Infinity War: Režiséři vysvětlili nejasnost týkající se závěru, scénáristé si postěžovali

30. 5. 2018 13 912×62 světlý/tmavý vzhled

Thanos už v kinech řádí více než měsíc a zájem fanoušků stále neopadá. Infinity War 89 % se blíží k magické hranici 2 miliard amerických dolarů v tržbách (zbývá necelých 100 milionů) a tvůrci neváhají využít příležitosti a prozradit nám o filmu dalších pár drobných detailů. Tentokrát se rozpovídali režiséři a scénáristé.

Joe   a Anthony   Russovi objasnili, proč se se všemi mrtvými postavami proměnilo v prach i jejich oblečení a výzbroj. Rozpadlo se prý všechno, co bylo součástí jejich identity. To tudíž znamená, že si Bucky Barnes asi stihl během těch pár hodin na svou novou ruku z Wakandy docela zvyknout, neboť se poroučela s ním.

Avengers 4: Jak si pokračování představují naši čtenáři? Čekají cesty časem i Adama Warlocka

Není to poprvé, co fungování filmové magie vrtá fanouškům v hlavě – magazín MovieWeb uvádí, že se s podobnou reakcí loni setkala smrt Luka Skywalkera, který splynul se Sílou včetně své letité protézy.

Scénáristé Christopher Markus   a Stephen McFeely   zase promluvili pro noviny The New York Times. Kdyby prý mohli psát Avengers bez ohledu na předchozí snímky univerza, prý by se vykašlali na šest MacGuffinů. Tímto slovem se v příbězích často označují předměty, po nichž postavy prahnou a které tudíž posouvají děj dopředu – v tomto konkrétním případě jde pochopitelně o Kameny nekonečna.

Pokud vás zajímá koncept MacGuffinů, která poprvé pojmenoval slavný Alfred Hitchcock  , doporučíme toto video s českými titulky.

Pro scénáristy bylo prý dosti obtížné postarat se o to, aby se Thanosova rukavice v průběhu filmu hezky naplnila.

Dave Bautista  , který hraje v MCU postavu Draxe, mimochodem včera potvrdil, že se ukáže v Avengers 4   a také ve třetích Strážcích Galaxie  , přestože nemá nejmenší ponětí, jak se to stane.

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor