I druhý víkend byl pro Infinity War rekordní. Avengers nejrychleji překonali miliardu

7. 5. 3 296×168 světlý/tmavý vzhled

Ani po druhém týdnu promítání to nevypadá, že by noví Avengers 91 % ztráceli na popularitě. O víkendu si připsali jenom ve Spojených státech dalších 112 milionů dolarů, čímž se v rámci MCU dostali na špičku, co se týče tržeb v týdnu následujícím po premiéře. Avengers tak porazili předchozího Black Panthera 72 %, který ve stejném období vydělal zhruba o milion méně.

Infinity War ale trhá i další rekordy. V celosvětových tržbách už týmovka překročila magickou hranici miliardy dolarů (nejrychleji v historii) a vzápětí komerčně porazila předloňského třetího Captaina Americu s podtitulem Občanská válka 78 %. To všechno navíc v době, kdy se film dosud neobjevil na druhém nejdůležitějším trhu, v Číně.

Můžeme proto očekávat, že Avengers v nejbližší době pokoří nedávný úspěch Black Panthera, který celkem nasbíral zhruba 1,33 miliardy dolarů.

I nadále se o filmu navíc dozvídáme novinky: režiséři Joe   a Anthony   Russovi například prozradili, že krátce zvažovali účast hrdinů ze seriálů Marvelu ve válce s Thanosem. Brzy si ale uvědomili, že už tak budou mít plné ruce práce s postavami, které představily filmy a na jejich televizní protějšky už prostě nezbývá čas.

10 let, 18 filmů: Seřadili jsme všechny marvelovky podle hodnocení diváků

spoilerVysvětlili také, proč jsme se s výjimkou úvodu snímku nedočkali účasti Hulka. Režisérům přišlo, že bude Bruce Banner sám vypadat jako zbabělec, když se vždycky může spolehnout na Hulka a v případě potřeby mu předá kormidlo. Konflikt mezi vědcem a zeleným monstrem, který začal už v loňském Ragnaroku 82 %, pravděpodobně dospěje k rozuzlení za rok.

Avengers 4   plánují završit obří sérii zhruba dvaceti filmů a tvůrci vzkazují, že si vítězství našich hrdinů vyžádá své oběti.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor