Captain Marvel: Nová superhrdinka bude nejsilnější z Marvelu. Povíme, jak přišla ke schopnostem

13. 6. 2018 19 115×26139 světlý/tmavý vzhled

Zatímco komiksoví fanoušci už nejspíš Captain Marvel dlouho důvěrně znají, mnozí z těch filmových teprve nedávno zjistili, že tato hrdinka existuje. Potitulková scéna Avengers: Infinity War 89 % však naznačuje, že ji čeká v MCU potenciálně velmi zajímavá budoucnost – naděje do ní stále očividně vkládá i Nick Fury, přestože se Země ocitla naprosto na dně.

Popravdě se mu ale nedivíme: Carol Danvers, jak se Captain Marvel jmenuje v civilu, má být podle slov šéfa MCU Kevina Feigeho   s velkým náskokem nejsilnější superhrdinskou postavou, která byla v dosavadní historii filmového vesmíru představena. Jaké jsou ale přesně její schopnosti a jak k nim přišla?

Avengers 4: Jak si pokračování představují naši čtenáři? Čekají cesty časem i Adama Warlocka

Cestičku k úspěchu Carol rozhodně umetenou neměla. Vždycky snila o tom, že bude cestovat do vesmíru, když se ale chtěla vydat studovat na univerzitu, její otec upřednostnil mladšího bratra – nevěřil totiž, že by žena mohla dosáhnout stejného úspěchu. Carol proto narukovala do letectva a posléze pracovala i pro tajné služby.

Na jedné z misí se spřátelila s Mar-Vellem (ve filmu ho bude hrát Jude Law), který pocházel z národa Kree, stejného, kterému v prvních Strážcích Galaxie 81 % sloužil Ronan. Právě během jednoho střetnutí s Mar-Vellovými nepřáteli byla Carol zasažena explozí speciálního zařízení, která změnila její genetickou strukturu a udělala z ní superhrdinku.

To ale dlouho nevěděla – její mysl se totiž rozpadla na dvě různé osobnosti a trvalo nějaký čas, než se Carol (v té době už pracující jako redaktorka) dokázala s pomocí dalších postav dokázala dát úplně dopořádku. Poté už začala naplno její superhrdinská kariéra, během které Captain Marvel například vstoupila do týmu Avengers, spolupracovala s X-Meny a zkrátka se účastnila všech těch klasických superhrdinských dobrodružství, z nichž většinu nejspíš nikdy ve filmech neuvidíme.

Za zmínku stojí hlavně příběh Civil War II, v němž se Captain Marvel postavila proti Tonymu Starkovi v další hrdinské občanské válce, tentokrát založené na konfliktu mezi determinismem a svobodnou vůlí.

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jako obvykle existuje několik odlišných verzí Captain Marvel v dalších komiksových vesmírech – třeba ve světě s číslovkou 26111 se superhrdinkou stala Janet van Dyne, kterou asi znáte spíš jako Wasp a ve světě 9289 zase jejími schopnostmi vládla třeba mutantka Rogue.

A schopnosti? Asi vás nepřekvapí klasická kombinace supersíly, supervýdrže a superodolnosti, bleskové reflexy a nadlidské obratnosti. Zmínit musíme také létání, jehož je Carol schopná i nadzvukově a občas dokonce i ve vesmíru. Captain Marvel také dokáže ze svých rukou a prstů vystřelovat mocné paprsky světla.

Jejím nejmocnějším darem je však bezpochyby absorpce energie. Podobně jako nový oblek Black Panthera dokáže i Captain Marvel shromažďovat energii, kterou je zasažena. Navíc ji ale umí ještě daleko efektivněji využívat.

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Dokáže urychlit regeneraci svých zranění, změnit svůj zevnějšek a především také akumulovanou energii uvolnit. Zatímco ale Black Panther způsobí škody srovnatelné maximálně tak s ručním granátem, Captain Marvel dokáže stvořit i atomový výbuch – a to je schopnost, kterou by asi za nebezpečnou považoval i sám Thanos.

Pro odlehčení ještě zmíníme Carolina domácího mazlíčka, jímž je kočka jménem Chewie. Jak vám asi došlo, jméno dostala kvůli svému chlupatému zevnějšku, který připomíná Chewbaccu ze série Star Wars. Později se ale ukázalo, že je Chewie ve skutečnosti kočku jen zvnějšku připomá, ale patří mezi flerkeny, nebezpečná mimozemská stvoření.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (26 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: