuli dvojka rezignovala, stala se prý jenom klonem již zmíněné Bayovy řežby, na které nejde poznat, že ji tvořili čtyři scénáristé. Veškerá neotřelost je pryč, čemuž odpovídá hodnocení dvěma hvězdami z pěti.

Mirka Spáčilová udělila srovnatelných 40 %. Veškerá inovace novinky prý spočívá v politicky korektním výběru herců a podbízení se čínskému publiku. Na kácení mrakodrapů se ve 3D hezky kouká, ale třeba filmy s Iron Manem mají podobné akční scény a dokáží je ještě opepřit humorem. Veškerý nápad už z Pacific Rimu dávno vyprchal.

I to někdo udělal pro roli. 7 neuvěřitelných příprav na film, které provedli slavní herci

Jan Varga z blogu Film Spot se naproti tomu přiklonil k 60 %, neboť film údajně jako nezávazné blbnutí dobře funguje. Díky střelenému scénáři navíc není nouze o překvapivé zvraty a střetnutí se nově odehrávají zejména ve dne, čímž nabývají na přehlednosti. Na druhou stranu se roboti již nepohybují realisticky pomalu.

Závěrem zmiňme, že si nový Pacific Rim v době psaní článku drží 58 % v databázi ČSFD, což je 5 bodů pod hodnocením jedničky. 47 % kritiků na Rotten Tomatoes hodnotilo snímek pozitivně, průměrné skóre stojí na 50 %. Konkurenční Metacritic pak udělil hezčích 64 bodů ze sta a uživatelské skóre dokonce dosáhlo 7,5 bodu z deseti.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor