Kánon Star Wars má nového Sitha. George Lucas zase prozradil, o čem by byla jeho sequelová trilogie

13. 6. 2018 8 848×55 světlý/tmavý vzhled

V novém komiksu Star Wars Annual #4, který je součástí kánonu předaleké galaxie, byl zmíněn zbrusu nový sithský lord Darth Atrius. Sice zatím nevím, jak vypadá, používal ale dva světelné meče se záštitou, které se podobaly zbrani Kyla Rena z nových epizod. Atrius je každopádně vedle Bana a Plagueise jedním z mála historických Sithů, jejichž existence je potvrzena v současné časové linii.

Možná ještě zajímavější než výlet do minulosti je cesta do alternativní budoucnosti. Komiksový ilustrátor Livio Ramondelli totiž zveřejnil fotky z připravované publikace, na nichž si můžeme přečíst dosud nezveřejněné informace o plánech George Lucase   na epizody 7 až 9, jejichž jinou verzi nyní točí Disney.

Lucas zmiňuje, že chtěl v nových dílech prozkoumat mikrobiotický svět, čímž pravděpodobně naznačuje, že bychom se dozvěděli více o midichloridanech a jejich vazbě na Sílu. Setkali bychom se také s tajemnými Whilly, kteří se Sílou živí a ovládají celý vesmír.

Whillové mimochodem nejsou v předaleké galaxii žádnou novinkou. Už čtvrtá epizoda se původně měla jmenovat Journal of the Whills, a náboženský řád Strážců Whillů zase sehrál jistou roli ve snímku Rogue One 78 %. Více si o asi nejzáhadnějších obyvatelích univerza Star Wars můžete přečíst v našem starším článku.

Ať vás provází Síla! 5 zajímavostí o Světlé a Temné straně ve vesmíru Star Wars

Mimochodem, Luke Skywalker měl v Lucasově verzi zemřít až v deváté epizodě, jak onehdy prozradil herec Mark Hamill  .

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor