Když spoilery uniknou během propagace. Zvraty v těchto 7 filmech jsme znali ještě před premiérou

6. 6. 2018 10 897×45 světlý/tmavý vzhled

Svého času jsme napsali o filmech, jejichž zásadní zvraty vyzradily ukázky už dlouho před premiérou. Čas od času ale důležitou informaci vyzvoní i nějaká hračka, propagační materiál či herec, který si prostě nedává pořádně pozor na pusu. Vsadíme se, že budete překvapení, co všechno se tímto způsobem provalilo.

1) Soundtrack, hračky i herci: Star Wars

Krátce předtím, než do kin dorazila Pomsta Sithů 87 %, poskytl herec Samuel L. Jackson   rozhovor časopisu Now Playing. V něm dostal otázku, co bude jeho postava tropit ve třetí epizodě, na kterou odpověděl velmi lakonicky: „Umírat.“ Fanoušci originální trilogie sice asi měli svá podezření i předtím, Jackson ale dodal, že jeho postavu čeká úžasná smrt.

Soumrak předaleké galaxie? Z tržeb se zdá, že série Star Wars ztrácí své fanoušky

Spoiloval ale i soundtrack ke Skryté hrozbě 79 %. Ten podle Screen Rantu vyšel několik týdnů před premiérou a obsahoval skladby jako třeba Qui-Gon's Noble End (Qui-Gonův vznešený konec). Trailerový red herring před sedmou epizodou, kdy se nás filmaři snažili přesvědčit, že se nový Jedi stane z Finna, zase některým zkazila hračka Rey s Lukovým světelným mečem.

Zpola zapomenutý novinový článek s rozhovorem s Davidem Prowsem  , který hrál (ale nedaboval) Dartha Vadera pak ukazuje, že herec prozradil i hlavní zvrat celé série: že je temný lord ze Sith otcem Luka Skywalkera. Není však jisté, že Prowse skutečně znal scénář páté epizody – dost možná si z fanoušků tehdy jenom střílel, protože v rozhovoru tvrdí taky, že Vader i Luke přežijí do sedmé epizody.

2) Ian McShane: Ohař se vrátí do Hry o trůny

Herec Ian McShane   si v populárním fantasy seriálu zahrál septona, který se ujal Ohaře, jehož tehdy mnozí fandové považovali za mrtvého. Proto byli nemile překvapeni, když McShane návrat divácky oblíbené postavy nepřímo prozradil v rozhovoru pro Vanity Fair. Mluvil sice o „milovaném charakteru, o němž si všichni myslí, že je mrtvý,“ ale takových ve Hře o trůny 92 % přeci jen až zas tolik není.

3) Mark Ruffalo: Půlka hrdinů zemře v Infinity War

Jeden z největších spoilerů k novým Avengers 89 % vyzradil v podstatě Mark Ruffalo   už v roce 2017 – naštěstí ale ušel pozornosti většiny diváků. V rozhovoru pro Good Morning America Ruffalo řekl:

Počkejte, až uvidíte ten další [film, Infinity War]. Tam polo… –  tam všichni zemřou.

Don Cheadle  , který seděl vedle svého kolegy, v tu chvíli zjevně málem vyskočil z kůže.

4) Fotky z produkce: Miranda Tate je Talia Al Ghul

Pokud jste sledovali fotky z natáčení snímkuTemný rytíř povstal 86 %, asi vás moc nepřekvapilo, že se z Mirandy Tate vyklubala Talia Al Ghul. Prý se totiž ukázala před objektivem oděná do bitvy, což od obyčejné civilistky rozhodně nečekáte.

Otázky fanoušků: Kolik peněz vlastně spálil Joker v Nolanově Temném rytíři?

5) Sylvester Stallone: Závěr filmu Creed

To se takhle chtěl jednou Sylvester Stallone   pochlubit a podráždit fantazii svým sledujícím na sociální síti Twitter. Vyfotil proto brýle, pár zápisků a scénář snímku Rocky: Nová krev 74 % – naneštěstí ale otevřený. Zvědavcům pak stačilo už jenom fotku přetočit a mohli se začíst do závěru samotného snímku.

6) Hugh Jackman: Logan na konci zemře

Servítky si nebral ani Hugh Jackman  , když pro Entertainment Weekly promluvil o svém posledním výletu do vesmíru X-Men. Otevřeně mluvil o tom, že se jeho postava v závěru obětuje pro malou Lauru a že se tak stane během boje s Wolverinovým vlastním klonem. Takže vlastně vyzradil celé finále.

Co se stane, když zkřížíte hrdiny DC a Marvelu? Komiksy znají odpověď!

7) Marvel: Falešné spoilery skrze hračky

SPOILERS! New Avengers Infinity War toy reveals... from r/marvelstudios

Sedmý bod bude tak trochu bonusový, protože si v něm povíme něco o falešných spoilerech, které šíří Marvel skrze hračky. Před Infinity War se nám totiž snažil namluvit, že se Hulk v závěru bitvy vyrve ze zbroje – a tehdy jsme docela naletěli. Přitom tvůrci podobně klamou už nějaký čas. Vydali třeba LEGO sadu se soubojem Aldriche Killiana s Tonym Starkem a War Machinem na člunu, k němuž nikdy nedošlo.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: