Všimli jste si chybějícího herce v Indianu Jonesovi? Dalších 10 parádních filmových detailů

19. 7. 2018 11 543×136 světlý/tmavý vzhled

Naše nepravidelná série článků o úžasných filmových detailech se těší značné popularitě, takže po nějaké době opět přinášíme desítku drobností, jichž jste si nejspíš nikdy předtím nevšimli. Dozvíte se třeba, jak Steven Spielberg   vyřešil problém chybějícího herce nebo jak Baby Driver 72 % nenápadně naznačil probouzející se lásku.

1) Sovětský svaz stále existuje v Blade Runnerovi

Začneme ale u loňského Blade Runnera 75 %, který vzdával poctu originálu z osmdesátých let 77 %. A to až do takové míry, že zařadil třeba reklamu na Atari a hlavně poutač s nápisem Product od CCCP. Naši čtenáři znalí azbuky pak jistě poznají, že jde ve skutečnosti zkratku SSSR, označující dnes již zaniklý Svaz sovětských socialistických republik.

Mlok Scamander na Pobertově plánku, bizarní smrt čuníka. Znáte všech 10 úžasných filmových detailů?

Ten se zjevně rozpadl pouze v naší realitě a nikoli ve vesmíru Blade Runnera, neboť se děj druhého dílu odehrává v titulním roce 2049. Jde také o odkaz ke knihám Phillipa K. Dicka, na nichž je série založena a kde hraje Sovětský svaz na mezinárodní scéně stále důležitou roli.

2) Loki v Avengers nevyzařuje teplo

Tenhle detail sice nepochází přímo z filmu (kontrolovali jsme ho zevrubně), ale je natolik zajímavý, že ho stejně zařadíme. Když vyšel snímek Avengers 83 % na discích Blu-ray, obsahoval zajímavý bonus. Aplikaci pro druhou obrazovku, na níž se zobrazovaly informace o jednotlivých hrdinech či záběry bezpečnostních kamer ve stejném čase, kdy k událostem docházelo ve filmu.

No a právě z téhle aplikace pocházely záběry Lokiho na bezpečnostních kamerách, které mimo jiné snímaly záznam termovize. Na tom můžeme v pravém dolním rohu vidět, že Lokiho tělo nevyzařuje žádné teplo. To dává smysl, neboť je Loki ve skutečnosti ledovým obrem.

3) Spielberg nahradil Tohta kloboukem

Občas prostě nemáte po ruce herce a potřebujete nutně natočit scénu, ve které jeho postava vystupuje. Režisér Dobyvatelů ztracené archy 90 % Steven Spielberg   výše popsaný problém vyřešil velmi jednoduše. Vzal klobouk nacisty Tohta a připevnil ho na místo, kde měla být hercova hlava.

Dalších 10 úžasných filmových detailů. Některých jste si zaručeně nikdy nevšimli!

Ve filmu je zřetelně vidět, že na sedadle spolujezdce žádný skutečný člověk nesedí, leč nás Filmožrouty filmaři stejně úspěšně oblafli. Viděli jsme prvního Indiana Jonese několikrát, ale triku jsme si stejně nikdy předtím nevšimli. Jste na tom taky tak?

4) Zděšení Alana Rickmana ve Smrtonosné pasti bylo skutečné

Víme, že byl Alan Rickman   skvělý herec, ale jeho výraz, když padá ve snímku Smrtonosná past 90 % z mrakodrapu, stejně působí až děsivě věrohodně. To proto, že tvůrci Rickmanovi předem řekli, že ho pošlou dolů až napočítají do tří, ale ve skutečnosti to udělali už po jedničce. Hercova reakce je tak zcela autentická.

5) Srdce v Baby Driverovi změnilo barvu

Montáž na začátku filmu skrývá tolik cool detailů, že se opravdu nedivíme, pokud vám zrovna tenhle ušel. Když Baby objednává kávu, můžeme za jeho zády zahlédnout graffiti s černým srdcem.

Když ale po ulici projde Debora, do které se hrdina později zamiluje, srdce je zničehonic červené.

6) V Morpheově simulaci v Matrixu se opakují lidé

Morpheus provádí hlavního hrdinu Nea v prvním filmu několika výcvikovými programy včetně jednoho, který dosti připomíná samotný Matrix 90 %. Jde ale vidět, že jde jen o méně náročnou napodobeninu, neboť se v davu často opakují postavy. Tvůrci dokonce sehnali dvojčata, aby hrála role lidí, kteří se ukáží dvakrát v jednom záběru.

Stačí mrknout a nevšimnete si jich. Máme pro vás 10 úžasných filmových detailů

Zakroužkovali jsme ten nejvíc viditelný identický pár, ale při troše snahy jistě sami objevíte další. Nebo se mrkněte rovnou sem.

7) Pixarovka V hlavě skrývá scény ze Vzhůru do oblak

Animátoři z Pixaru jsou ve skrývání referencí na své další filmy skutečnými mistry. V tomto konkrétním případě skryli do vzpomínek ze snímku V hlavě 81 % záběry ze svého staršího snímku Vzhůru do oblak 81 %. Vybrali jsme případ, kdy to jde vidět asi nejlépe, ale sami určitě objevíte další. Minimálně kravaty Carla Fredricksena jdou v levé části docela snadno rozeznat.

8) Tapisérie z Rebelky se objevila v Autech 2

Pixaři to ale umějí i naopak. Motorizovanou verzi tapisérie, která se ukázala až v roce 2012 ve snímku Rebelka 75 %, jste totiž mohli zahlédnout už roku 2011 ve druhých Autech 61 %.

9) Noční běs v logu DreamWorks

No a konkureční DreamWorks se nebojí schovat detaily ani do vlastního loga. Snímek Jak vycvičit draka 86 % tam přidal siluetu draka Bezzubky, jedné z hlavních postav snímku.

10) Režisér Del Toro psal titulky k Faunovu labyrintu

Režisér Guillermo del Toro   nebyl vůbec nadšený z anglických titulkům, které dostal jeho snímek Ďáblova páteř 74 %. Když tedy točil svůj další film Faunův labyrint 81 %, rozhodl se, že jej přeloží ze španělštiny osobně a také to udělal. Pochází přitom z Mexika, takže angličtina není jeho rodnou řečí.

Další skvělé filmové detaily naleznete na r/MovieDetails.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor