Thanos ve čtvrtek vyhlásí Infinity War, s ní ale dorazí i sci-fi thriller

21. 4. 2 877×109 světlý/tmavý vzhled

Nikdo nepochybuje o tom, který film si v nadcházejícím týdnu vyslouží nejvíc divácké pozornosti. Avengers: Infinity War   uzavře tři fáze vývoje filmového univerza Marvelu, které jsme v kinech potkávali posledních deset let a přitom se dost pravděpodobně stane největším blockbusterem letoška.

Příběh stojí na jednoduché premise – padouch Thanos, kterého fanoušci MCU už párkrát potkali, ztratil trpělivost se svými služebníky a rozhodl se vyrazit na Zemi osobně, aby shromáždil mocné Kameny nekonečna do své zlaté rukavice. Pokud se mu to povede, bude moci lusknutím prstu vyvraždit půlku vesmíru a nastolit tak rovnováhu.

Že komiksovkám neholdujete a máte chuť na něco neobvyklejšího? Co takhle maďarsko-německá sci-fi Měsíc Jupitera 71 %, v níž muž získá schopnost letu poté, co jej v Budapešti střelí policista? Film natočil známý maďarský režisér Kornél Mundruczó   a nabídne prý podobenství o dobru, zlu, víře a ztrátě iluzí.

Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde jsou a jak se tam dostaly

Zmínit musíme také romantické drama Až na dno 63 %, v němž diváky čeká láska mezi tajným agentem a podmořskou bioložkou. Na sblížení mají jen omezený čas, načež oba vyrazí na riskantní mise. Během nich musejí čerpat sílu ze vzpomínek na prožitý vztah. Ústřední role ztvárnili James McAvoy   a Alicia Vikander  .

Alespoň stručnou zmínku musíme věnovat také dvěma novým komediím. Německý film Kupředu levá   nás zavede do časů těsně před pádem železné opony a český snímek Dvě nevěsty a jedna svatba   bude zase o sestrách, které se zamilovaly do stejného muže.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor