Infinity War: Je to úžasná akční jízda, ale možná spěchá až moc, zní první reakce

25. 4. 2018 5 976×146 světlý/tmavý vzhled

Dalo se to čekat. Když do jednoho snímku nacpete bez nadsázky desítky hrdinů, z nichž mnozí měli pro sebe v minulosti kompletní sólovky, asi ani nebudete vědět, kam skočit dřív. Přestože ale noví Avengers 89 % podle prvních reakcí jen stěží popadají dech, splnili podle všeho obří očekávání.

Zaprvé, skoro všichni chválí arcipadoucha Thanose, což je dobré znamení. Recenze Moviewebu pochvalně zmiňuje, že scénáristé Christopher Markus   a Stephen McFeely   dokázali přesvědčivě vyobrazit záporákovu zvrácenou logiku. Dočteme se také, že je film nezvykle vážný, což podle nás finální bitvě s vesmírnou hrozbou jenom sluší.

Reakce fandů z Twitteru zase často opakují, že se máme vyhnout veškerým spoilerům, což koneckonců nedávno vzkázali i oba režiséři snímku. Nechybí samozřejmě ani výkřiky o nejlepším snímku, který kdy Marvel natočil, ty se ale objevují s železnou pravidelností po každé premiéře.

Ne všechny reakce jsou pochopitelně tak pozitivní. Magazín Digital Spy udělil v recenzi tři hvězdičky z pěti, tedy relativně slabé skóre. I přes dvouapůlhodinovou stopáž prý film působí uspěchaně, příběh není tak originální, jak možná mnozí doufali a Thanosovi poskoci působí krapet zaměnitelně.

10 let, 18 filmů: Seřadili jsme všechny marvelovky podle hodnocení diváků

Co se českých diváků týče, už na začátku článku si můžete všimnout, že má Infinity War v hodnocení na ČSFD zatím skvělé skóre 89 %, s velkým náskokem nejlepší z celého MCU.

Potitulková scéna je mimochodem jedna, pokud se to k vám ještě nedoneslo.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor