Stačí mrknout a nevšimnete si jich. Máme pro vás 10 úžasných filmových detailů

18. 4. 2018 11 875×10129 světlý/tmavý vzhled

Natočení filmu si žádá spoustu peněz a úsilí mnoha talentovaných lidí. Ďábel je přitom v detailech a stačí zdánlivě nepatrná drobnost, aby se divácký zážitek rozsypal na kusy. Tvůrci proto mnohdy své dílo promýšlejí tak do hloubky, že nás to nepřestává udivovat. A překvapení budete zaručeně i vy.

1) Howard Stark se ukázal ve Spider-Manovi

Otec Tonyho Starka Howard se ve světě MCU jako vedlejší postava ukázal hned v několika filmech. Iron Man se s jeho dědictvím vyrovnával ve své druhé sólovce a Občanská válka 78 % vysvětlila okolnosti jeho smrti. Největší roli ale starší Stark dostal v prvním Captainu Americovi, kde pro titulního hrdinu vyrobil slavný štít.

7 filmových faktů o Spider-Manovi: Ukázal se už ve druhém Iron Manovi a nezahálí ani v noci

Nejspíš vám ale ušlo, že se Howard krátce mihl i v loňském Spider-Manově Homecomingu 73 %. Po boku dalších velikánů vědy byl totiž vyobrazen na zdi střední školy, kde studuje Peter Parker.

A když už se bavíme o Homecomingu, tohle je jasný batmanovský easter egg. S Michaelem Keatonem  , který… však vy víte.

2) Thorin změnil svou větev ve štít

Když už se zdálo, že Thorin prohraje svůj souboj s Azogem a bídně zahyne, chopil se trpaslík dubové větve, odrazil smrtící ránu a uťal skřetovi ruku. Poté se ale provizorního štítu nezbavil, nýbrž jej opracoval a dál používal v boji, jak můžeme vidět třeba na konci Neočekávané cesty 81 %.

Musíme zahanbeně přiznat, že jsme si tohoto detailu nikdy předtím nevšimli a domnívali jsme se, že Thorin jednoduše zvedl kus dřeva z pokáceného stromu. Snad nejsme jediní.

3) Stephen Hawking ve Vězni z Azkabanu

Nejslavnější kniha nedávno zesnulého vědce Stephena Hawkinga se jmenuje Stručná historie času. Mezi mudly si získala značnou popularitu, čtenáře ale našla zjevně i ve světě čar a kouzel. Jeden z kouzelníků si ji totiž čte ve třetím filmu s podtitulem Vězeň z Azkabanu 85 %.

Každý fanoušek Harryho Pottera přitom dobře ví, že se zápletka snímku točí okolo cestování časem. Za zmínku také stojí, že si čtoucího muže zahrál anglický zpěvák Ian Brown.

4) Jabba Hutt si zahrál sám sebe

Tvůrci Skryté hrozby 79 % přišli se zábavným způsobem, jak uvést v titulcích vesmírného gangstera Jabbu Hutta. Proradný slimák z planety Tatooine ve filmu prý hraje sám sebe, čímž se stal podle všeho prvním mimozemským organismem, kterému se něco podobného povedlo.

5) Úžasný svět Šíleného Maxe

Zběsilá cesta 80 % je na první pohled jenom další akční film s minimálním scénářem, spoustou výbuchů a šílenými padouchy. Mnozí diváci jí ale zcela propadli, dost možná i proto, že pod povrchem skrývá propracovaný svět s originální kulturou.

Zběsilá cesta: Šílenému Maxovi se do cesty postavili teroristé i nečekané úmrtí

Gesto sepnutých rukou například připomíná „posvátný“ motor V8, řidiči si volanty berou z hromady, kterou zakládali už jejich předkové a maska šíleného kytaristy s plamenometnou kytarou je vyrobena z obličeje jeho vlastní matky.

6) Jeden prsten je natahovací

O Prstenech moci jsme svého času napsali docela vyčerpávající článek, na jednu vlastnost Sauronova nejmocnějšího šperku jsme ale zapomněli. Jeden prsten se totiž přizpůsobuje velikosti prstu svého nositele, jak můžeme vidět poté, co jej Isildur usekne z ruky Temného pána.

Prsteny moci: Koho učiní neviditelným? A co by se stalo, kdybyste Jeden prsten prohlásili za svůj?

7) Kontinuita omračovacích paprsků

Princezna Leia byla v Nové naději 88 % zasažena omračovacím výstřelem, když vojáci Impéria vtrhli na její loď. Sama ale později použila podobného donucovacího prostředku proti vzpurnému Dameronovi v nejnovější osmé epizodě 74 %. V obou případech zbraň vytvořila zvláštní modré kruhy.

8) Henry Jones a jeho noviny

Indiana Jones k sobě během Poslední křížové výpravy 90 % přibral i svého tátu. Ten se snažil v Německu působit nenápadně a otevřel proto místní noviny. Není ale těžké uhodnout, že jim nevěnuje žádnou pozornost, protože je drží vzhůru nohama.

Fanouškům to pochopitelně přišlo divné. I kdyby Henry Jones neuměl německy, pozná snad přece latinku. I to měli ale tvůrci promyšlené, neboť Indyho otec už má svoje roky a nosí brýle.

9) Jak umírá demokracie

Musíte být skutečnými fanoušky Star Wars, pokud důvěrně znáte symboly Impéria i Povstalecké aliance. Jedině tak si ale máte šanci všimnout drobného easter eggu, který tvůrci skryli v Pomstě Sithů 87 %. Účes Padmé totiž nápadně připomíná rebelské logo, zatímco místnost, v níž droidi opravují sežehnuté tělo Anakina, vypadá přesně jako znak jím nastolené tyranie.

10) Výbuch na okamžik vyřadil zabijácké vysílání

Když Richmond Valentine v Kingsmanovi 81 % aktivuje své SIM karty, rozpoutá se v kostele vraždění. Agent Harry Hart pod vlivem technologie s klidem zmasakruje velkou část přítomných, aniž by přemýšlel nad důsledky. Pak ale v jeho blízkosti exploduje granát a na okamžik jej ohluší a zmate.

V tomto okamžiku můžeme na zlomek sekundy zahlédnout, že se Harry probral a je zděšený násilím okolo sebe. Pak se ale dostane zpět pod vliv SIM karty a dokončí dílo zkázy.

BONUS) Marvelácká záhada

Čím to, že hrdinové Marvelu

ve svých třetích dílech

ztrácejí svou ikonickou výbavu?

Další podobné detaily najdete na r/moviedetails.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (10 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: