Avengers 4: Jak si pokračování představují naši čtenáři? Čekají cesty časem i Adama Warlocka

23. 5. 2018 14 581×3126 světlý/tmavý vzhled

Opravdu vás zajímá, jak skončí Avengers 4 90 %. Na to, abychom to zjistili, fakt nepotřebujeme superschopnosti – článek o tom, jak asi bude válka s Thanosem pokračovat, se rychle stal vůbec nejčtenějším na celém našem webu. Není ale úplný. Vy, naši čtenáři, jste totiž v komentářích na našem Facebooku přišli s vlastními hypotézami, které si také zasluhují komentář!

Velká část vašich spekulací se týká možného cestování časem. Domníváte se například, že se Avengers rozdělí a každý se vydá do jiného úseku minulosti, aby byly Kameny nekonečna shromážděny v rukou týmu. Captain se prý vydá pro Tesarakt, Iron Man s Ant-Manem seženou Lokiho žezlo z bitvy o New York, Thor a Hulk zaskočí pro Kámen reality ke Sběrateli, zatímco Rocket a Nebula seženou Orb od Nova Corps…

Šéf Disneyho nevylučuje Avengers 5, už také víme, proč byl Hulk v traileru ve Wakandě

Autor názoru nicméně sám připouští, že by se tak vymazaly události Age of Ultron 73 % nebo Občanské války 78 %. Už jenom proto můžeme oprávněně předpokládat, že k takovému scénáři nedojde – naštval by velkou část fanoušků a za nás docela právem. Thanos v Infinity War řekl Thorovi (a potažmo divákům), že tentokrát bude Lokiho smrt doopravdy. Věříme, že to myslel sakra vážně.

Někteří naši čtenáři naopak s žádnými cestami časem nepočítají a myslí si, že Marvel buďto představí multiverzum (ve kterém bude existovat několik různých vesmírů) popřípadě že navštíví svět ukrytý uvnitř Kamene duše. Osobně nevěříme ani tomuto vysvětlení a pravděpodobnější nám přijde, že Tony Stark využije svůj přístroj k rekonstrukci vzpomínek, abychom dostali scény z minulosti.

3 otázky, na které Infinity War nedala jasné odpovědi. Zkusili jsme je najít sami

Multiverzum by totiž nadále rozšířilo svět Marvelu zrovna ve chvíli, kdy je zapotřebí jej trochu osekat – Avengers 4   mají naopak uzavírat příběhy, aby mělo další desetiletí MCU čistý stůl. Pokud věříte, že Thanos „mrtvé“ jenom přesunul do Kamene duše, máme pro vás taky špatnou zprávu.

spoilerI Gamora, kterou Thanos v závěru filmu uvnitř Kamene duše viděl, je totiž mrtvá. Prozradili to sami bratři Russovi, kteří vysvětlili, že vize jenom v postavě malé Gamory zosobňuje bolest a pocit viny hlavního záporáka. Nic víc ani nic míň v tom prý hledat nemáme.

Uznáváme ale, že přes všechny uniklé fotografie k žádným výletům do minulosti nemusí dojít. Nad cestami časem se totiž mezi fanoušky hloubalo už před Infinity War, kdy se na fotce ukázal Robert Downey Jr.   s dírou po obloukovém reaktoru v tričku. Posléze jsme ale zjistili, že jde ve skutečnosti o přístroj, který obsahuje Iron Manovu nejnovější zbroj.

Přesto nás už zanedlouho čeká výlet do kvantové říše, což určitě není tak docela náhoda…

Nesázeli bychom popravdě na Adama Warlocka, jehož jméno v komentářích taktéž padlo. Divili bychom se, kdyby měli čtvrtí Avengers dost času na představování dalších postav, zvlášť potom postav tak důležitých, jako je právě Warlock. Krom toho by mohlo působit lacině, když by všechno zachránil někdo zvenčí, místo toho, aby to dokázali titulní Avengeři. Like the old man said, together, vypůjčíme si opět citát z Age of Ultron z vašich komentářů.

10 let, 18 filmů: Seřadili jsme všechny marvelovky podle hodnocení diváků

A měli jste i další skvělé nápady. Souhlasíme, že za rok více prostoru dostanou postavy, na které se letos moc (nebo v některých případech vůbec) nedostalo. Postřeh, že Strážce Galaxie budou zachraňovat jejich původně nejsobečtější členové Nebula a Rocket taky stojí za pozornost. Psali jste také, že by mohla minulost vrátit Captain Marvel, když odolá moci Kamenů nekonečna. Má v sobě totiž geny Kree a my jsme viděli, že Ronan ze Strážců Galaxie 81 % dokázal používat Kámen síly skrze své kladivo.

My ale popravdě tajně doufáme, že rukavici využije Tony Stark a za záchranu svých přátel zaplatí životem. Zakončil by tak ten stejný příběh, který kdysi dávno započal.

Pak je tu samozřejmě pořád možnost, že se ukáže Chuck Norris   a všechno vyřeší. To nemáme jak vyvrátit, neboť proti Norrisovým kopům z otočky nezmůže nic ani logika scénáře.

No a třeba se fakt dočkáme jenom shrabání popela do uren, pohřbu a smuteční večeře, na které budou hrát Eva a Vašek, jak jste též navrhovali. Tedy za předpokladu, že oba přežili lusknutí prsty, jak si mohou snadno ověřit zde, patří-li mezi čtenáře našeho webu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)