Konec je blízko. Přečtěte si, kteří padouši budou už za týden plenit Zemi v Infinity War

19. 4. 2018 9 055×1151 světlý/tmavý vzhled

Infinity War   bude nejdelším snímkem superhrdinského vesmíru MCU, v kině si posedíme bezmála dvě a půl hodiny. Aby měli naši hrdinové celou tu dobu dost práce, potřebují pochopitelně dostatek záporáků – a těch budou mít třetí Avengers spoustu. Dnes si představíme ty, o kterých zatím víme.

1) Thanos

Největší očekávání vzbuzuje pochopitelně arcizmetek Thanos, který zhruba posledních šest let seděl na zadku na levitujícím trůnu, zatímco jeho neschopní poskoci ztráceli jeden Kámen nekonečna za druhým. Proto se rozhodl, že se o dotěrné pozemšťany postará osobně.

Thanos patří k téměř vyhynulému druhu titánů, který zničilo kataklyzma na domovské planetě. Sám je ale stejně děsivý, jako libovolná přírodní katastrofa a ve vyvražďování inteligentních bytostí se může považovat za experta – vyhladil například všechny příslušníky rasy zehoberei kromě adoptivní dcery Gamory.

Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde jsou a jak se tam dostaly

Šílený titán je nesmírně odolný a silný (podle tvůrců silnější než samotný Hulk) a v traileru jsme ho už viděli rozdrtit Tesarakt v jedné ruce. Jeho nejděsivější zbraní jsou však lsti a úklady. Každý Kámen nekonečna, který Thanos získá, mu navíc dodává další, ještě děsivější schopnosti.

2) Loki

Ledového obra Lokiho, Thorova nevlastního bratra, znají diváci MCU už velmi důvěrně. Naposledy v Ragnaroku 82 % ukázal svou světlejší stránku a zachránil Asgarďany před jistou záhubou, kdysi však sloužil Thanosovi a slíbil dokonce, že mu výměnou za Zemi doručí Kámen prostoru.

V ukázkách jsme viděli, že se Loki dostal slušně do úzkých a Thanosovi Tesarakt skutečně nabízí. Nemyslíme si ale, že by mu titán prominul selhání, ledaže by to nějak prospělo jeho současným plánům. Boha klamu každopádně čeká polízanice, na kterou nebude stačit nejspíš ani všechen jeho důvtip.

3) Ebony Maw

Thanos není na svou honbu za kameny do rukavice sám. Přivedl si takzvaný Black Order, své elitní služebníky. Jedním z nich je i Ebony Maw, jehož síla tkví v přesvědčovacích schopnostech. Naprosto exceluje v manipulaci a intrikách a dokáže obelstít i takové mozky, jako je Doctor Strange. Toho také Maw v trailerech mučí.

10 překvapivých faktů o světě Marvelu. Existují v něm upíři a veverčí holka, která porazila Thanose

Co víc, fotky z natáčení už dříve naznačily, že se obě postavy ve filmu potkají a Ebony Maw měl zcela zjevně navrch. Režisér Joe Russo   také prozradil, že mimozemský intrikán tvoří celý ten polobožský kult okolo samotného Thanose. Padoucha si zahrál Tom Vaughan-Lawlor  .

4) Corvus Glaive

Jak už jeho jméno napovídá, další z členů Thanosova Black Order vládne nebezpečnou kůsou. Její čepel v komiksu štěpí i samotné atomy, takže dokáže zranit i tak odolné bytosti, jako je Hulk. Dokud navíc drží pohromadě, Corvus nemůže zemřít – dokonce ani když je naprosto anihilován. Glaive navíc patří mezi největší generály celého univerza.

Nevíme, kdo Corva v Infinity War ztvárnil, takže některé zahraničí weby jako WhatCulture spekulují, že by se mohlo jednat o tajnou roli Petera Dinklage  . Podle trailerů to vypadá, že se Glaive pokusí sebrat Visionovi jeho Kámen mysli.

5) Proxima Midnight

Corvovou manželkou je Proxima Midnight, která namísto kůsy používá kopí. Samozřejmě ne nijaké obyčejné, nýbrž speciální zbraň stvořenou samotným Thanosem. Zatím jsme viděli, jak drží v šachu Lokiho a také jak háže kopí po Captainovi, který ho však obratně zachytil za letu.

Nevíme, zda bude i ve filmu její zbraň vyrobena z hvězdy lapené v zakřiveném časoprostoru, ale moc bychom na to nespoléhali. V roli Proximy Midnight se ukáže herečka Carrie Coon  .

6) Cull Obsidian

Posledním z členů Black Order (respektive posledním, který se objeví v MCU) je Cull Obsidian. Toho v komiksu Thanos ze své elitní partičky vykopl, protože Cull nedokázal dobýt technologicky vyspělou Wakandu. Padouch chová zálibu v těžkých zbraních typu palcátů a seker, čemuž odpovídají i jeho superschopnosti nadlidské síly a odolnosti, v superhrdinském světě docela obvyklé. Trailery naznačují, že ve filmu dostane obouruční kladivo.

Cull Obsidian bude ztvárněn Terrym Notarym  , který má s prací v MCU dlouholeté zkušenosti. Skrze technologii motion capture propůjčil pohyby Grootovi ve Strážcích Galaxie a pracoval také na Abominationovi v Hulkově sólovce 63 %.

7) Outriders

Chitauri, které Thanos poskytl Lokimu, to v závěru prvních Avengers 83 % schytali atomovkou. Šílený titán má ale k dispozici nesčetné hordy dalších služebníků, konkrétně rasu takzvaných outriders. Jedná se o ty čtyřruké ještěry z trailerů, které v komiksech vznikly skrze genetické experimenty a jsou svému pánovy oddány až na smrt.

Negativní recenze legend: Avengers nudí, Matrix je sci-fi nesmysl a Temný rytíř trpí domýšlivostí

Nevíme, zda si outriders do filmu přinesou i své schopnosti typu letu, čtení myšlenek a neviditelnosti, každopádně ale budou daleko nebezpečnějšími nepřáteli, než Thanosova první armáda.

8) Sběratel

Taneleer Tivan, zvaný též Sběratel, se ukázal už v Thorovi a ve Strážcích Galaxie. Momentálně má v držení Kámen reality, s jehož pomocí se kdysi elf Malekith pokusil uvrhnout vesmír do temnoty. Thanos si pro něj záhy přijde a Sběratel nemůže příliš doufat, že by dokázal svůj poklad uchránit.

9) Chitauri

Dočkáme se podle všeho i Thanosova vojska Chitauri, a to přinejmenším ve flashbacku, kde se titán poprvé setká s Gamorou. Už v traileru můžeme vidět povědomou výzbroj a výstroj mimozemšťanů, kteří mají na rozdíl od outriderů jenom dvě ruce. Dost možná to ale bude jediná role, kterou v Infinity War sehrají.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)