Avengers ovládli další víkend, Infinity War je už nejúspěšnějším superhrdinským filmem

14. 5. 10 351×285 světlý/tmavý vzhled

Nejnovější marvelovka vrší úspěch za úspěchem. V posledních dnech překonala v domovských Spojených státech tržby všech ostatních snímků z MCU a sesadila první Avengers 83 % ze špice žebříčku – v kinech za velkou louží už totiž nasbírala přes půl miliardy dolarů. Momentálně si pak drží páté místo v seznamu nejvýdělečnějších filmů vůbec (tedy bez započtení inflace).

Pokud se Infinity War 90 % podaří překonat i magickou dvoumiliardovou hranici, jak mnozí předpokládají, film možná porazí i sedmou epizodu Star Wars 77 %. Pak už mu bude v cestě stát jen Titanic 85 % s 2,187 miliardami a Avatar 82 % s 2,788 – ten však pravděpodobně zůstane nepokořen. I přesto, že Avengers slaví obří úspěch i v Číně, kde úvodní víkend přinesl rovnou 200 milionů.

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Režiséři Anthony   a Joe Russovi   si úspěch svého snímku pochopitelně užívají a trousí další drobné informace pro fanoušky.

spoilerVysvětlili například, co se stalo se dvěma vedlejšími postavami MCU poté, co Thanos luskl prsty a vyhladil půlku vesmíru. Mrtvá je Lady Sif, Thorova kamarádka válečnice s Asgardu, zahynula i Betty Ross z Neuvěřitelného Hulka 63 %. Naopak Spider-Manova tetička May na rozdíl od svého synovce přežila.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor