Plyšový upír a Darth Vaderův burger. 7 dost ujetých věcí, inspirovaných filmy

11. 4. 2018 5 627×44 světlý/tmavý vzhled

Předměty využívající slavné filmové značky se pochopitelně těší mezi fanoušky přetrvávající oblibě. Sošky, hrníčky, polštáře nebo třeba klíčenky… A kdo doma nikdy neměl alespoň jeden plakát? Pokud vám ale klasika nestačí a hledáte něco exotičtějšího, už nemusíte. Ty nejdivnější jsme našli za vás.

1) Plyšový facehugger

Vetřelec: Zajímavosti okolo sci-fi klasiky, o nichž jste neměli ponětí

Facehugger, potvora, která se skrývá ve vetřelčím vajíčku, vám možná po prvním zhlédnutí legendárního sci-fi horroru nedal spát. Inu, dnes už můžete v klidu spát přímo s ním. Na rozdíl od kostnatého originálu s kyselinovou krví je tahle potvůrka vyrobená z plyše a nehrozí, že byste se ráno probudili s proděravělým hrudníkem. Jenom možná čas od času pořádně vyděsí vaše návštěvníky.

2) Ektoplazma z Krotitelů duchů

Každý správný nerd dobře ví, že z mrtvých duchů ve všech počítačových hrách, ale i filmech a knihách padá substance zvaná ektoplazma. Nějaká obětavá osoba jí shromáždila celé čtyři plechovky standardní velikosti plechovkového piva či energy drinku a nabízela je v přepočtu za pouhé čtyři stovky na Ebayi. Teď už se koupit nedají, takže si asi budete muset holt ulovit vlastní přízrak.

3) Dark Vadorburger

Všemi fanoušky svorně milovaná první epizoda Star Wars s božským Jar Jarem a sympatickým malým Anakinem Skywalkerem se pár roků zpátky dočkala 3D verze, která dovolila divákům nahlédnout hlouběji do tajů propracovaných digitálních efektů filmu. Při této příležitosti vydal francouzský fastfoodový řetězec Quick speciální hamburger jménem Dark Vador. Ten měl úplně černou bulku, stvořenou zdravotně nezávadným potravinářským barvivem. 

Zasloužili si Jediové skončit? Zkoumáme odvrácenou tvář ochránců míru v galaxii

4) Koňská hlava

Pamatujete si na Kmotra  92 % a useknutou koňskou hlavu? Takovou teď můžete hodit i vy do postele, komu se vám jen zamane. Stačí si ji zhruba za tisícovku pořídit v internetovém obchodě. Můžete navíc zhruba čtvrtinu ušetřit, když si ji necháte poslat nevycpanou a napěchujete ji vlastním obsahem, kupříkladu reálnými zvířecími orgány. Vaši nepřátelé vám už nikdy neodmítnou žádnou nabídku!

5) Ježíšovy hřebíky

Tvůrci kontroverzního filmu Umučení Krista  72 % založili pro své oficiální reklamní produkty web www.sharethepassionofthechrist.com, který už v současné době není k dispozici, ale stále ho můžete najít v internetových archivech. Co nabízel? Možná nám to nebudete věřit: krom povinných křížků, přívěsků ve tvaru tabule s nápisem na krucifixu nebo trnové koruny jste si mohli pořídit i miniatury hřebíků, jimiž římští vojáci probili Ježíšovo tělo. Ale nebojte se, pro slabší povahy byl přeci jen k dispozici i klasický hrneček.

Jak filmy mění svět. Přiznal se kvůli nim vrah a v Mississippi zrušili otroctví

6) R2-D2 akvárium

Skoro na dvojnásobek by vás přišla maketa legendárního droida R2 se zabudovaným akváriem. Nádrž měl zhruba sedmilitrovou a dovnitř jste se mohli dívat integrovaným periskopem. Při sledování Star Wars jsme si nikdy nevšimli, že by malý modrý robot projevoval nějakou přehnanou náklonnost k podmořské fauně, takže jenom marně přemýšlíme, jak tvůrci zvláštního akvária na celou tuhle věc vlastně přišli.

7) Objímací upír

Jednoznačně nejdivnější položkou na našem seznamu je objímací polštář s tváří Edwarda Cullena, třpytivého vampýra z teenagerského fenoménu Stmívání. Vypadá totiž popravdě poněkud děsivě – rysy v obličeji jsou spíš jen naznačené a krk připomíná délkou spíš mladou žirafu, než (původně) lidskou bytost. Útěchu můžete najít v tom, že bude celou noc dělat to samé, co skutečný Edward – mlčky vás pozorovat. Pokud vás tedy takové věci utěšují. Brr!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: