Mlok Scamander na Pobertově plánku, bizarní smrt čuníka. Znáte všech 10 úžasných filmových detailů?

5. 6. 2018 14 001×155 světlý/tmavý vzhled

Pokud náš web sledujete trochu pravidelně, už asi znáte náš nepravidelný segment, ve kterém se věnujeme filmovým zajímavostem. Tentokrát jsme poprvé nečerpali jenom z vlastních zásob a subredditu Movie Details, ale v jednom případě i z vašich vlastních postřehů.

1) Vesmírná expedice ve Zrození planety opic

A čím jiným bychom měli začít? Nedávno jsme od bystrozrakého fanouška dostali zprávu, že Zrození planety opic 82 % z roku 2011 obsahuje easter egg odkazující k původnímu snímku ze šedesátých let. Několikrát se v něm totiž na televizních obrazovkách či novinovém papíře objeví informace o misi Icarus, kterou fandové originálu bezpochyby poznají.

2) Meč Černokněžného krále

O střetnutí Černokněžného krále a Gandalfa Bílého v prodloužené verzi Návratu krále 90 % jsme svého času napsali celý článek. V něm jsme ale opomenuli zmínit drobný detail, který možná konečně přesvědčí fanoušky předlohy, kterým se porážka čaroděje pouhým přízrakem příliš nezamlouvá.

Návrat krále: Vysvětlíme kým je Aragorn, co dělal po pádu Saurona a co znamená jeho prsten

Když meč Černokněžného krále vzplane, stahuje se k němu shora temnota z mraků visících nad Minas Tirith. Tento pochmurný příkrov stvořil samotný Sauron, takže můžeme předpokládat, že skrze tmu teče do nazgûla síla samotného Temného pána, která následně roztříští Gandalfovu hůl – podobně jako se to stalo ve druhém Hobitovi 80 %.

3) Smrt prasete v LEGO příběhu

Do střeleného animáku LEGO příběh 75 % tvůrci pochopitelně poschovávali spoustu detailů a neskutečné množství popkulturních odkazů, možná vám ale unikla legrační smrt prasete, které hrdiny doprovázelo během honičky s policií. Nebohé zvíře dopadlo na zem tak nešťastně, že se okamžitě rozprsklo v hromadu klobás.

4) Odvážná Vaiana versus Aladin

Když se budete pozorně koukat, objevíte v Odvážné Vaianě 80 % spoustu pomrknutí na další animáky – už kdysi jsme zmínili třeba kakamoru, který vypadá jako Baymax z Velké šestky 82 %. Zapomenout ale nesmíme ani na Aladina 82 %, který si vysloužil hned dva easter eggy. Na začátku filmu se krátce mihne koberec vzorem podezřele připomínající ten létající a v hromadě pokladů na obřím krabovi se skrývá i slavná lampa s džinem.

5) Mlok Scamander ve Vězni z Azkabanu

Kdy se na filmovém plátně poprvé ukázal Mlok Scamander? Pokud tipujete Fantastická zvířata 73 %, nemáte tak docela pravdu. Hrdinu totiž zachytil už Pobertův plánek ve Vězni z Azkabanu 85 %. Co pohledával více než devadesátiletý Mlok v hradě svého starého učitele Brumbála nám ale zůstává záhadou.

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

6) Jak mohla Laura v Loganovi řídit?

In Logan (2017) Laura moves a bag from the driver’s seat when leaving the clinic. She had to sit on it to drive the car. from r/MovieDetails

Když Wolverine v Loganovi 84 % usnul, chopila se volantu Laura, Protože by se jí ale špatně řídilo v příliš velkém sedadle, sedla si ještě na tašku. Později ve filmu vidíme, jak ji zvedá a háže do zadní části auta, když se Logan opět chystá převzít řízení.

7) Obi-Wan Kenobi v originální trilogii

Luke Skywalker svého učitele obvykle oslovuje jako Bena Kenobiho. Když jej ale potká po Yodově smrti na planetě Dagobah, použije Obi-Wanovo celé jméno. Není to náhoda. Luke tím totiž naráží na období klonových válek, v němž byl Kenobi pod svým starším jménem svědkem pádu Anakina Skywalkera. Starý Jedi totiž jaksi opomenul zmínit, že je Darth Vader Lukovým otcem.

8) I nakreslená kočka se může leknout

In Fantastic Beasts and Where to Find Them, the resting cat on the book cover jumps in shock from Jacob Kowalski screaming loudly from excitement. from r/MovieDetails

Že kouzelné obrazy a obrázky ve světě Harryho Pottera reagují na dění okolo sebe, nejspíš víte. Všimli jste si ale, že kočka na obálce knihy zareagovala na výkřik Jacoba Kowalskiho ve Fantastických zvířatech? Můžete si všimnout, že ji nečekaný zvuk vyděsil tak, že vypadla ze svého místa na přebalu.

9) Teleportace od kosti

V X-Men Origins: Wolverine 73 % jsme potkali mutanta Kestrela, který se dovede teleportovat. Jednotlivé části jeho těla se však přesouvají postupně. Nejdřív se na místě objeví kostra a až potom ji obalí i zbytek těla. Pokud stopnete video ve správném okamžiku, můžete si tohoto detailu všimnout. Vidět jde i později na Deadpoolovi, který koncem filmu získá Kestrelovu superschopnost.

Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

10) Jak se hledá adresa?

Když hledá ve Dni nezávislosti 74 % postava Jeffa Goldbluma   novou adresu své manželky, mohla si tu námahu klidně odpustit. Ona adresa totiž zní 123 Heresheis Avenue. Slovo Heresheis je samozřejmě složeno z věty here she is, což neznamená nic jiného než tady je. Tvůrci scénáře byli buďto extrémně líní, nebo večeřeli vtipnou kaši.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2860

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

14. 12. Daniel 10622

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

9. 5. Aleš 25553

Faramir a Boromir: Bratři měli sen o Prstenu a naposledy se setkali až poté, co Boromir padl

31. 1. Aleš 508

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 21501

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 91

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: