Gladiátor 2 měl bojovat ve Vietnamu: 5 sequelů, které naštěstí nikdy nevznikly

9. 8. 2018 13 600×80 světlý/tmavý vzhled

Hollywood má pokračování rád. Publikum, které si užilo originální film, totiž zpravidla na dvojku rádo zavítá také a pro studia jsou tak sequely bezpečnější investicí. A což o to: mnohé snímky přímo volají po tom, aby na jejich příběh někdo navázal. U jiných jsme ale zase naopak vděční, že jejich původně plánovaná pokračování nikdy nevznikla.

1) Gladiátor 2

A začneme zostra. Ano, skutečně měla vzniknout dvojka k historií inspirovanému akčnímu filmu Ridleyho Scotta  . Konkrétně tedy dvojka naprosto šílená, která by vedle originálu vypadala jako absolutní parodie. Psaní scénáře se zhostil Nick Cave   a hned ze začátku se dost střeleně vypořádal s hlavním problémem: totiž že je hlavní hrdina Maximus Decimus Meridius mrtvý.

Filmy vás klamou, historie vrací úder! Meče nezvoní, když je tasíte a klapot kopyt dělají kokosy

V jednom podcastu vysvětlil, že měl hrdina v posmrtném životě potkat umírající bohy, protože dole na Zemi nabíral popularitu Ježíš Kristus. Proto je exgladiátor poslán zpátky, aby konkurenta zabil se všemi jeho následovníky. Bohové ho ale podrazili a Maximus musel jako věčný válečník cestovat celou historií až k válce ve Vietnamu. Podtitul snímku měl být Kristovrah.

Tedy podle slov samotného Nicka Cava – server Birth. Movies. Death. rozebírá trochu jinou verzi scénáře, v níž Maximus naopak křesťanům pomáhá, aby nebyli v Koloseu sežráni aligátory. Ne, nespletli jsme si je s krokodýly – opravdu mělo jít o aligátory, kteří žijí jen ve východní Asii a v Americe.

Cave prý pochopitelně věděl, že tohle nikdy nemůže být natočeno, přesto údajně požádal o názor i herce Russella Crowa  . A ten fakt nebyl nadšený.

2) Forrest Gump 2

Možná jste to netušili, ale pokračování Forresta Gumpa 95 % skutečně existuje, byť (naštěstí?) pouze v knižní podobě. Gump & Co. (česky jako Gump & spol.) vyšel krátce po premiéře filmové adaptace jedničky a pokračoval podobným příběhovým stylem. Gump se v knize nachomýtne k bourání Berlínské zdi, účastní se války v Zálivu a taky se setká se svým představitelem Tomem Hanksem  .

Druhý Forrest mohl dostat i filmovou verzi. Scénárista prvního dílu Eric Roth   měl podle serveru Mental Floss dokonce už hotovo a setkal se s Robertem Zemeckisem   a Tomem Hanksem. Zrovna ale došlo k útokům z 11. září 2001 a tři muži se shodli, že se svět změnil a tenhle příběh už není relevantní.

3) Čelisti 3

Možná si teď říkáte, že jsme se spletli. Čelisti 3 24 % přece existují, ač by asi mnozí filmoví fandové byli raději, kdyby tomu tak nebylo. Máte pravdu, třetí díl žraločí vyvražďovačky měl ale v jednu chvíli vypadat úplně jinak. Do kin měl jít pod názvem Čelisti 3, lidé 0 a chtěl se stát parodií předešlých dílů.

Obírají nás spoilery o potěšení, nebo ne? Mrkli jsme na vědecký článek, který zmiňoval James Gunn

Podle serveru Screen Rant se ale studio Universal tak zásadní změny žánru bálo a vsadilo na konvenčnější pokračování, které však paradoxně propadlo. Nejsme si ale jistí, zda by si případná komediální verze nutně vedla lépe.

4) Příběh hraček 3

Podobně mohl dopadnout i třetí Příběh hraček 82 %, který už nemusel mít na svědomí Pixar. Měla ho totiž v jednu chvíli točit animátorská divize studia Disney čistě na video, bez uvedení v kinech. To zní tak děsivě, že jsme skutečně rádi, že se tato konrétní verze Příběhu nikdy nedostala přes stádium přípravy scénáře.

Disney totiž tehdy Pixar rovnou koupil (dříve obě společnosti jen spolupracovaly) a třetí díl nakonec vznikl rukama původních tvůrců. Ale bylo to o chlup.

5) E.T. 2

Ano, druhý díl Spielbergova   legendárního E.T. - Mimozemšťana 83 % skutečně mohl dorazit na obrazovky kin. A od svého předchůdce by se lišil skutečně výrazně. Skupina zlých masožravých ufounů měla unést hrdiny původního filmu a starý dobrý E.T. by musel své kamarády zachraňovat.

Nejvýdělečnější režiséři: 10 filmových géniů, kteří naplnili svým studiím kasy

Podle serveru Mental Floss Spielberg ale brzy pochopil, že temnější verze populárního rodinného příběhu by nemusela fungovat právě nejlépe a došel k názoru, že si lidé vždy nejlépe pamatují poslední vydaný díl – a on přece nechce pošpinit milovaný originál. Popravdě nám přijde, že to bylo moudré rozhodnutí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Volné pokračování Bratrstva neohrožených natočí režisér Bonda, kamery se rozjedou v březnu

12. 10. Aleš 683

Ready Player Two: Kniha dostane pokračování, autor by ho rád viděl i na plátně

9. 7. Aleš 1412

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

14. 10. Aleš 1352

Marty, musíme zpátky do budoucnosti! 10 skvělých filmů o cestování časem

14. 11. Aleš 23315

Filmy vás klamou, historie vrací úder! Meče nezvoní, když je tasíte a klapot kopyt dělají kokosy

28. 9. Aleš 19246

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 91

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: