Potterovské fanfilmy: Podívejte se do Snapova mládí či na souboj s Grindelwaldem

21. 6. 8 202×136 světlý/tmavý vzhled

Těšíte se na Grindelwaldovy zločiny   a rádi byste si zpříjemnili čekání? Máme pro vás tip na tři potterovské fanfilmy, které můžete vyzkoušet – a všem byste měli rozumět, i pokud neumíte anglicky. To sice znamená, že jsme nemohli zahrnout snímky jako Mischief Managed či populární Voldemort: Origins of the Heir, třeba se ale jednou dostane i na ně.

1) The Tale of the Three Brothers

Animovaná sekvence z konce sedmého potterovského filmu 74 %, v níž je vysvětlen původ tří relikvií smrti, se u fanoušků těší značné oblibě. Bylo proto jen otázkou času, kdy se na internetu objeví její hraná verze. Studenti z amerického státu Maine si pro natáčení sehnali oficiální licenci společnosti Warner Bros. a krátký snímek po dotočení zamířil na několik festivalů.

Samotný příběh o setkání třech bratrů se lstivou Smrtí je vnořený podobně jako v původním filmu do širšího rámce. Tentokrát sledujeme postaršího muže, jak pohádku předčítá svému malému vnukovi. Přestože je večer zdánlivě klidný, něco není úplně v pořádku a na konci na nás čeká odhalení.

Tento dodatek snímku prospívá, neboť okolnosti vzniku tří nejslavnějších magických předmětů Potterova světa už většina fandů notoricky zná. Herecké výkony vzhledem k okolnostem vzniku mírně překonávají očekávání, velmi slušných je těch pár vizuálních efektů, které se ve snímku objeví a atmosféru hezky dokresluje i ambientní hudba.

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Zamrzí, že si tvůrci neohlídali drobnosti – když bratři na začátku filmu magicky vytvoří most, zničehonic k němu vede i cesta. Dost možná by přitom stačilo třeba jen trochu jinak natočit kameru. Hlavním neduhem snímku je ale nadměrná délka, protože ani s přidaným dějovým rámcem nedokáže udržet vaši plnou pozornost dlouhých čtyřiadvacet minut.

Příběh tří bratrů je na tomto seznamu jediným snímkem, který není k dispozici česky. Zařadili jsme jej ale, protože příběh pohádky už nejspíš stejně znáte z předposledního dílu Harryho Pottera a děj pro vás tudíž bude srozumitelný, i pokud cizím jazykem nevládnete.

2) The Greater Good

Zmátl vás světlovlasý Johnny Depp   v jedné z posledních scén loňských Fantastických zvířat 73 %? Postava Gellerta Grindelwalda se několikrát mihla už v původním osmeru filmů, když tento zestárlý černokněžník seděl ve věznici, kterou sám pomohl postavit. Zamlada se ale kamarádil s Albusem Brumbálem a jako dva nejtalentovanější čarodějové na světě kuli plány, jak dostat nás mudly pod kontrolu uživatelů magie.

Mnoholičný lektvar: 10 herců, kteří mohli ztvárnit vaše oblíbené postavy ze světa Harrryho Pottera

Grindelwald si však proti sobě poštval Albusova bratra Aberforta a neshody vyvrcholily soubojem, v němž se oba sourozenci černokněžníkovi postavili. Předchozí přátelství tak skončilo, hlavně proto, že byla na bojišti nedopatřením přítomna Brumbálovic sestra Ariana. Co se onoho dne stalo a jak bitva zaklínadel probíhala, ukazuje právě film The Greater Good.

Herecké výkony jsou nicméně spíše nevyrovnané, příběh až příliš stojí jen na samotném souboji a zbytečně dlouhých dialozích. Akční scény navíc působí spíš samoúčelně, protože v nich není příliš přítomen prvek napětí. I přesto stojí za zhlédnutí a jistě potěší každého, kdo by se rád dozvěděl o světě čar a kouzel něco víc.

3) Severus Snape and the Marauders

Poslední snímek mají na svědomí stejní autoři, kteří stáli za předchozím The Greater Good, odvedli ale mnohem lepší práci. Jeho příběh se odehrává v den, kdy James Potter a jeho přátelé Remus Lupin, Sirius Black a Peter Pettigrew zakončili své vzdělávání v Bradavicích. Tito všichni se rozhodnou příjemný podvečer zpestřit svému spolužákovi ze zmijozelské koleje, jímž samozřejmě není nikdo jiný než Severus Snape.

Harry Potter: 7 největších kontroverzí okolo čarodějnické série

Všichni herci jsou tentokrát skvěle typově obsazení, zvlášť představitel Prince dvojí krve zvládá svou roli na jedničku. Za zmínku stojí povedená hudba a také fakt, že speciální efekty v noci přeci jen působí o něco lépe. Nejvíc ale krátkému filmu prospěla sevřená, byť jednoduchá příběhová struktura a také ochota ukázat Jamese Pottera jako ne zrovna nejpříjemnějšího člověka pod sluncem.

Akce je také neporovnatelně nápaditější, což spolu s uvěřitelnými emocemi přispívá k tomu, že je divák rychle vtažen do děje a vůbec mu nepřijde, že snímek trvá ještě o minutu déle než dříve zmíněný příběh tří bratrů. Pokud ho navíc dokoukáte až do konce, nabídne každému skalnímu fanouškovi parádní závěrečnou tečku. Pokud byste měli v životě vidět jen jediný potterovský fanfilm, už neváhejte ani sekundu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor