Vysvětlíme, co komiksy prozrazují o Sběrateli a Velmistrovi! Jsou spolu skutečně příbuzní?

10. 5. 2018 12 897×1164 světlý/tmavý vzhled

V uplynulých měsících jsme se stali ve filmovém vesmíru MCU svědky pádu hned několika představitelů galaktické elity. Nejprve revoluce na Sakaaru svrhla tamního vládce Velmistra, jehož osud je od té doby nejistý (byť pravděpodobně ne zrovna šťastný). Poté vtrhl Thanos do sídla jeho bratra Sběratele a sebral mu Kámen reality – přičemž opět není zjevné, co Šílený titán vlastně postavě provedl.

A není to jediná informace, kterou bychom o Sběrateli a Velmistrovi rádi znali. Naštěstí víme, jak si pomoci. Přestože totiž obě postavy hrají ve filmovém vesmíru Marvelu spíše boční role, v komiksech za sebou mají dlouhou a bohatou historii. Patří totiž mezi nejstarší obyvatele celého vesmíru.

Konec je blízko. Přečtěte si, kteří padouši budou už za týden plenit Zemi v Infinity War

Ze všeho nejdřív odpovíme na možná nejčastější otázku: Sběratel a Velmistr nejsou nijak biologicky příbuzní, ale přesto se považují za bratry. Pocházejí totiž ze samotného úsvitu času krátce po Velkém třesku a každý z nich je posledním zástupcem svého živočišného druhu, takže cítí jistou spřízněnost.

Celá parta si přiléhavě říká Elders of the Universe a nemá jen pouhé dva členy – mezi další patří třeba Architect, Gardener nebo Champion. Jak už jména jednotlivých postav napovídají, každý člen prazvláštní rodiny rozvíjí nějaký unikátní talent. K tomu jim pomáhá takzvaná Power Primordial, prvotní síla, energie zbylá po Velkém třesku.

Zálibou Sběratele je, pochopitelně, sbírání. Ale zatímco se my smrtelníci musíme spokojit se známkami, motýly nebo podpisy celebrit, Sběratel shání hlavně všemožné artefakty či dokonce formy života. V MCU si můžeme všimnout třeba bojovníka chitauri, ledového obra, temného elfa nebo kačera Howarda.

Velmistr je oproti tomu posedlý hraním her. Na filmovém plátně mu zjevně nejvíc učarovaly ty, které se odehrávají v aréně a zahrnují boj na život a na smrt.

Marvel: Vysvětlíme 7 matoucích potitulkových scén a taky camea Stana Leeho

Champion zase investoval do své fyzické síly, obratnosti a odolnosti. Ovládl také snad skoro každé bojové umění, které se kdy objevilo v některém koutu vesmíru. Další prastará bytost jménem Contemplator zase dosáhla dokonalého souznění s celou existencí a dokonce dovede navštěvovat i ostatní části multiverza. No a Gardener se zase věnuje… zahradničení. Ano, opravdu – je v něm úplně nejlepší.

I když však Elders of the Universe převážně tráví čas svými roztodivnými koníčky, občas přeci jen trochu pletichaří a v několika případech výrazně zasáhli do dění ve vesmíru. Velmistr se například svého času pokusil zničit Galactuse, aby tím způsobil nerovnováhu univerza a jeho zhroucení.

Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde byly, než je získal Thanos a jak se tam dostaly

Jindy zase někteří Elders dostali do opatrování různé Kameny nekonečna, trochu podobně, jako se to stalo v MCU. Sběratel tehdy mimochodem získal Kámen reality, který do letošního roku vlastnil i ve filmech, zatímco Velmistr sáhl po Kameni mysli, zasazeném od snímku Age of Ultron 73 % do Visionova čela.

Závěrem ještě musíme vzpomenout jednu z hlavních vlastností všech Elders, díky které se vlastně dostali tam, kde jsou nyní. V komiksu totiž nemohou zemřít. Sama Smrt se je totiž rozhodla ignorovat a nevpouští je do své říše. Zda ale podobně fungují i ve filmech, nám zatím zůstává utajeno.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)