Jak přišel Darth Vader k červenému meči a hradu z Rogue One? Prozrazuje nám to komiks

7. 5. 2018 9 454×114 světlý/tmavý vzhled

Kánon Star Wars se za našimi zády tiše rozrůstá, i když zrovna nevycházejí žádné nové filmy či seriály. Mohou za to hlavně nové komiksy, které se již počítají do oficiálního příběhu. Mnohé z nich se v poslední době soustředily na populární postavu sithského lorda Dartha Vadera, o níž jsme se dozvěděli leccos nového.

Víme třeba, odkud Vader získal svůj červený meč, kterým nahradil zbraň odebranou Obi-Wanem v závěru Pomsty Sithů 87 %. Ukázalo se, že Sithové neshánějí krystaly kyber v jeskyních, jak to dělají jejich protějšky z řádu Jedi. Darth Sidious svému učedníkovi vysvětlil, že musí uzmout meč poraženému nepříteli a poté prosáknout krystal mocí Temné strany, čímž získá charakteristické zbarvení.

Světelné meče: Všechno, co jste chtěli vědět o legendárních zbraních ze Star Wars

Vader proto navrhl, že použije některý z krystalů Jediů vyvražděných během čistky, což ale Palpatine odmítl a zničil všechny světelné meče včetně toho, který ztratil v Senátu mistr Yoda.

Sithský lord se proto musel vydat hledat nového nepřítele. Nakonec vystopoval mistra, který odpřisáhl takzvanou Barash vow, odstřihl se od Řádu a rozhodl se věnovat svůj čas studiu Síly. Jmenoval se Kirak Infil'a a ukázal se jako nebezpečný protivník, Vader ho ale porazil tak, že ohrozil nevinné lidi a tím odvrátil pozornost.

5 úžasných faktů o Darthu Vaderovi: Víte, že má vlastní chrlič na katedrále ve Washingtonu?

Poté se vydal na Mustafar, kde poskvrnil ukradený krystal Temnou stranou a vložil jej do nového světelného meče.

Komiksoví autoři Charles Soule a Giuseppe Camuncoli ale slibují, že se Vader na sopečnou planetu brzy vrátí a dozvíme se, jak přišel k pevnosti, kterou jsme viděli v Rogue One 78 %. Té samé pevnosti, ze které pochází i kámen zasazený do Snokova prstenu v nejnovější epizodě Poslední z Jediů 74 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor