Příští týden uvidíme v kinech pátý díl akční komedie Taxi i životopis slavného malíře

5. 5. 2018 1 571×37 světlý/tmavý vzhled

Žebříčkům tržeb a návštěvnosti nejspíš i v následujícím týdnu povládnou noví Avengers 91 %, to ale neznamená, že by za pozornost nestály i nadcházející premiéry. Francouzská akční komedie Taxi 5   po více než deseti letech nabídne pátý díl, dorazí i životopis malíře Paula Gaugina 72 % nebo netradiční loutkový příběh se psy z budoucího Japonska.

K pátému dílu Taxi se opět vrací producent a scénárista Luc Besson  . Tentokrát se v Marseille objevil gang italských lupičů, jejichž nadupaná Ferrari nedávají místní městské policii žádnou šanci. Naštěstí je tu i jistý vytuněný bílý taxík, který by možná dokázal rychlostní rozdíl vyrovnat.

Zabíjí zrůdy – občas i ty lidské. Kdo je vlastně zaklínač, který se chystá na naše obrazovky?

Z Francie pochází ale i životopisný snímek o jednom tamním slavném malíři, Paulu Gaugenovi. Ten se svého času vydal na exotické Tahiti, kde prožil některé z určujících let svého života. Poznal zde například svou ženu Tehuru a ostrov přinesl mnoho inspirace jeho obrazům, potýkat se naopak musel s chudobou a nemocí.

Za zmínku rozhodně stojí i loutkový Psí ostrov 85 %, jehož děj se odehrává v budoucnosti, kdy japonská vláda kvůli psí chřipce vyhostila všechny chlupaté přátele člověka na skládku obklopenou mořem. Na ostrov se eventuálně dostává dvanáctiletý sirotek, který zde hledá svého psíka a přitom rozkryje nečekané spiknutí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor