Foxové po třetí řadě ukončili Lucifera. Povíme, co se s populárním seriálem může dít dál

18. 5. 2018 10 142×134 světlý/tmavý vzhled

Začátkem tohoto týdne dorazila závěrečná epizoda třetí sezóny seriálu Lucifer 80 % a mnozí fanoušci byli šokováni, když zjistili, že se může stát i tou úplně poslední. Televizní stanice Fox Broadcasting Company totiž oznámila, že si už neobjedná čtvrtou řadu a Lucifer tak přišel o své místo ve vysílání. Jak to ale vypadá, nemusí to vůbec znamenat jeho konec.

Předně, seriál si získal relativně velkou a především oddanou fanouškovskou základnu. Ta zorganizovala petici, která během včera překročila hranici 200 000 podpisů – hashtag #SaveLucifer také ovládl sociální síť Twitter a diváci na Redditu zapáleně diskutují, kam by se seriál mohl přesunout. Podpořili je i scénáristé a producenti Joe Henderson   a Ildy Modrovich  .

Fox navíc přilil olej do ohně tím, že konec Lucifera oznámil mezi dvěma velmi dobře hodnocenými epizodami, navíc bez toho, aby předem informoval herce. Aimee Garcia  , která hraje v seriálu roli Elly, například informaci dostala ze zpráv, když byla zrovna na výletě v Berlíně. Co víc, protože 3. série nebyla od počátku plánována jako poslední, končí docela cliffhangerem, jak přiznala sama scénáristka.

No a pak jsou tu samozřejmě vlastní kvality seriálu. Nechceme tvrdit, že nemá své hříchy – nová sezóna působila se čtyřiadvaceti díly dosti nataženě a občas až epizodicky a vývoj postav autoři trochu šidí, protože Lucifer zpravidla zapomene do dalšího dílu, co se naučil v tom minulém. Seriál také občas rád diváka lacině šokuje, jen aby později vysvětlil překvapivou scénu nějakou kličkou.

Stačí mrknout a nevšimnete si jich. Máme pro vás 10 úžasných filmových detailů

Pokud ale se ale přes tyto spíše drobné chyby přenesete, čeká vás až překvapivě neotřelá zábava, která kombinuje komiksovou předlohu Neila Gaimana a židokřesťanské prvky nadpřirozena s detektivním prostředím – jednotlivé případy pak titulní hrdina zpravidla využívá k tomu, aby se dozvěděl něco o sobě nebo o lidech ze svého okolí, kterým přes všechno své charisma vlastně moc nerozumí.

Lucifera navíc perfektně ztvárnil Tom Ellis  , který do role vložil i hodně ze sebe – málokdo ví, že například sám zpíval písně svého hrdiny, byť na klavír hrát ve skutečnosti neumí. Především ale postavě propůjčil šarm, širokou škálu emocí a konečně i britský přízvuk, ač měl údajně zprvu mluvit s americkým. Ellisův výkon si mimochodem pochvaluje i již zmíněný Neil Gaiman  .

Poznáte vaše oblíbence? 10 herců, kteří se v maskérně změnili k nepoznání

A mimořádně schopných herců najdeme v seriálu více. Tom Welling  , představitel Clarka Kenta ze Smallville 51 % si zjevně užíval sofistikované záporačení, Kevin Alejandro   jako Dan Espinoza předvedl zvlášť v posledních epizodách velice zajímavé změny charakteru, podobně jako třeba Tricia Helfer  , která vlastně tak trochu sehrála dvojroli.

Pokud ale seriál skutečně za záchranu stojí, kdo mu pomůže? Možností se nabízí hned několik.

Čekáte na 8. řadu Hry o trůny? Známe 5 fantasy seriálů, které můžete zkusit v mezičase

Lucifer se může uchytit na jiné televizi, podobně jako před časem Letopisy rodu Shannara 64 %. Ty původně vycházely na MTV, ale druhá série se přesunula na konkurenční Spike od Paramountu. Luciferovi také teoreticky nic nebrání přesunout se na Netflix nebo podobnou video-on-demand platformu.

Server comicbook.com navíc připomíná, že studio Warner Bros. plánuje vlastní streamovací platformu DC Universe, které by se pro start nějaký rozjetý seriál také možná hodil. Vzhledem k tomu, že Warneři práva na Lucifera vlastní, bylo by pro ně navíc toto řešení velmi jednoduché.

Z dalších možností stojí za zmínku ještě CW, kde beží třeba Flash 76 % nebo Legends of Tomorrow 66 %, ale také Syfy, kde našel domov Krypton 65 %. Ať už to dopadne jakkoli, o Luciferovi jsme letos snad ještě neslyšeli naposledy.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Šestá série Lucifera se posunula o krok blíže realitě. Co je ještě potřeba dotáhnout?

2. 3. Daniel 375

Čekáte na 8. řadu Hry o trůny? Známe 5 fantasy seriálů, které můžete zkusit v mezičase

28. 12. Aleš 3114

Lucifer: Na Netflixu se dočkáme ještě závěrečné 5. sezóny

7. 6. Aleš 285

Nejslavnější filmová univerza. Odehrávají se všechny filmy Pixaru ve stejném vesmíru?

2. 10. Aleš 82

Lucifer: Datum vydání páté řady bylo odhaleno pekelně žhavým videem. Šestá řada oficiálně potvrzena

24. 6. Daniel 273

Tvůrci Deadpoola nebude vadit, pokud nevyjde trojka. Cable by si ale zasloužil vlastní sérii

Dnes Aleš 8

X-Men: Patrick Stewart nechtěl hrát Profesora X, představitelka Jean Grey by se do role vrátila

Dnes Aleš 5

Od Sebevražedného oddílu po Aquamana. Seřadili jsme všechny dosavadní propojené DC filmy

Dnes Aleš 37

Avengers: Fanoušek přepracoval závěrečnou bitvu z Endgame ve stylu starých videoher

Včera Aleš 173

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141198

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17746

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5339