Oblíbené filmy slavných herců: Arnold Schwarzenegger má rád Titanic, Megan Fox zase Pána prstenů

29. 6. 9 520×103 světlý/tmavý vzhled

Spousta filmových fanoušků má svůj osobní žebříček těch nejlepších filmů, které kdy viděli. Nás ale zajímalo, zda si podobné seznamy sestavují i slavní hollywoodští herci – a byli jsme příjemně překvapeni, když se ukázalo, že ano. Server Rotten Tomatoes je zpovídá už skoro deset let a my jsme vybrali, co nás z jednotlivých rozhovorů zaujalo.

1) Bill Nighy se rád mrkne na animák

Billa Nighyho   si nejspíš pamatujete jako Davyho Jonese z Pirátů z Karibiku či rockera Billyho Macka z Lásky nebeské 3 %. Vedlejší roli ale měl i v předposledním díle Harryho Pottera 74 %. A jeho oblíbené snímky? Možná vás to překvapí, ale herec kouká i na animáky.

Konkrétně se mu líbila třeba Kniha džunglí 87 % z roku 1967, na níž se Nighymu zamlouvají třeba herecké výkony či povedená animace. Zmínil ale i Železného obra 85 % režiséra Brada Birda  , japonskou Akiru 82 % a první 3D celovečerák filmové historie, Příběh hraček 85 %.

2) Arnoldu Schwarzeneggerovi se líbil Titanic

Asi byste nečekali, že se bude jedné z největších akčních hvězd historie filmu zamlouvat romantika křížená s katastrofickým ztroskotáním, ale je to tak. Herec pochválil režiséra Jamese Camerona   (s nímž mnohokrát spolupracoval) za to, jak prokreslil charaktery postav a zmínil i skvělou hudbu a efekty.

Krom Titanicu 85 % se ale Schwarzeneggerovi   líbí i Westworld 64 %, který ho prý kdysi postrčil k přijetí role terminátora, Kmotr 85 % zase dokázal unikátně propojit příběh s akcí a na příběhu E. T. – Mimozemšťana 83 % zase zaujal nápad vyprávět jej z pohledu titulního návštěvníka z kosmu.

3) Simon Pegg je fanouškem Star Wars

Simon Pegg   – Scotty ze Star Treku, který hraje ve spoustě filmů Edgara Wrighta  , objevil se v nedávném Ready Player One 83 % a pomáhá Ethanu Huntovi v sérii Mission: Impossible. Dobře ho znáte, ale věděli jste také, jaké filmy patří mezi jeho nejoblíbenější?

Pegg fandí Star Wars, konkrétně hlavně Nové naději 88 % a Impériu 89 %. Sám se konec konců v malé roli ukázal v sedmém díle. Zamlouvala se mu i sci-fi Ex Machina 75 % nebo Taxikář 83 %.

4) Jeremy Renner si užil Statečné srdce

Představitel Hawkeye z univerza MCU se shodl s Billem Nighym na kvalitách Knihy džunglí a učil dokonce svou dceru hrát melodii jedné z filmových písniček na klavír. Krom toho se mu ale líbilo třeba i Statečné srdce 88 %, film o povstání Skotů proti Angličanům s Melem Gibsonem   v hlavní roli. Zamlouvala se mu romantická linka i drsná, šokující akce.

S Arnoldem Schwarzeneggerem se zase shodl na E. T. – Mimozemšťanovi, zmínil ale i Vykoupení z věznice Shawshank 95 %. Pokud vás prý příběh nespravedlivě odsouzeného vězně a jeho přátel nedojme, nejspíš ani nemáte srdeční tep. Slova chvály měl Renner   i pro Kubrickův   Mechanický pomeranč 84 %.

5) Jason Momoa má rád Jacka Nicholsona

Představitel khala Droga ze Hry o trůny 92 %, Aquamana z DCEU nebo barbara Conana Jason Momoa   zase vyzdvihl Osvícení 88 %, kde hraje jeho oblíbený Jack Nicholson  . Od dětství také kouká na Posledního Mohykána 85 %, na němž se mu líbí zejména soundtrack a práce dalšího kolegy, Daniela Day-Lewise  .

6) Nick Frost doporučuje Indiana Jonese od tří let

Nick Frost   známý třeba z populární Cornetto trilogie považuje za nestárnoucí klenot kinematografie Dobyvatelé ztracené archy  , které by si měl pustit každý, komu jsou aspoň tři roky. Pochválil ale i Osvícení 88 % a nezapomněl zmínit ani Blízká setkání třetího druhu 81 %.

7) Zoe Saldanu baví Terminátor

Pokud vám tři roky přijdou jako příliš málo na sledování akčního dobrodružství, buďte v klidu, protože Nick Frost jenom vtipkuje. Představitelka Gamory z týmu Strážců Galaxie a Neytiri z Avatara 82 % Zoe Saldana   ale prý poprvé viděla prvního Terminátora 87 % v pěti a zanechalo to na ní trvalé stopy.

Dovedete si představit, že pro ni bylo velkým zážitkem, když později sama s režisérem Jamesem Cameronem pracovala. Dodnes si prý také pamatuje nazpaměť spoustu hlášek z filmu Rošťáci 75 %.

8) Sam Worthington má v oblibě kvalitní akci

Své oblíbené snímky odhalil i její kolega, Australan Sam Worthington  , který hrál v Avatarovi protagonistu a vidět jste ho mohli i v remaku Souboje Titánů 55 %. Zjevně rád kouká na akční zábavu, protože uvedl druhé díly Šíleného Maxe 78 % a Smrtonosné zbraně 87 %, komediálního Policajta v Beverly Hills 82 % a taky Smrtonosnou past 89 % s Brucem Willisem  .

9) Seth Rogen miluje film Big Lebowski

Jeho kolega Seth Rogen   se jednoho žánru nedržel. Do jeho žebříčku se dostal třeba Big Lebowski 84 %, původní Total Recall 81 % s Arnoldem Schwarzeneggerem, Scorseseho   Mafiáni 88 % a také Krotitelé duchů 83 %. Původní osmdesátkoví, i když to nejspíš ani nemusíme dodávat.

10) Megan Fox si vybrala Středozem

Znáte ji z Želv Ninja nebo ze série Transformers – herečka Megan Fox   nedá dopustit na trilogii Pán prstenů. Už jako dítě četla knižní předlohu a Peter Jackson   poté vdechl světu Středozemě život i na plátnech. Nejspíš z podobných důvodů se do žebříčku dostala i animovaná fantasy Jak vycvičit draka 86 %.

Líbil se jí také druhý díl Kung Fu Pandy 70 %, Čaroděj ze země Oz 78 % z konce třicátých let a konečně Ninja Želvy s animatronickými loutkami z devadesátek.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 101512

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 8750

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 4715

Pán prstenů se nejspíš vrátí jako televizní seriál. Ne, neděláme si legraci

4. 11. Aleš 17591

James Gunn potvrdil jméno a premiéru třetích Strážců Galaxie, odehrávat se budou po Infinity War

16. 5. Aleš 1520

.Aquaman: James Wan prý proti přáním studia svůj film konzultoval se Zackem Snyderem

Dnes Aleš 20

.Mysterio: Povíme, co je vlastně zač známý Spider-Manův komiksový protivník

Dnes Aleš 188

.Třetí John Wick se představuje. Trailer na Parabellum je plný akce

Včera Aleš 529

.Grindelwaldovy zločiny dostanou na Blu-ray discích prodlouženou verzi

Včera Aleš 35

Avengers 4: Co se stane s jednotlivými hrdiny a kteří budou ve vesmíru MCU dál pokračovat?

26. 7. Aleš 9287

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 2198

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 5419