Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. 2018Shlédnutí 165 844×Názory k tématu19Sdílení článku894Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Před časem jste v komentářích navrhli, že byste si rádi přečetli článek o filmech Marvelu, tak jak jdou chronologicky po sobě. Po bezmála dvaceti filmech, z nichž se mnohé odehrávají v jiném čase, než v době svého vzniku, se rozhodně není čemu divit. V první části si přiblížíme nejstarší historii vesmíru MCU a skončíme událostmi prvního Iron Mana 81 %.

Vše začalo Velkým třeskem a vznikem šesti singularit, Kamenů nekonečna, jak jsme viděli ve Sběratelově projekci v prvních Strážcích Galaxie 81 %. Naše Země se pak do středu pozornosti poprvé dostává okolo roku 28 000 př. n. l., kdy do Afriky dopadá meteorit plný vibrania a pět kmenů, které v budoucnu založí Wakandu, se usadí v okolí. Rok 10 000 př. n. l. pak zhruba značí zrození prvního Black Panthera skrze srdčitou bylinu, jak jsme viděli ve flashbacku stejnojmenného filmu 74 %.

V roce 2988 př. n. l. se pak temní elfové poprvé pokoušejí zničit Devět světů a jsou poraženi králem Bórem z Asgardu, přestože ještě stíhají ukrýt svou zbraň, Aether. To jsme pro změnu viděli v úvodu druhého Thora 73 %.

Pak se Bórovu synu Odinovi v roce 679 př. n. l. narodí prvorozená dcera Hela a společně se vydají plenit a loupit, aby měli z čeho postavit zlaté varhany, ve kterých pak budou bydlet až do Ragnaroku 82 %, kdy se o tomhle všem dozví druhorozený Thor. Otec a dcera se nakonec dostanou do konfliktu a Hela končí uvězněna na Niflheimu. Odtamtud se pokusí probít ven koncem prvního tisíciletí a než je zastavena, zabíjí všechny Valkyrie kromě jedné.

Krátce poté se také rodí již zmíněný Thor, takže si pozorný čtenář odvodí, že musí být Brunhilde přinejmenším o nějaké to desetiletí starší. Probíhá také válka s ledovými obry z první Thorovy sólovky 74 % a do asgardské královské rodiny se dostává Loki. Pak už přeskakujeme posledních tisíc let a dostáváme se do 20. století, které je už na události daleko bohatší.

V letech 1917 a 1918 se postupně narodí Bucky Barnes, Howard Stark a Steve Rogers (poslední jmenovaný samozřejmě 4. července). Všichni dosáhnou dospělosti ve 30. letech, kdy už Abraham Erskine pilně pracuje na séru pro supervojáka a Johann Schmidt pilně pátrá po Tesaraktu. Začne druhá světová válka a proběhnou téměř všechny události popsané v první sólovce Captaina Americy 67 %.

10 filmových faktů o Captainovi: Navštívil naši zemi a maraton zvládne za hodinku

Přeskočíme zhruba dalších dvacet let do roku 1964, kdy Howard Stark a Anton Vanko pracují na obloukovém reaktoru. Vanko je později vydán do Sovětského svazu a Stark si přivlastní všechny zásluhy, což o desetiletí později poštve Antonova syna Ivana proti Howardovu synovi Tonymu, jak jsme viděli ve druhém Iron Manovi 73 %.

V roce 1973 pak Howard nahrává pro Tonyho video, v němž skrývá stopu vedoucí k novému prvku, který později mladšímu Starkovi přijde vhod, když trpí otravou palladiem.

V roce 1980 pak na naší planetě tráví čas Ego, který se zde zamiloval do Meredith Quill a čeká s ní syna Petera, budoucího Star-Lorda.

Padouch Thanos už mezitím plení daleká zákoutí vesmíru a koncem desetiletí adoptuje své dcery Nebulu a Gamoru, jak jsme mohli vidět před pár dny v Infinity War 91 %.

Hank Pym se také stává Ant-Manem a v roce 1987 se se svou manželkou Janet van Dyne alias Wasp pokouší zastavit sovětskou jadernou raketu. Nakonec se to podaří, ale Janet uvízne v kvantové říši, odkud se nedokáže vrátit – scénu ukázal flashback v první Ant-Manově sólovce 75 %.

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

O rok později umírá Meredith Quill na rakovinu způsobenou Egem a Yondu Udonta unáší jejího syna Petera. Hank Pym pak koncem desetiletí opouští S.H.I.E.L.D., když se dozvídá o pokusech organizace zreplikovat jeho zmenšovací technologii.

Během devadesátých let se bude odehrávat děj Captain Marvel   včetně války impéria Kree proti skrullům, dočkáme se i mladšího agenta Coulsona či Nicka Furyho nebo účasti válečníka Ronana Ničitele – protože ale zatím neznáme podrobnosti, tuto kapitolu vynecháme.

V roce 1991 vraždí Winter Soldier Howarda a Marii Stark, což se jejich syn Tony dozvídá až ve filmu Občanská válka 78 %.

Rok 1992 zase přinese smrt Wakanďana N'Jobu z rukou jeho bratra T'Chaky, tehdejšího Black Panthera. Právě díky N'Jobovi totiž do africké země pronikl zákeřný Ulysses Klaue. Malý Erik Stevens se po popravě svého otce vydává na cestu, na jejímž konci se stane padouchem Killmongerem.

Poslední den roku 1999 zastihuje Tonyho Starka ve švýcarském Bernu, kde se miliardář poprvé setkává s Mayou Hansen a Ho Yinsenem. Přítomen je i Aldrich Killian, pozdější záporák ze třetího Iron Mana 80 % a Stark si z něj za večer nevědomky stvoří dalšího osobního démona.

V roce 2005 se následkem snahy stvořit nového supervojáka stane Bruce Banner (který ještě vypadá jako Edward Norton) Hulkem. Následující roky stráví převážně tím, že se snaží skrývat před úřady a vyhýbat se čemukoli, co by ho mohlo naštvat. V tomto období, tedy do chvíle, kdy proběhne souboj s Abominationem v Harlemu, se odehrává děj snímku Neuvěřitelný Hulk 63 %.

10 let, 18 filmů: Seřadili jsme všechny marvelovky podle hodnocení diváků

Paralelně je v Afghánistánu unesen Tony Stark. Vytváří miniaturizovanou verzi obloukového reaktoru a využívá ji, aby utekl ze zajetí za pomoci prototypu kovového obleku, který následně Tonyho učiní Iron Manem. Odehrají se události vůbec prvního snímku z MCU a Stark oznamuje světu, že je Iron Man.

Věk hrdinů nastává.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1190
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056

Netflix zveřejnil první záběry připravované animované Tomb Raider: The Legend of Lara Croft vycházející ze série videoher

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry

Datum vydání Dnes Autor článku Vojtěch Sdílení článku1

Horor Úsměv (Smile) z loňského roku se dočká pokračování

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku17

Jak to vypadá s Kung Fu Panda 4 ? Obsazení bude hvězdné

Datum vydání 28. 9. Autor článku Josef Sdílení článku4
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859