3 otázky, na které Infinity War nedala jasné odpovědi. Zkusili jsme je najít sami

16. 5. 2018 32 384×2250 světlý/tmavý vzhled

Fakt, že filmový vesmír Marvelu stále ještě drží pohromadě co se příběhu týče, je rozhodně obdivuhodný. Ukočírovat devatenáct filmů v průběhu deseti let tak, aby výsledek pořád dával smysl, dá jistě velkou práci. Přesto se i mistr tesař občas utne a i po druhém zhlédnutí jsme v nových Avengers 90 % pořád našli několik drobností, které by zasloužily vysvětlení. A protože zatím žádné neznáme, pokusíme se o ně sami.

1) Kdy vznikla Infinity Gauntlet?

Ano, slyšeli jsme oficiální vysvětlení režisérů, že Thanos svou zlatou rukavici získal během filmu Age of Ultron 73 %, když byli Avengers zaměstnáni bojem s umělou inteligencí. Dokonce nám ani není divné, proč si Asgarďané ani během následujících let neuvědomili, že někdo napadl jejich trpasličí kovárnu. Nevládl jim totiž Odin, ale Loki, který nechal vypovědět Heimdalla – a ten, jak známo, vidí všechno kromě útočících temných elfů a mohl by Thanosovo napadení Nidavelliru nahlásit.

Pokud ale Infinity Gauntlet vznikla teprve před pár lety, jak mohla ležet její maketa v Odinově pokladnici už během děje prvního Thora 74 %?

Možné vysvětlení: Máme takovou trochu temnou teorii. Pamatujete si ještě, jak Odin zamlada se svou prvorozenou dcerou Helou dobýval jeden svět za druhým? Co když se chtěla stát asgardská královská rodina vládci celého vesmíru? Co když Odin přikázal trpaslíkům, aby navrhli rukavici schopnou udržet všech šest Kamenů nekonečna pohromadě?

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Když pak Všeotec našel první Kámen prostoru, začala jej nejspíš už krvežíznivost jeho dcery děsit a proto Tesarakt ukryl na Zemi. Plány na výrobu rukavice však zůstaly na Nidavelliru a když pak Thanos dorazil, stačilo ji jenom vyrobit.

Teorii nám narušuje jen jeden fakt – Hele i Odinovi by byla rukavice strašně velká.

2) Proč nepoužít proti Thanosovi portály?

Viděli jsme, jak efektivní mohou být v boji magické portály, když Wong s pomocí jednoho usekl ruku Kulla Obsidiana během šarvátky v úvodu filmu. Mnozí se ale ptají, proč podobnou techniku Dr. Strange později nepoužil k oddělení Thanosovy ruky s Infinity Gauntlet – nebo koneckonců rovnou titánovy hlavy. Kůže mohutného vesmírného tyrana je sice tuhá, ale zavření Bifrostu odseklo dokonce i hlavu obřího draka, tak v čem je problém?

Možné vysvětlení: V době střetnutí už měl Thanos dávno Kámen prostoru, který sám dovede portály tvořit. Je dost dobře možné, že pouhá jeho pasivní přítomnost stačila k tomu, aby byl Šílený titán chráněn před nevyžádanou teleportací nějaké své tělesné části.

3) Je Gamora poslední svého druhu?

V našem nedávném článku o Strážcích Galaxie jsme psali, že je Gamora poslední příslušnicí druhu zehoberei. Tuhle informaci jsme si nevycucali z prstu, ale našli jsme ji v prvním filmu 81 % o vesmírných odpadlících, kde se zobrazila na displeji Nova Corps během transportu mimozemské vražedkyně do vězení. Infinity War nám ale vypráví úplně jiný příběh.

Strážci Galaxie: Groot a Rocket makali pro šneky, Star-Lord předělal hračku na detektor

Přímo na plátně jsme totiž viděli, že genocidě podlehla „jenom“ polovina Gamořina lidu. Thanos dokonce adoptivní dceru informoval, že se zehobereiům daří dobře a začali prosperovat. Jak to jde dohromady z informacemi z prvních Strážců?

Možné vysvětlení: Nova Corps mohli mít samozřejmě chybu v databázi, i když v tak podstatné záležitosti si to jen těžko dokážeme představit. Je ale možné, že zehoberei žijí na nějaké vzdálené periferii Galaxie, která není pro obyvatele Xandaru zajímavá natolik, aby si zjistili přesné informace. Ale uznáváme, že je to chatrná omluva.

BONUS) Proč Thanos nestvořil další planety?

Mnozí vidí příběhovou chybu už v samotném Thanosově padoušském plánu. Když máte k dispozici rukavici nezměrné moci, která dokáže měnit realitu, proč místo vyvraždění poloviny bytostí ve vesmíru jednoduše nepřidáte pár planet, soustav a galaxií, aby měli všichni dostatek místa?

Co se stane, když zkřížíte hrdiny DC a Marvelu? Komiksy znají odpověď!

Z toho, co jsme viděli ve filmu, nám ale připadá, že kritici přeceňují možnosti Infinity Gauntlet na základě informací z komiksů. Rukavici zcela zjevně poškodilo už samotné vyvražďování, které je ale skoro zaručeně jednodušší, než vytváření celých nových světů. Pošramoceně vypadal i sám Thanos, který přes svou značnou odolnost za svůj čin zaplatil ošklivě vypadajícím zraněním, které vypadalo, jako kdyby mu všechna ta moc spálila a zvrásnila ruku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)