Petice žádající návrat Jamese Gunna už nasbírala přes 150 000 podpisů

23. 7. 2018 13 525×192 světlý/tmavý vzhled

O víkendu jsme vás informovali, že Disney vyhodil režiséra Strážců Galaxie, Jamese Gunna  . Stalo se tak kvůli některým filmařovým starším tweetům, které filmové studio považovalo za nekonzistentní se svými hodnotami a neomluvitelné. Gunn se ale za své necitlivé vtipy nicméně už v minulosti omluvil (dokonce zhruba před šesti lety) a mnozí fanoušci proto považují Disneyho reakci za přemrštěnou.

Proto na serveru Change.org spustili petici, která apeluje na Marvel, aby dal Gunnovi druhou šanci. Ta měla už včera odpoledne přes 50 000 podpisů a během noci se toto číslo ještě ztrojnásobilo. Tvůrce petice Chandler Edwards sice přiznává, že nemá mnoho naděje v její úspěch, doufá však, že vyšle signál studiu Disney, že jeho rozhodnutí bylo špatné.

Není jediný, kdo vystoupil na obranu režiséra. Ozval se třeba Dave Bautista  , představitel Draxe Ničitele, který uvedl, že to, co se nyní Gunnovi děje, není v pořádku. Další komentátoři si zase stěžují na politický podtext celé kauzy: James Gunn totiž v minulosti často kritizoval prezidenta Donalda Trumpa a konzervativce. Byl to právě Mike Cernovich s úplně opačným světonázorem, kdo tweety dostal do centra pozornosti.

Vyjádření hlavních hvězd Strážců Galaxie Zoe Saldany   a Chrise Pratta   jsou zatím spíše vágní. Pratt, který je věřícím křesťanem, konkrétně reagoval citátem z Bible:

Pamatujte si, moji milovaní bratří: každý člověk ať je rychlý k naslouchání, ale pomalý k mluvení, pomalý k hněvu.

Na obranu bratra pak vystoupil i Sean Gunn  , kterého můžete znát díky postavě Kraglina. V dlouhé sérii příspěvků vyjádřil Jamesovi podporu a zmínil, že se režisér i díky svým filmům charakterově posunul a vyvinul.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: