Viník neúspěchu Sola se našel. Za mizerné tržby údajně může marketing

6. 6. 2018 6 630×154 světlý/tmavý vzhled

O tom, že Solo 75 % škaredě finančně propadá jsme psali už minulý týden v přehledovém článku, kde jsme se pokusili i o hlubší analýzu problému. Najdou se ale profesionálové, kteří jsou za takovou práci placení a jeden z nich, Doug Creutz, viní mizerný marketing. Jeho vyjádření, které přinesl filmový magazín MovieWeb, jsme vám přeložili.

Domníváme se, že největším problémem filmu byl jeho marketing. Ilustrujeme to na případu původního teaser traileru pro Rogue One 78 %. Ten vyšel 247 dní před premiérou a nastartoval pro film rozsáhlou hype kampaň.

Prvních 35 sekund této ukázky se téměř výhradně soustředí na Felicity Jones   v roli protagonistky Jyn Erso, kterou divákům prodává jako novou hrdinku série. Druhé půlce dominuje alarm imperiálního klaksonu a voiceover Foresta Whitakera  , který na diváka málem křičí ‚EPICKÉ‘, než se [ukázka] uzavře dalším hrdinským záběrem na [Felicity] Jones.

Nyní to porovnejme s originálním teaser trailerem pro Sola, který vyšel pouhých 108 dní před filmem, čímž nabídl mnohem kratší okno pro hype.

Marketingové oddělení Disneyho mělo dle našeho názoru jediný úkol: prodat divákům Aldena Ehrenreicha   jako Hana Sola (o němž se domníváme, že na filmu odvedl záslužnou práci v roli, která se tak těžce přeobsazuje).

Teaser měl dle našeho počítání stěží asi 10 sekund, kdy byla Ehrenreichova tvář jasně viditelná v obraze – domníváme se, že to ani zdaleka není dost.

Celkově nám přišlo, že marketingová kampaň Sola nabrala obrátky až zhruba měsíc před premiérou filmu a to je prostě příliš krátké okno pro snímek z velké série.

Souhlasíte? Nebo si myslíte, že za neúspěchem nových Star Wars stály spíš jiné důvody?

Soumrak předaleké galaxie? Z tržeb se zdá, že série Star Wars ztrácí své fanoušky

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)