Filmožrout: Ant-Man a Wasp je průměrná marvelovka se slabším scénářem, tvrdí recenze

4. 7. 3 129×177 světlý/tmavý vzhled

Zajímá vás, co na nového Ant-Mana   říkají čeští i zahraniční recenzenti? U nás najdete shrnutí těch nejzajímavějších bodů kritiky na jednom místě, pochopitelně s odkazy na každý jednotlivý text. Už teď vám ale můžeme prozradit, že se snímek dočkal průměrného přijetí a reakce nijak nepřekypují nadšením.

František Fuka například na FFFilmu udělil pouhých 50 %, nejnižší skóre pro superhrdinský snímek od premiéry Sebevražedného oddílu 65 % v roce 2016. Píše, že je druhý Ant-Man úplně stejný film jako ten první 75 %, nesnaží se pracovat důkladněji ani s postavami, ani se zápletkou. Připomíná tak spíš lineární počítačovou hru. Za čekání v kinosále pak tentokrát nestojí potitulková scéna.

7 filmových zajímavostí o Ant-Manovi: Děkuje Bohu, že není Tony Stark a auto parkuje ve vodě

Časopis Empire není o mnoho shovívavější. Souhlasí, že příběh takřka nevyžaduje, abyste filmu věnovali pozornost. Až příliš mnoho vtipů se spoléhá na opakování již vyzkoušeného. Ant-Man ve vás celkově nezanechá zdaleka takový dojem jako Infinity War 89 % (což se dalo čekat), ale ani jako Black Panther 70 % nebo Thor: Ragnarok 82 %. Chybí mu totiž ambice. Za to si vysloužil tři hvězdy z pěti.

Na Moviezone si toho taky všimli, ale vůbec jim to nevadí. Absenci velkolepých zápasů a zachraňování světů naopak recenzent Karel Ryška vítá, neboť cítí z každé scény více zápalu, než bylo obvyklé v posledních marvelovkách. Pochvalu si vysloužil casting a také prvky rodinného dramatu, které tvůrci do popcornové zábavy propašovali. Stačilo to na 70 % a dovětek, že je tentokráte dvojka lepší jedničky.

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Server Coming Soon míní, že humor novinky se staví do cesty akci a zpomaluje tempo filmu a stěžuje si, že se vztah Scotta a Hope vrátil do stavu ze začátku jedničky, namísto aby byl rozvíjen z bodu, kde minule skončil. Příležitostně sice film obsahuje opravdu vydařené momenty, jako celek ale trpí snad největším hříchem dvojek, přebytečností. A verdikt? Šest bodů z deseti.

Nejpozitivnější recenzi dneška napsal Pavel Klimeš z českého Filmserveru. Přiznává sice nenápaditost příběhu a jistou únavu materiálu, film ale prý velmi svižně ubíhá a nikdy nestíhá nudit. Jeho nejsilnější stránkou je humor, kde nevadí ani občasná recyklace vtípků z jedničky. I po vizuální stránce je snímek patřičně na úrovni. Přesto recenzent uvádí, že 80% hodnocení uděluje jen s odřenýma ušima.

Král komiksu. Jak tvořil Stan Lee nejslavnější hrdiny Marvelu

Magazín Cinema Blend pochválil, že film nepoužívá otřepaný konflikt mezi hrdiny a padouchy klasickým způsobem a největší nebezpečí v něm představuje vizuálně zajímavá kvantová říše. Záporačka Ghost pak pokračuje v trendu posledních marvelovek, které nabízejí zajímavější padouchy, než tomu bylo v minulosti. Recenze si naopak stěžuje na přebytek expozice či místy naopak nedostatečné prozkoumání zajímavých motivů – prostě a jednoduše, scénář je slabý. Asi proto film nakonec dostal tři a půl hvězdy z pěti.

Průměrných 60 % udělil Jan Varga z Film Spotu. Scénář se mu moc nezamlouval také, výhrady má však i k humoru, který ne vždy funguje tak, jak by měl. Přesto se na film skvěle kouká, zvlášť tedy díky kvalitní režii a hereckým výkonům. Na rozdíl od Fukova textu recenze doporučuje počkat si na scénu v titulcích, která je paradoxně osudovější, než poněkud generický zbytek filmu.

Recenzní přehled pak zakončíme Voxem, který už v perexu připouští, že Ant-Man a Wasp není nejlepší film od Marvelu – zamlouvá se mu ale naopak to, jak se snímek nebojí divnosti a klidně posadí mravence k bubnům. Kvituje také, že Wasp dostala daleko více prostoru a z velké části vede výpravu do kvantové říše.

V době psaní článku ještě na ČSFD žádné hodnocení nesvítilo, na Rotten Tomatoes však snímek chválí 85 % kritiků, Přiznat ale musíme, že obvykle udílejí spíše průměrnější hodnocení – průměrná známka je 6,9 bodu z 10, půl bodu pod Avengery a více než bod pod Black Pantherem. 69 % jsme našli na serveru Metacritic, IMDB pak byla shovívavější s 8,4 body z 10.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)