Dalšího Šíleného Maxe asi hned tak neuvidíme. Série se zmítá v síti soudních sporů

17. 4. 2018 1 847×54 světlý/tmavý vzhled

Nejnovější Šílený Max z podtitulem Zběsilá cesta 80 % vnesl tolik potřebný svěží vítr do akčního žánru a dočkal se uznání od diváků i kritiky – a nakonec i desíti oscarových nominací, z nichž šest proměnil. Můžete se tudíž právem divit, proč už v kinech dávno nepřistálo pokračování. Na vině jsou soudní spory, v nichž jde samozřejmě o peníze.

Produkční společnost Kennedy Miller Mitchell, kterou spoluzakládal režisér George Miller  , si nárokuje devět milionů dolarů za to, že dokázala natočit Šíleného Maxe pod stanoveným rozpočtem. Studio Warner Bros však naopak tvrdí, že snímek svůj rozpočet silně přestřelil.

Zběsilá cesta: Šílenému Maxovi se do cesty postavili teroristé i nečekané úmrtí

Navíc je prý Mad Max o dvacet minut delší, než bylo domluveno a místo benevolentního ratingu PG-13 dostal tvrdé R. Kennedy Miller Mitchell kontruje tím, že se studio režisérovi neustále motalo do práce, nenechalo ho natočit některé plánované scény a zdržovalo celou produkci.

Další pře se pak vede okolo dotáček, neboť George Miller údajně v této fázi natáčení provedl změny děje neschválené Warnery a dále navýšil rozpočet. Jak vidno, situace je dosti složitá a můžeme jen těžko předpokládat, že by se ji v dohledné době podařilo uspokojivě vyřešit.

A do té doby zůstávají plány na dalšího Šíleného Maxe jenom planými sny.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: