Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. 2018Shlédnutí 231 847×Názory k tématu1Sdílení článku1619Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Finále nejnovější superhrdinské týmovky z dílny Marvelu trhá rekordy v tržbách a nejednoho fanouška dostalo svými dějovými zvraty do kolen. Příběh ale skončil v tom nejzajímavějším a divákům nezbývá, než očekávat čtvrté Avengers  , kteří snad konečně přinesou rozuzlení. Do té doby můžeme jenom spekulovat o tom, jak to všechno dopadne – k dispozici však máme několik rozhodujících stop.

1) Vyhlazení půlky vesmíru nebude permanentní

Za prvé si můžeme být prakticky jistí, že se hrdinům nějak podaří zvrátit Thanosovo lusknutí prsty a následnou smrt půlky obyvatel vesmíru. Jednak by zachování této budoucnosti znamenalo, že Šílený titán svůj boj vlastně vyhrál, jednak by Marvel neměl koho obsadit do třetích Strážců Galaxie   (všichni krom Rocketa a Nebuly jsou mrtví) a nikdy bychom se nedočkali příštího Spider-Mana   (Peter Parker se obrátil na prach) nebo Black Panthera (kterého potkal stejný osud).

Jak ale bude Thanosův hrůzný čin možné napravit? Možností je hned několik. Pomoci by mohl Kámen času, i když to by bylo nejspíš krapet laciné. Pravděpodobněji se jeví varianta, že titánský dobyvatel nechápe moc Kamene duše, s nímž se podle Red Skulla pojí jistá moudrost. V komiksech uvnitř něj existuje celý svět duší, do něhož mohli být „vyhlazení“ obyvatelé vesmíru ve skutečnosti transportováni, jak spekuluje třeba IGN.

Zmínit musíme také, že má komiksový Thanos jednu velmi překvapivou slabinu – podvědomou potřebu prohrát. Na Filmožroutech jsme o ní už kdysi psali, byť pochybujeme, že se ji scénáristé pokusí představit i ve filmech.

Dřevo, azbest nebo zápalky. 7 naprosto trapných slabin superhrdinů

2) Ant-Man ještě sehraje důležitou roli

Hrdinům navíc může přispět na pomoc i kolega Ant-Man, který byl jedním z mála hrdinů nepřítomných v Infinity War. Co prováděl během Thanosovy invaze se skoro určitě letos dozvíme v jeho druhém filmu, nesmíme ale také zapomenout na úžasnou a potenciálně velmi důležitou schopnost, kterou mravenčí hrdina vládne.

10 let, 18 filmů: Seřadili jsme všechny marvelovky podle hodnocení diváků

Může se totiž vydat do kvantové říše, kde je všechen čas a prostor irelevantní – což potenciálně otevírá možnost cestování proti proudu do doby předtím, než Šílený titán se svým plánem uspěl. Nový Ant-Man   bude mimochodem dějově předcházet nové Infinity War.

3) A pak jsou tu ty uniklé fotky!

spoilerVstupujeme do říše potenciálně zásadních spoilerů – na veřejnost se totiž dostaly fotky z natáčení Avengers 4, na nichž vidíme Ant-Mana, jak se setkává s Captainem Americou během bitvy o New York... která proběhla mnohem dříve, než mravenčí superhrdina vůbec započal svou kariéru!

Že se vrátíme k počátkům MCU prozradil mimo jiné kostým Captaina Americy z prvních Avengers 83 %, přítomnost jeho štítu a také Thor s dlouhými vlasy a Mjolnirem v ruce.

Co je ještě zajímavější Ant-Man (a také Iron Man, který nejspíš cestuje s ním) mají na rukou podivné přístroje podobné hodinkám. Ty naznačují možnost cestování časem, dost možná právě skrze kvantovou říši. Co když rivalové Hank Pym a Tony Stark spojí síly a (s možným přispěním Bruce Bannera a Shuri) dají dohromady novou revoluční technologii?

No a nebo jde jenom o projekci minulosti, jakou jsme viděli v Občanské válce 78 %.

4) Plán Doctora Strange stále běží

Všechno tohle navíc může být součástí plánu Doctora Strange, který už jediné potenciálně vítězné budoucnosti obětoval svůj život i životy půlky obyvatel vesmíru. Před smrtí Tonymu prozradil, že neměl jinou možnost, zjevně si tedy nemyslí, že by byla porážka v závěru Infinity War permanentní.

5) A co na to Captain Marvel?

Potitulková scéna navíc lákala na příběh Captain Marvel, jejíž sólovky se dočkáme příští rok ještě před Avengers 4. I tento film se totiž vydá do minulosti, byť pouze dějově, podobně jako třeba první Captain America. Země se v něm ocitne v devadesátých letech uprostřed války mezi impériem Kree (znovu uvidíme Ronana z prvních Strážců Galaxie) a zákeřnými skrully, kteří dokážou měnit svou podobu.

Captain America kocourem. Když si Marvel dělá srandu z vlastních postav

Mnozí se proto domnívají, že Avengers 4 zpracují dějovou linku z komiksů Avengers Forever, kde spojili hrdinové sesbíraní napříč časem. A někde v celém tomhle mixu se najde scéna, o které Sebastian Stan   (představitel Buckyho) prohlásil, že v ní budou všichni. Jakože fakt všichni. Třeba i Hank Pym Michaela Douglase  .

6) Kariéra starých známých skončí

Skoro jistě každopádně víme, že budoucnost přinese závěr příběhu pro spoustu populárních postav. Nejpravděpodobnějším kandidátem na definitivní smrt či odchod do důchodu zůstává Tony Stark, kterému se smrtí Petera Parkera konečně zhmotnila poslední noční můra – film si dal velmi záležet na tom, aby Iron Mana vyobrazil jako otcovskou figuru.

I pokud se Tonymu podaří válku přežít a všechno napravit, jeho příběh už nemá kam pokračovat a i herec Robert Downey Jr.   se chystá k odchodu. Avengers 4 proto budou nejspíš jeho posledním filmem.

Něco podobného můžeme říci také o Captainovi a vlastně skoro o všech postavách s dlouholetou historií. Však se také na Redditu vynořila zajímavá (byť nepravděpodobná) teorie, podle které přeživší hrdinové přesvědčí Thanose aby si vzal jejich životy a vrátil naopak ty, které patří padlým. Jistě není náhodou, že přežili vesměs hlavně členové původního týmu Avengers z roku 2012.

7) Zbylé smrti zůstanou permanentní

Jistou šanci na vzkříšení má bezpochyby Gamora, kterou Thanos svým způsobem miluje a zabil ji výměnou za Kámen duše – někteří spekulují, že by dokonce mohl nabídnout vlastní život za ten její. Visionovy dny ale nejspíš sečteny, Loki je mrtvý navždy (jak prozradil sám Šílený titán) a nevrátí se ani Heimdall, strážce Bifrostu. A to je dobře – vždyť jaká by to byla válka bez obětí?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1148
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Dave Bautista potvrdil, že Strážci Galaxie Vol. 3 budou jeho posledním Marvel filmem

Dave Bautista potvrdil, že Strážci Galaxie Vol. 3 budou jeho posledním Marvel filmem

Datum vydání 5. 1. Autor článku Josef Sdílení článku985

Futurama se po jedenácti letech vrací! 8. série už je za rohem.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Lilly a Lana Wachowski - režisérky legendární trilogie Matrix i filmu Atlas mraků zůstávají tak trochu tajemné

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Avatar: Vypiplaná filmová série, která si vyžádala roky pečlivých příprav. Jaké to byly a jak probíhaly?

Datum vydání 27. 5. Autor článku Lukáš Sdílení článku53

Hororová Popelka bude brzy realitou. Chystá se další remake

Datum vydání 27. 5. Autor článku Josef Sdílení článku7
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581