Skřetí útok na Lórien, Voldemortova kletba: 7 důležitých scén, které se do filmů nakonec nedostaly

25. 7. 2018 8 570×136 světlý/tmavý vzhled

Mysleli jste si, že znáte své oblíbené hollywoodské blockbustery jako své boty? Může být. Ale víte i o scénách, které se do těchto filmů měly dostat, ale nakonec v nich nejsou? Pokud ne, my vám je milerádi představíme a na některé dokonce poskytneme i přímý odkaz. Vystřižené scény totiž občas příběh obohacují o leccos zajímavého.
 

1) Kde Indy zjistil, jak nebezpečná je Archa úmluvy?

Musíme přiznat, že hned obsah první vynechané scény nám vrtal hlavou celé roky. Jak může Indiana Jones v závěru Dobyvatelů ztracené archy 90 % zničeho nic vědět, že se nemá dívat na otevírání Archy úmluvy? Ukázalo se, že v původním scénáři chtěl Indyho kamarád Sallah na starodávný artefakt sáhnout hned, jak byl nalezen.

Všimli jste si chybějícího herce v Indianu Jonesovi? Dalších 10 parádních filmových detailů

Náš oblíbený archeolog ale přítele okamžitě varoval. Proto pak oba tahají schránu na tyčích, místo aby se jí přímo dotýkali. Indy samotný pak informaci o nebezpečnosti Archy pravděpodobně převzal ze samotné Bible, která na několika místech před podobně neobezřetným chováním varuje.

2) Skřeti pronásledují Společenstvo Prstenu do Lórienu

Fanoušci Tolkienových   knížek si jistě pamatují, že skřeti z Morie pronásledovali Společenstvo Prstenu až do elfí říše Lórienu, kde došlo k jejich střetnutí s válečníky Paní Galadriel. Aragorn tvrdí i ve filmu, že se skřeti vydají po stopě našich hrdinů hned, jak padne noc. To ale už nikdy nevidíme, dokonce ani v prodloužené verzi ne.

Nevidíme, ale mohli jsme vidět. Scény, v nichž skřeti z Morie napadají Lórien, totiž byly natočeny a několik záběrů z nich se objevilo třeba v dobových trailerech na Společenstvo Prstenu 90 %. Zahlédnout můžete třeba Legolase, jak střílí po pronásledovatelích, zatímco Boromir v pozadí prchá hlouběji mezi stromy.

Ve starším článku o Sauronovi jsme zmínili jinou vypuštěnou scénu, v níž se samotný Temný pán střetne v souboji s Aragornem!

3) Luke Skywalker se učí skákat

Dnes už ví každé malé dítě, že ke schopnostem uživatelů Síly patří i mocné skoky, kterými Jediové a Sithové překonají i velké vzdálenosti. Originální trilogie ale tento užitečný trik představilav páté epizodě 89 % na konci, kde Luke Skywalker vyskočil z mrazicí komory, kterou na něj nastražil Darth Vader.

Schopnost se ale měla ukázat ve filmu již dříve, konkrétně během Lukova tréninku u mistra Yody. Ten totiž prý seděl na vysoké větvi s hrdinovým světelným mečem a mladík se marně pokoušel za pomoci vysokých skoků získat svou zbraň zpět. Nakonec minul, dopadl ale do vody a zmáčel svého učitele.

4) Film Já, legenda měl končit úplně jinak

Příšery z filmu Já, legenda 77 % pronásledovaly postavu Willa Smithe   jen proto, že hrdina unesl jednoho z nich a pokoušel se tak objevit lék. Bylo to v souladu s knižní předlohou, kde se poté, co většinu lidí nahradila monstra, staly obávané zrůdy právě z našeho druhu. Zrůdy, které se plíží nocí a unášejí nevinné.

Krutě ironický závěr se ale moc nelíbil testovacímu publiku, takže byl přetočen.

5) Seržant Candy alias vzor Terminátora

Ze třetího Terminátora 74 % zase zmizela scéna se seržantem Candym, který měl být předlohou pro model T-800. Vědci použili právě jeho tělo pro navržení zabijáckého stroje. Jediné, co jim příliš nesedělo, byl seržantův hlas – Arnolda Schwarzeneggera   totiž ve scéně předabovali silným jižanským přízvukem.

6) Ron vysvětlil, jak Smrtijedi sledovali hrdiny

Nejenom z Pána prstenů, ale i z Harryho Pottera zmizela ve filmové verzi celá řada scén, které jsou vcelku důležité pro pochopení příběhu. Například divákovi nemusí být jasné, jak jsou smrtijedi a další služebnící Pána zla schopni několikrát vypátrat a napadnout naše hrdiny v průběhu sedmého filmu 74 %.

Potterovské fanfilmy: Podívejte se do Snapova mládí či na souboj s Grindelwaldem

Kniha vysvětluje, že za to mohlo vyslovování Voldemortova jména. To bylo prokleté, takže každé jeho vyslovení zalarmovalo nepřátele. Většina čarodějů s výjimkou členů Fénixova řádu či Brumbálovy armády se totiž bála jméno používat.

Přesně to vysvětluje Ron v jedné z vystřižených scén, která se do finálního sestřihu nedostala.

7) Finále Terminátora se mělo odehrávat v Cyberdyne

Na závěr ještě jednou Terminátor, tentokrát hned ten první 87 % z roku 1984. Z něho zmizely hned dvě scény: ta první vysvětlovala, že vražedného robota navrhla společnost Cyberdyne a ta druhá ukazovala, že právě v její továrně se odehrávalo finále snímku. Na základě zbytků terminátora pak společnost model T-800 skutečně stvoří a uzavře tak časovou smyčku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)