O obrovské hrušce i gangsterech v Amsterdamu. Takové příběhy budou vyprávět premiéry příštího týdne

26. 5. 2018 947×5 světlý/tmavý vzhled

Máme za sebou docela napěchovaný filmový měsíc. Zahájila ho koncem dubna obří premiéra Avengers 90 %, kteří trhli prakticky všechny možné rekordy, o dva týdny později udeřil Deadpool 87 % a ukázal veškeré konkurenci, jak komerčně úspěšná může být dospělá zábava s krví a koňskou dávkou černého humoru… no a pak ještě dorazil Solo 78 %, snímek z populárního univerza Star Wars.

Pokud máte ale i po takové náloži filmové zábavy pořád chuť k návštěvě kina, i poslední květnový týden nabídne zajímavé premiéry.

Francouzsko-nizozemská komedie Gangsterdam 65 % nás například v kůži nesmělého šprta, studenta práv, zavede do prostředí pašeráků drog v nizozemské metropoli. V domovské Francii už byl snímek uveden před dvěma měsíci, musíme ale upozornit, že se netěší právě nadšenému přijetí – na IMDB dostal jen 4,1 hvězdičky z 10.

Souboj věrohodnosti: Klamou nás historické filmy? Zkoumali jsme, jak obstojí ve vzájemném srovnání

Výrazně lépe si s 6,6 body vede dánský animák Neuvěřitelný příběh O obrovské hrušce  , kde se hrdinové vydají na tajemný ostrov zachránit starostu a po cestě najdou titulní megahrušku. Pokud ale čekáte, že z ní přičinliví seveřané v duchu jednoho českého přísloví vyrobí cisternu destilátu, musíme vás zklamat. Snímek je určen pro celou rodinu včetně malých dětí.

Pro dávku filmové deprese si tudíž budete muset vyrazit na Delirium  , které sleduje osudy muže propuštěného z psychiatrické léčebny. Potíž je v tom, že se vydá rovnou do domu zaplněného vzpomínkami. Co hůř, záhy se některé z nich začnou tak trochu zhmotňovat a chudák Topher Grace   (Interstellar 84 %, Spider-Man 3 62 %) začně mít potíže rozeznávat skutečnost od svých představ.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor