Středozemský seriál bude nejspíš o mladém Aragornovi. Víme, co tehdy dělal

17. 5. 2018 9 636×268 světlý/tmavý vzhled

Web TheOneRing.net oznámil, že se plánovaný seriál Amazonu z fantasy světa Středozemě zaměří na mládí hraničáře, pozdějšího krále Gondoru a člena Společenstva Prstenu, Aragorna Elessara. Je to zajímavá volba a mohla by se tvůrcům vyplatit, neboť hrdinova raná léta rozhodně stojí za pozornost.

Už v listopadu jsme navíc o této možnosti psali, takže vám to nyní můžeme krátce zopakovat.

Pán prstenů: O čem bude seriál? Sedm příběhů z knižních Dodatků, které třeba uvidíme!

Aragorn byl vychován v Roklince, kde se také zamiloval do Arwen. Později se vydal na cesty po Středozemi a sloužil v Rohanu tehdejšímu králi Thengelovi, Théodenovu otci. Dokonce vstoupil i do služeb Ectheliona, správce Gondoru. Pod jménem Thorongil napadl umbarské korzáry, pěkně jim vyprášil kožich a osobně zabil jejich vůdce. Co víc, na svých cestách navštívil také Lórien a prošel hlubinami Morie.

Zmínit se také sluší, že se stal Aragorn důležitou postavou také ve dvou fanouškovských filmech, totiž v Lovu na Gluma 68 % a ve Zrození naděje 64 %. První z nich sledoval hraničářovu cestu za dopadením Sméagola krátce před Válkou o Prsten, zatímco druhý ukázal samotné Aragornovo narození a osudy jeho rodičů.

Prsteny moci: Koho učiní neviditelným? A co by se stalo, kdybyste Jeden prsten prohlásili za svůj?

Podrobnější článek o postavě, její minulosti a povahových rozdílech mezi knižní a filmovou verzí vám přineseme v nejbližších dnech.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor