Úžasňákovi 2 se podařili, zní první reakce zpoza oceánu. My si počkáme až do srpna

12. 6. 2018 2 854×49 světlý/tmavý vzhled

Pokud se těšíte, až po bezmála patnácti letech opět uvidíte superhrdinskou rodinku Úžasňákových, čekají vás ještě dva netrpělivé měsíce. Není to tak docela fér, protože americká premiéra je naplánovaná už na konec tohoto týdne a na tamních filmových serverech už se objevují první recenze.

Snad vás aspoň potěší, že je většina z nich velmi pozitivní. Snímek prý dostál vysokým očekáváním, která jsme měli po jedničce a podle některých kritiků dokonce původní film překonal.

Opožděná pokračování. 10 filmů, které musely čekat na pokračování někdy i čtvrt století!

Den of Geek si pochvaluje, že mají Úžasňákovi 2   na rozdíl od mnoha pixaráckých dvojek stále co říci, Forbes dokonce nejspíš neviděl lepší superhrdinské pokračování od Temného rytíře 90 %. Univerzálně je chválena animace, jejíž úroveň prý snímek zase posunuje o hezký kus dál. IGN pak píše, že se filmu dobře daří balancovat rodinnou složku příběhu s tou superhrdinskou.

Dokonce i recenze magazínu ScreenRant, která považuje film za příliš zastaralý ve světě moderních superhrdinských filmů, nijak nepopírá jeho zábavnost. CinemaBlend pak neváhá tvrdit, že režisér Brad Bird   natočil před Úžasňákovými 2 dva z nejlepších snímků Pixaru – a teď už to budou tři.

Na IMDB má nový snímek zatím skvělé hodnocení 9,3 bodů z deseti, Tomatometer ukazuje 96 % s průměrnou známkou 8,2 a ani dvě „negativní“ recenze, které jsme v něm objevili, nepovažují film za vysloveně nepovedený. Zdá se, že si letos Pixar připíše další obří hit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor