Čeští fanoušci vstoupí do Matrixu za zvuku symfonického orchestru

11. 6. 2018 2 385×133 světlý/tmavý vzhled

Matrix 90 % dodnes patří k nepřekonaným science fiction filmům. Skoro se nedá uvěřit, že to je už 20 let, co bratři Wachowští (po změně pohlaví dnes sestry) překvapili neotřelým vizuálním stylem i originální zápletkou. Otázka, zda si vzít modrou nebo červenou pilulku, stále rezonuje v uších. Designově nadčasové sluneční brýle pořád baví stejně jako legendární telefon značky Nokia 8110.

Kulaté výročí Matrixu čeští fanoušci oslaví stylově – koncertem MATRIX LIVE - Film in Concert. Projekce filmu s doprovodem bezmála stovky profesionálních hudebníků bude v sobotu 8. září v Kongresovém centru Praha.

Tím ale nadělování k 20. výročí Matrixu nekončí. Koncertu se totiž zúčastní taky autor revolučního soundtracku. Americký skladatel Don Davis   se postaví za dirigentský pult a bude symfoniky řídit. Fanoušky určitě potěší panelová diskuze, která bude před koncertem a je v ceně vstupenky. Davis dokázal doplnit heavy-metalové, rockové a elektronické songy svojí původní tvorbou, ve které použil několik netradičních hudebních nástrojů.

I ty uslyší návštěvníci pražského koncertu. Podrobnosti jsou na webu www.matrixlive.cz. Mimochodem soundtrack Matrixu získal nominace na prestižní Grammy, Brit Award nebo na cenu Mezinárodní asociace filmových kritiků (IFMCA).

Matrixem se pojí spousta zajímavostí. Věděli jste například, že než připadla role Trinity herečce Carrie Anne-Moss   zvažovali Wachowští obsadit Gillian Anderson  , Michelle Yeoh   nebo také Sandru Bullock  ?

Matrix: Jak vznikl, v čem se inspiruje Biblí a proč je tak zelený

A přemýšleli jste nad tím, co znamená déšť zelených charakteristických znaků? Jsou to recepty na sushi, které do filmu propašoval člen štábu Simon Whiteley, který je zodpovědný za kulisy ve filmu. Nápady čerpal z japonské kuchařky své manželky.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: