Režisér Posledního z Jediů smazal 20 000 tweetů. Dost možná preventivně

25. 7. 2018 3 095×44 světlý/tmavý vzhled

Je to už několik dní, co se na veřejnost dostaly starší tweety režiséra Strážců Galaxie 81 % Jamese Gunna  , který si v nich nepříliš vkusným způsobem dělal legraci z témat jako pedofilie či znásilnění. V Disney reagovali okamžitým vyhozením tvůrce a prohlášením, že jsou jeho twitterové příspěvky neomluvitelné a neslučitelné s hodnotami studia.

Nějakého toho internetového kostlivce ve skříni má ale asi každý a Gunnovi nepomohlo ani to, že jsou inkriminované příspěvky zhruba šest až deset let staré a režisér se za ně omluvil už v roce 2012. Možná i proto se Gunnův kolega Rian Johnson   rozhodl odstranit 20 000 příspěvků ze svého osobního účtu.

A není sám. Jeden z tvůrců seriálu Rick a Morty Dan Harmon   dokonce svůj účet zcela smazal. Stalo se tak poté, co se na světlo dostala jeho parodie na seriál Dexter 88 % z roku 2009, v níž Harmon ztvárnil terapeuta znásilňujícího děti.

Petice žádající návrat Jamese Gunna už nasbírala přes 150 000 podpisů

Mimochodem, petice žádající návrat Jamese Gunna ke kormidlu Strážců Galaxie, o které jsme informovali předevčírem, už překročila čtvrt milionu digitálních podpisů a pomalu se blíží ke 300 000.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor