Rotten Tomatoes: Čím víc Tom Cruise ve filmu běhá, tím víc ten film vydělá

Datum vydání 3. 8. 2018Shlédnutí 7 260×Sdílení článku157Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Filmové zpravodajství nemusí být vždycky tak úplně seriózní a trochu odlehčení čas od času jistě každý uvítá. Vědí to i na serveru Rotten Tomatoes, kde zveřejnili propracovaný článek o filmografii Toma Cruise  . Všimli si, že čím delší vzdálenost populární herec ve filmu uběhne, tím je ten film v průměru úspěšnější.

Tvůrci článku spočítali, jak dlouho Cruise běží ve všech svých filmech a potom zjistili přibližné uražené vzdálenosti. Podle nich pak hercovu filmografii rozdělili do čtyř kategorií: na filmy, kde akční hvězda neuběhne ani krok, filmy, kde Cruise uběhne až 500 stop (cca 150 metrů), filmy tisícistopé a nakonec ty, kde uražená vzdálenost překonala 300 metrů.

Kvůli Mission: Impossible jsme málem neměli Gandalfa a Wolverina. 10 zajímavostí o špionské sérii

Zjistili přitom, že s uběhnutou distancí rostou i průměrné tržby (s přihlédnutím k inflaci) Cruisových snímků. Dalším zajímavým poznatkem je pak ten, že Tom na stará kolena utíká častěji, než zamlada: jen v roce 2006 urazil tímto způsobem skoro stejnou vzdálenost, jako během celých osmdesátých let.

Co to v praxi znamená? Inu, nic moc. Korelace totiž neznamená kauzalitu, takže nemůžeme dokázat, že mezi Cruisovým běháním a tržbami existuje přímá vazba. Jinak bychom totiž museli přijmout třeba i to, že uvádění filmů s Nicolasem Cagem   zvyšuje v Americe počet lidí, kteří se utopili v bazénu.

Neděláme si legraci.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *