James Cameron doufá, že nás už brzy Avengers přestanou bavit. Líbili se mu ale Strážci Galaxie

23. 4. 2018 5 356×57 světlý/tmavý vzhled

Tvůrce Vetřelců 90 %, Titanicu 85 %, Terminátora nebo Avatara 82 % je už docela unavený ze současných superhrdinských snímků. Má je prý rád, jenže se mu už zajídá, jak stále opakují tytéž příběhy, v nichž tvrdí chlápci bez rodin kácejí velkoměsta. Zmínil také, co se mu nejvíc líbí ze současného sci-fi žánru.

Ztratil sice prý s filmy svých kolegů trošku kontakt, protože sám už dlouho nic nového nenatočil, domnívá se ale, že trh v současné době přeje hlavně čiré zábavě ve stylu Strážců Galaxie. Cameron   ale postřehl i druhý trend promyšlenější sci-fi se sklonem k realističtějšímu přístupu. Zástupce této odrůdy vidí třeba v Marťanovi 82 % nebo v Interstellaru 84 %.

Slavný filmař také uvedl, že sérii Avatar, na níž v současné době pracuje, považuje za několika generační rodinnou ságu, tak trochu ve stylu Kmotra (i když pochopitelně v jiném žánru a kulisách). Domnívá se, že bude velice zajímavé sledovat naše staré známé hrdiny v kontrastu s jejich nastupujícími potomky.

Konec je blízko. Přečtěte si, kteří padouši budou už za týden plenit Zemi v Infinity War

Na Cameronovo prohlášení o Avengers mimochodem reagoval sám šéf celého MCU Kevin Feige  , který v žertu vyzdvihl tu část režisérova komentáře, kde Cameron superhrdinské filmy chválí.

Není to mimochodem poprvé, co se slavný filmař vyjádřil k současné komiksové módě. Loni měl například výhrady k nové Wonder Woman 70 %, neboť mu navzdory převažujícímu mínění přišlo, že je snímek krokem vzad z hlediska toho, jak zobrazuje ženy. Hlavní hrdinku považoval spíš za ikonu krásy, než za silnou postavu, která si skutečně získá přízeň publika.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor