Co se stane, když zkřížíte hrdiny DC a Marvelu? Komiksy znají odpověď!

10. 4. 2018 9 965×75 světlý/tmavý vzhled

Snad každý fanoušek komiksových filmů alespoň jednou zapřemýšlel, jak by to asi vypadalo, kdyby se do sebe pustili hrdinové Marvelu a konkurenčního DC. Jelikož se oba multivesmíry čas od času prolnou, k vzájemnému soupeření už několikrát přinejmenším na papíře došlo. Co víc, v několika případech se reálie světů promíchaly natolik, že vzniklo takzvané Amalgam universe – dimenze, v níž žijí charaktery vzniklé spojením postav z obou komiksů. A ty si dnes představíme!

1) Super-Soldier

What was your favorite Amalgam Comics title or amalgamation? (Image originally presented in Wizard Magazine - Art by Rodolfo Damaggio & Karl Kesel) from r/comicbooks

Během druhé světové války hledali Spojenci dobrovolníka, na němž by vyzkoušeli nové sérum. Našli ho v Clarku Kentovi, kterému pokus dodal neuvěřitelné schopnosti. Super-Soldierovy smysly hravě překonávají lidské limity, hrdina je neuvěřitelně silný a houževnatý a nosí s sebou všude nezničitelný štít ze slitiny oceli a vibrania, který používá v boji. Ve zcela novou postavu, taktéž s charakterem Mirka Dušína, se samozřejmě spojili Captain America a Superman.

Captain America kocourem. Když si Marvel dělá srandu z vlastních postav

2) Iron Lantern

Hal Stark je milionář a majitel letecké společnosti. Těžce se zranil během srážky s mimozemskou lodí a zemřel by, kdyby u návštěvníka z vesmíru nenalezl podivnou baterii podobnou lucerně. Z posledních sil sestrojil zbroj poháněnou energií lucerny a užasl, když zjistil, že ze zelené síly může snadno vytvářet, cokoli jej napadne. Jak vám už asi došlo, duchovními rodiči Hala Starka jsou Iron Man a Green Lantern.

3) Doctor Strangefate

[Fan-Art] Doctor Strangefate by Masaolab from r/DoctorStrange

To si takhle jednou telepat Charles Xavier vyrazil do Himalájí, kde potkal čaroděje. Začal se u něj učit mocnému magickému umění a vzhledem ke svým již beztoho nesmírným schopnostem brzy překonal svého učitele. Postava vznikla kombinací dvou podobných hrdinů Doctora Strange a Doctora Fata, jakož i mutanta Profesora X. Nosí přilbu, kterou proslavil jeho předobraz z DC a levitující plášť, který si vypůjčil z Marvelu.

4) Spider-Boy

Nebohého Petera Parkera potkal v Amalgámovém univerzu škaredý osud. Zemřel, když se dostal příliš blízko k pokusu o naklonování Super-Soldiera. Přežila ale alespoň jeho omylem vytvořená kopie, která získala schopnost částečně ovládat gravitaci. Protože jí hrdina využíval hlavně pro chození po stěnách, posilování úderů a dalekým skokům, dal si Parkerův klon záhy přiléhavé jméno Spider-Boy. Kombinuje v sobě Superboye a Spider-Mana.

Spider-Man, jak jste ho ještě nikdy neviděli. Vysvětlíme vystřižené scény z pavoučích filmů

5) Dark Claw

Some of you probably hate Darkclaw but I think he's pretty badass from r/Marvel

Rodiče Logana Wayna zabil lupič, takže se pětiletý hoch musel vydat bydlet ke strýci do Kanady. Zapletl se do tamního tajného programu Weapon X a do těla mu bylo vpraveno adamantium. Následně se vrátil do rodného New Gotham City, kde si vyrobil žlutočerný kostým a s využitím svých nových vlastností a mimořádného detektivního talentu začal pátrat po vrazích své rodiny. Kosti má po Wolverinovi a prachy po Batmanovi a v garáži mu stojí velkolepý Clawmobil.

6) Speed Demon

Blaze Allen si tak dlouho pohrával s okultními silami, až to stálo život jeho mladou manželku. Aby zachránil její duši z hlubin pekelných, spojil se s démonem rychlosti. Každou noc, popřípadě vždy, když mu hrozí nějaké nebezpečí, změní Blaze Allen podobu a jeho lebka vzplane podsvětními ohni. Kombinuje v sobě charaktery superhrdiny Flashe, temného Ghost Ridera a také démonického prince Etrigana z DC komiksů.

7) Kačer Lobo

Když se jeden z největších drsňáků Lobo, který se dokáže zcela zregenerovat i z kaluže vlastní krve, spojí se střeleným humanoidním kačerem Howardem, jehož jedinou schopností je bojové umění Kvák-fu, je vždy o zábavu postaráno. Tento nebezpečný námezdní lovec se nebojí nožů, granátů ani nadměrně velkých palných zbraní, v zobáku plném tesáků svírá doutník a nebojí se nikoho, přestože vzhledem ke svému kachnímu původu neváží ani dvacet kilo.

8) Hyena

I wonder how many of you guys know about Dark Claw? He's an official merge of Batman and Wolverine. from r/batman

Amalgámové univerzum je ale samozřejmě i domovem nebezpečných padouchů. Creed Harley Quinn se účastnil projektu Weapon X spolu s Loganem Waynem a během pokusů zešílel. Disponuje takřka totožnými schopnostmi jako Sabretooth, Wolverinův protivník ze světa Marvelu, nebezpečným ho ale činí zejména geniálně zvrácený mozek Harley Quinn a Jokera, kterým se podobá vzhledově.

9) Two Faced Goblin

Půlku tváře Harveyho Osborna znetvořila strašlivá nehoda, za což tento dřívější politik a právník viní Dark Clawa. Přísahal proto pomstu a dal se na zločineckou dráhu. Nad New Gotham City se prohání na vznášedle Green Goblina, má s sebou i zásobku klasických dýňových bombiček a vzdělání zase pochytil po svém předobraze z DC komiksu, Harveymu Dentovi.

10) Thanoseid

DC: 10 padouchů, které bychom chtěli v superhrdinském světě (opět) potkat

Arcizmetek Thanoseid vládne vzdálenému světu Apokolips. Napříč vesmírem hledá zbraň s děsivým názvem Ultimate Anti-Life Nulifier, pomocí které chce spáchat nějakou tu genocidu a zapůsobit tak na svou milovanou Smrt. Superhrdinové ho ale nakonec porazí – Zemi krom toho před všemi nebezpečími chrání jejich speciální tým, nazvaný přiléhavě Judgment League Avengers.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: