Avengers 4: Jak byl Thanos poražen v komiksech a animovaných seriálech? Vysvětlíme!

8. 6. 2018 37 417×1218 světlý/tmavý vzhled

Bezprostředně po premiéře Avengers: Infinity War 89 % jsme přinesli naše shrnutí možných scénářů nadcházejícího čtvrtého dílu  a následně jsme přidali i vaše teorie. V naší minisérii nám ale dodnes chybělo vysvětlení, jak populární hrdinové Marvelu vlastně porazili Thanose v komiksech a animovaných filmech. Dnes proto právě tímto tématem naše dumání nad pokračováním uzavřeme.

Začneme asi nejslavnější komiksovou linkou, která se na filmových webech poslední měsíce přetřásá až k omrzení – totiž příběhem Infinity Gauntlet, v němž Thanos již začal s rukavicí naplněnou všemi Kameny nekonečna. Právě z jeho stran totiž pochází slavný moment s lusknutím prsty.

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Šílený titán se totiž v hlavním univerzu 616 (filmové MCU má mimochodem číslo 199999) dvořil personifikované Smrti a vyhlazením půlky obyvatelstva vesmíru se snažil získat její přízeň. Z Kamene duše mu ale během páchání genocidy prchli Adam Warlock a Nebula, což se ukázalo jako velký problém.

Thanos totiž následně bojoval s mocnými entitami jako je Láska, Nenávist, Chaos, Řád nebo třeba Galactus, jen aby se nakonec postavil samotné Věčnosti (respektive Eternity), přičemž opustil své fyzické tělo. Toho využila zmíněná Nebula a z titánovy ruky stáhla rukavici s Kameny nekonečna.

Následně s pomocí Kamene času vrátí vesmír přesně do toho stavu, v němž byl před čtyřiadvaceti hodinami – pochopitelně s výjimkou toho, že si sama ponechá rukavici. Nakonec ji ale pro změnu o mocný předmět připraví Adam Warlock, který jednotlivé Kameny rozdá ochráncům napříč vesmírem, čímž je krize zažehnána.

Zajímavý osud dostal ale Thanos i v Ultimate universe, jímž je MCU silně inspirováno. Šílený titán tam sice nepoužívá Kameny nekonečna, nýbrž mocnou krychli zvanou Cosmic Cube, příběh se ale též soustředí na snahu hrdinů zabránit vesmírnému tyranovi v dosažení obrovské moci.

Avengers 4: Jak si pokračování představují naši čtenáři? Čekají cesty časem i Adama Warlocka

Nakonec jeden ze členů Fantastické čtyřky Reed Richards odstraní pojistku, která zajišťuje, že krychle reaguje jen na cílené a vědomé myšlenkové příkazy. Když se pak Thanos pokusí využít nesmírnou energii krychle k získání božského statusu, zahyne a obránci Země tak zvítězí.

Jako poslední příběhovou linku musíme zmínit Thanos Quest z počátku devadesátých let. Tehdy musel Šílený titán jednotlivé kameny získávat od Sběratele, Velmistra a jim podobných bytostí, o nichž jsme před časem psali. Nakonec se mu stejně jako v MCU skutečně podařilo všechny shromáždit.

Tentokrát ale hrdinové nemuseli hnout ani prstem. Přestože totiž získal Thanos sílu, které se takřka nic nevyrovnalo, Smrt stále neopětovala jeho lásku. Šílený titán sice ve svém úkolu uspěl, ale jeho největší tužba zůstala nenaplněna.

Na závěr pak ještě zmíníme animovaný seriál Marvel's Avengers Assemble. V tom totiž naši hrdinové zvítězili skrze Thanosovu aroganci. Přesvědčili totiž Šíleného titána, aby proti nim pokaždé používal jen jediný kámen.

3 otázky, na které Infinity War nedala jasné odpovědi. Zkusili jsme je najít sami

Když se pak Thanos pokusil zabít hrdiny skrze Kámen času pomocí urychleného stárnutí, Thor jako všichni Asgarďané získal jenom větší moc. Falcon zase dokázal uhnout všem útokům Kamene síly. Captain prohlédl iluzi Kamene reality a proti Hulkovi nefunguje pořádně Kámen mysli, protože je skoro pořád rozzlobený a Black Widow si zase všimla vzorce v titánových překvapivých teleportacích.

Toto zdržení dalo Tonymu Starkovi čas na to, aby dokončil upgrade robota jménem Arsenal, navrženého k pohlcení moci Kamenů nekonečna. Ten pak Thanosovi rukavici jednoduše zabavil. Těžko si ale představit, že by se něco podobného stalo i na filmovém plátně. Naštěstí, dodali bychom, neboť očekávání jsou jistě vyšší než v případě animovaného seriálu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141199

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 81004

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2908

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Sebevražedný oddíl: Časopis Empire ukázal fotky. Režisér odhalil, čím se tým liší od Strážců Galaxie

Dnes Aleš 13

Avatar ukázal herečku Kate Winslet během podvodního natáčení. Kvůli roli se naučila volnému potápění

Dnes Aleš 6

Spy Kids, Žraločák a Lávovka, Malí géniové. Vzpomínáme na bizarní dětské filmy z počátku milénia

Dnes Aleš 6

Harry Potter: Nikdo mě nepoznává, pochvaluje si po letech představitel bratrance Dudleyho

Včera Aleš 62

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18751

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5347

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606