Futurama: Vysvětlíme, kde vzal populární seriál znělku a ve které scéně ukázal 250 postav

18. 7. 6 035×134 světlý/tmavý vzhled

Možná jste si všimli, že se Matt Groening   opět chystá do seriálového světa a plánuje nový seriál Disenchantment  , který by měl dorazit už zhruba za měsíc. Odehrávat by se měl ve fantasy světě, podobně jako se starší Futurama 88 % inspirovala žánrem sci-fi. Právě tu si dnes pro ukrácení čekání připomeneme několika zajímavostmi!

1) Sovy místo krys

Zatímco v našem světě jsou nejrozšířenější havětí ve městech zpravidla různí hlodavci, New York čtvrtého tisíciletí má trošku jiné problémy. Rozhodl se totiž počty krys regulovat za pomoci sov, které se však přemnožily a prakticky nahradily původní drobné škůdce na ulicích.

Zavedu úzké větrací šachty a nebudu se měnit v hada, protože to nepomáhá. 100 pravidel pro záporáky

V seriálu se proto vyskytují na stejných místech, kde bychom obvykle čekali hlodavce, postavy na ně straží pasti a sovy dokonce v jednom případě vylétávají z děr, kde sídlí.

2) Přehnaně vzdělaní autoři

Asi byste od autorů vtipného seriálu nečekali, že se budou chlubit dlouhým seznamem akademických titulů. Na Futuramě však pracovali tři nositelé PhD a 7 dalších lidí, kteří měli alespoň Master's degree, což je v podstatě obdoba českého magistra. Všichni zúčastnění, ať s titulem či bez titulu, pak museli pracovat velmi tvrdě.

Trvalo totiž až skoro rok od začátku práce na epizodě Futuramy, než konečně dorazila na obrazovky. Koncept každého dílu byl totiž scénáristy analyzován scénu po scéně, údajně až slovo od slova. Poté se nahrál dabing a teprve pak epizodu dostali do rukou animátoři, jimž práce trvala až zhruba šest měsíců.

3) Jak vznikaly zvuky

Pořádný kus práce ale odvedli i tvůrci zvukových efektů, kteří nešetřili odkazy na slavné žánrově příbuzné značky. Světelné obušky například využívají zvuky přímo ze Star Wars, leccos pak tvůrci převzali třeba i ze Star Treku. Znělka se pak inspirovala Psyché Rockem francouzského umělce Pierra Henryho.

Nejvýdělečnější režiséři: 10 filmových géniů, kteří naplnili svým studiím kasy

Pohled hypnožáby je mimochodem ve skutečnosti obrácený zvuk turbíny.

4) Dabing

Hermes se původně jmenoval Dexter a vůbec nepocházel z Jamajky. Pak ale dabér Phil LaMarr   vyzkoušel pro postavu její typický přízvuk a ten se scénáristům tak zalíbil, že postavu zásadně přepsali. To je také důvod, proč se o minulosti jednoho z členů Planet Expressu dozvíme až relativně pozdě – scénáristé museli jeho životní příběh vymýšlet za pochodu.

Dlouho také nikdo nevěděl, jak by měl vlastně znít robot Bender. Jeho dabér John DiMaggio   se původně ucházel o roli profesora Farnsworthe, ale hlas k postavě příliš neseděl. Producenti se ale rozhodli vyzkoušet, zda DiMaggiův talent nepomůže spíš právě postavě Bendera a tak se zrodila legenda… s naleštěným zadkem.

5) Foreshadowing

Je pěkné, když tvůrci občas své projekty promýšlejí hezky do hloubky a už v počátcích trousí náznaky toho, co přijde příště. Hned v první epizodě se skrývá stín Diblíka, který podrazil Fryovu židli a tím ho poslal do budoucnosti, což se v seriálu dozvíme až o mnoho dílů později. Sám Diblík se koneckonců znovu ukáže až ve čtvrté epizodě.

Mlok Scamander na Pobertově plánku, bizarní smrt čuníka. Znáte všech 10 úžasných filmových detailů?

Podobně se v jednom záběru se značným předstihem mihnou i rodiče Turangy Leely.

6) Vtípky pod názvem

Pod logem Futuramy se na počátku každé epizody ukáže krátký, vtipný text. Nabízíme aspoň stručný výběr:

Napij se vždy, když uvidíš robota! Aplikujte přímo do očí. Nasaďte si své 2D brýle. Tentokrát s novou neviditelnou postavou, která nemluví. Pokud nevidíte tuto zprávu, zapněte si nyní Futuramu. Jak předpověděl Nostradamus. Již brzy na ilegálním DVD. Odsouzeno vesmírným papežem.

7) 250 postav v jedné scéně

No a nakonec musíme zmínit jednu z nejslavnějších scén, kvůli které dali animátoři dokonce tvůrcům pokutu. Inkriminovaná část se objevila ve filmu z vesmíru Futuramy Fialový trpaslík 75 % a ukázalo se v ní 250 postav seriálu. Nedokážeme si ani představit, jakou noční můrou muselo být všechny roztodivné bytosti vecpat do hlediště.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor