7 filmových faktů o Spider-Manovi: Ukázal se už ve druhém Iron Manovi a nezahálí ani v noci

4. 4. 2018 11 979×43 světlý/tmavý vzhled

Peter Parker alias Spider-Man má za sebou ve filmovém vesmíru MCU zatím jen dva (dobře, s přimhouřenýma očima tři) snímky, přesto se k němu ale váže nejedna zajímavost, kterou jste během návštěvy kina zaručeně nepostřehli. Prošli jsme za vás vyjádření tvůrců či vystřižené scény a vysvětlíme i nějakou tu nenápadnou referenci.

1) Poprvé se ukázal už ve druhém Iron Manovi

Pamatujete si to dítě, které se neohroženě postavilo dronům Justina Hammera a Ivana Vanka ve finální bitvě filmu Iron Man 2 73 %? Po premiéře Spider-Manova Homecomingu 73 % tvůrci MCU potvrdili, že tímto malým chlapcem nebyl nikdo jiný, než Peter Parker – celé roky předtím, než získal své schopnosti.

Iron Man: 10 filmových faktů o Tonym Starkovi, které možná ještě neznáte

To mimo jiné znamená, že hrdinu z Queensu ztvárnili ve filmovém vesmíru Marvelu hned dva různí herci. Tím současným je samozřejmě Tom Holland  , vůbec poprvé se ale jako Parker ukázal Max Favreau. Příjmení napoví, že jde o syna režiséra Jona Favreaua  , kterého koneckonců také příležitostně vidíme v boční roli Happyho Hogana.

2) Zachránil německého kancléře

Ve vystřižené scéně z Homecomingu jsme zjistili, že Spider-Man stihl během své návštěvy Německa navštívit party, kde se v kostýmu houpal s dívkami na pavučině a fotil si s nimi selfie. Podle novinového titulku se mu navíc nějak podařilo zachránit tamní kancléřku (nebo možná kancléře, neboť třeba prezidentem USA je v alternativním vesmíru MCU Matthew Ellis).

Ráno každopádně nadšeného Petera konfrontuje Happy Hogan s německými novinami, které Spider-Manův noční výlet zdokumentovaly, a to včetně inkriminující fotografie.

3) V MCU existuje Miles Morales

V komiksech si kostým pavoučího hrdiny oblékli i jiní lidé, než samotný Peter Parker. Tím nejslavnějším a čtenářsky nejoblíbenějším je pravděpodobně Miles Morales, jehož již brzy představí nový animovaný snímek od Sony  . Možná ale nevíte, že Miles existuje i ve filmovém vesmíru Marvelu.

Je totiž synovcem Aarona Davise, drobného zlodějíčka, kterého Peter Parker krátce vyslýchal v Homecomingu. Ve snímku se sice Miles dočkal jen nepřímé zmínky, tvůrci ale později jeho totožnost potvrdili.

4) Fanoušek Star Wars

Peter Parker fandí sérii Star Wars, jak bylo v dosavadních filmech hned několikrát naznačeno. Spolu s kamarádem Nedem staví z Lega Hvězdu smrti, Ant-Mana porazí díky triku odkoukanému z legendární bitvy o Hoth v epizodě Impérium vrací úder 89 % a doma má modely stíhačky X-Wing nebo kráčejícího tanku AT-AT.

Herec Tom Holland ale ve skutečnosti originální trilogii nikdy neviděl, ač přiznává, že si jako malý užil prequely a v poslední době i sedmou epizodu Síla se probouzí 77 % a samostatný snímek Rogue One 78 %.

5) Karen je manželkou J.A.R.V.I.S.e

Karen, Spider-Manova asistentka s vlastní umělou inteligencí, byla vyvinuta Tonym Starkem podobně jako třeba J.A.R.V.I.S. nebo F.R.I.D.A.Y. Zjevně má i poněkud zlomyslný smysl pro humor, protože Peterovi pogratuluje, že se mu podařilo zachránit loď rozříznutou v půli... tedy skoro.

Poznejte děti Kamene mysli! 7 filmových faktů o Visionovi, Scarlet Witch a Quicksilverovi

Víte ale, kdo Karen propůjčil hlas? Byla to herečka Jennifer Connelly  , která je shodou okolností manželkou Paula Bettanyho  . Ten v MCU hraje Visiona a propůjčil hlas J.A.R.V.I.S.ovi ve filmech vedoucích k událostem Age of Ultron 73 %.

6) S velkou mocí přichází...

Homecoming si dal záležet, aby se odlišil od předchozích Spider-Manových sólovek a neukázal smrt strýčka Bena, jednu z nejdůležitějších událostí v hrdinově životě. Kvůli tomu jsme nicméně přišli i o slavnou větu, kterou Ben Petera vyzve ke zodpovědnosti za jeho sílu.

Tu proto alespoň zparodovaly některé marvelácké seriály. Její variace se objevila hned v první epizodě Agentů S.H.I.E.L.D. 73 % a dva výskyty fanoušci napočítali v Jessice Jones 77 %.

7) Amazing Spider-Man easter egg

V článcích o Iron Manovi či Captainu Americovi jsme neopomenuli zmínit jejich oblíbené dopravní prostředky a uděláme to i v případě Spider-Mana, který v hodině nouze ukradl auto svému spolužákovi Thompsonovi. Jednalo se o model TTS Roadster, který filmařům v rámci product placementu poskytla automobilka Audi.

10 filmových faktů o Captainovi: Navštívil naši zemi a maraton zvládne za hodinku

Scénu s krádeží vozu ale zmiňujeme ještě z jednoho důvodu – skrývají se v ní hned dvě nenápadné reference. Audi má na poznávací značce nápis Flashdrv, což je jméno písně, kterou složil režisér Jon Watts   a využil ji v části filmu, kde Flash Thompson dělá DJe.

Krom toho se také dočkáme pomrknutí směrem k sérii Amazing Spider-Man 65 %. Parker totiž Flashovi auto zabaví ve chvíli, kdy si spolužák stěžuje na svou večeři, k níž měl mořčáka evropského. Stejnou rybu přitom jedl kdysi Andrew Garfield   s Emmou Stone   ve snímku z roku 2012.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: