Netušili jste, že jsou příbuzní. 17 slavných tváří filmu, které byste si sami nespojili

19. 6. 2018 18 948×91 světlý/tmavý vzhled

Talent se často dědí a bývá tomu tak i v rodinách slavných herců – mít doma někoho z branže má navíc pochopitelně za následek i lepší obeznámenost s filmovým průmyslem a i nějaké ty známosti. Vsadíme se ale, že u některých umělců z našeho žebříčku vůbec netušíte, že by spolu mohli být příbuzní!

1) Stellan Skarsgård a Alexander Skarsgård

Švédského herce Stellana Skarsgårda   si asi pamatujete z prvních dvou dílů Thora nebo z Avengers 83 %, hrál ale i Willova otce z Pirátů z Karibiku či nebo jednoho z padouchů nedávné Popelky 73 %. Jeho syn Alexander   se pak ukázal v Bitevní lodi 61 % a ztvárnil hlavní roli v předloňské Legendě o Tarzanovi 56 %.

2) Ron Howard a Bryce Dallas Howard

Rona Howarda   asi znáte hlavně jako režiséra. Natočil třeba několik adaptací knih populárního spisovatele Dana Browna, napínavé drama Rivalové 90 % z prostředí automobilových závodů, osmdesátkovou fantasy Willow 72 % a nejnověji komerčně neúspěšný snímek Solo: Star Wars Story 75 %. Občas ho ale najdete i před kamerou, ač hraje zejména vedlejší role.

Arzenál scénáristů: 5 příběhových triků, které na nás filmaři často vytahují

Jeho dcera Bryce Dallas Howard   v tomhle ohledu otce překonává a nezřídka ztvárňuje velmi důležité postavy. Ze třetího Spider-Mana 63 % si můžete pamatovat její Gwen Stacy, herečka se ale objevila i v sérii Stmívání a zatím asi největší úspěch jí přinesly role v Jurském světě 73 % a jeho zbrusu novém pokračování 67 %.

3) Brendan Gleeson a Domhnall Gleeson

Brendana Gleesona   si asi pamatujete jako Wallacova svalnatého kumpána ze Statečného srdce 88 %, popřípadě Pošuka Moodyho ze série o Harrym Potterovi. Herec se ale objevil třeba i v Troji 72 % nebo v Království nebeském 72 %.

Přímo před vašima očima. Úžasné filmové detaily, kterých jste si vůbec nevšimli

Jeho syn Domhnall Gleeson   má našlápnuto k neméně úspěšné kariéře a několika zajímavými filmy už stihl projít. Po boku otce se ukázal v potterovkách jako nejstarší syn klanu Weasleyů, důležité role dostal ve snímcích Lásky čas 81 % a Ex Machina 75 % a objevil se v oscarovém Revenantovi 80 % a loňském Barrym Sealovi 76 %. Už dvakrát také ztvárnil generála Armitage Huxe v sequelové trilogii Star Wars.

4) Angelina Jolie a Jon Voight

Angelinu Jolie   si určitě pamatujete třeba ze Zloby 72 %, Tomb Raidera, Beowulfa 63 % nebo možná z trochu nedoceněného sci-fi snímku Svět zítřka 68 %. Tušili jste ale, že je jejím otcem Jon Voight   z Transformerů 77 %, Fantastických zvířat 73 % a Lovců pokladů 63 %? Dokonce se po boku své dcery objevil i v už zmíněném Tomb Raiderovi.

5) Duncan Jones a David Bowie

Duncan Jones   je na našem seznamu tak trochu výjimkou, protože nehraje – zařadit jsme jej ale museli, neboť taktéž pracuje ve filmovém průmyslu, konkrétně zejména jako režisér.

Nejvýdělečnější režiséři: 10 filmových géniů, kteří naplnili svým studiím kasy

Natočil například sci-fi film Zdrojový kód 80 % nebo velkolepý a trikově opulentní Warcraft 73 %. Jeho otcem přitom není nikdo jiný než David Bowie  . Ten se samozřejmě věnoval zejména hudbě, zahrál si ale třeba Piláta v Posledním pokušení Krista 84 % či Nikolu Teslu v Dokonalém triku 88 %.

6) Debbie Reynolds, Carrie Fisher a Billie Lourd

Že je matkou Carrie Fisher  , kterou zná celý svět jako princeznu Leiu, herečka Debbie Reynolds  , ví mnozí filmoví fanoušci. Věděli jste ale, že se tentokrát herecké povolání podědilo rovnou přes dvě generace a herečkou se stala i dcera Carrie Fisher, Billie Lourd  ? Zahrála si dokonce v nových Star Wars filmech po boku své matky.

7) Riley Keough a Elvis Presley, Michael Jackson a Nicolas Cage

No a na závěr jeden trošku komplikovanější případ. Kalifornská herečka Riley Keough   je vnučkou Elvise Presleyho  , v pěti se stal jejím nevlastním otcem neméně slavný Michael Jackson   a ve třinácti štafetu přebral Nicolas Cage  . V posledních dvou případech sice nejde o pokrevní příbuzenství, i tak ale Riley Keough tento žebříček s přehledem ovládla.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: