Gladiátor 2 měl bojovat ve Vietnamu: 5 sequelů, které naštěstí nikdy nevznikly

9. 8. 2018 11 719×71 světlý/tmavý vzhled

Hollywood má pokračování rád. Publikum, které si užilo originální film, totiž zpravidla na dvojku rádo zavítá také a pro studia jsou tak sequely bezpečnější investicí. A což o to: mnohé snímky přímo volají po tom, aby na jejich příběh někdo navázal. U jiných jsme ale zase naopak vděční, že jejich původně plánovaná pokračování nikdy nevznikla.

1) Gladiátor 2

A začneme zostra. Ano, skutečně měla vzniknout dvojka k historií inspirovanému akčnímu filmu Ridleyho Scotta  . Konkrétně tedy dvojka naprosto šílená, která by vedle originálu vypadala jako absolutní parodie. Psaní scénáře se zhostil Nick Cave   a hned ze začátku se dost střeleně vypořádal s hlavním problémem: totiž že je hlavní hrdina Maximus Decimus Meridius mrtvý.

Filmy vás klamou, historie vrací úder! Meče nezvoní, když je tasíte a klapot kopyt dělají kokosy

V jednom podcastu vysvětlil, že měl hrdina v posmrtném životě potkat umírající bohy, protože dole na Zemi nabíral popularitu Ježíš Kristus. Proto je exgladiátor poslán zpátky, aby konkurenta zabil se všemi jeho následovníky. Bohové ho ale podrazili a Maximus musel jako věčný válečník cestovat celou historií až k válce ve Vietnamu. Podtitul snímku měl být Kristovrah.

Tedy podle slov samotného Nicka Cava – server Birth. Movies. Death. rozebírá trochu jinou verzi scénáře, v níž Maximus naopak křesťanům pomáhá, aby nebyli v Koloseu sežráni aligátory. Ne, nespletli jsme si je s krokodýly – opravdu mělo jít o aligátory, kteří žijí jen ve východní Asii a v Americe.

Cave prý pochopitelně věděl, že tohle nikdy nemůže být natočeno, přesto údajně požádal o názor i herce Russella Crowa  . A ten fakt nebyl nadšený.

2) Forrest Gump 2

Možná jste to netušili, ale pokračování Forresta Gumpa 95 % skutečně existuje, byť (naštěstí?) pouze v knižní podobě. Gump & Co. (česky jako Gump & spol.) vyšel krátce po premiéře filmové adaptace jedničky a pokračoval podobným příběhovým stylem. Gump se v knize nachomýtne k bourání Berlínské zdi, účastní se války v Zálivu a taky se setká se svým představitelem Tomem Hanksem  .

Druhý Forrest mohl dostat i filmovou verzi. Scénárista prvního dílu Eric Roth   měl podle serveru Mental Floss dokonce už hotovo a setkal se s Robertem Zemeckisem   a Tomem Hanksem. Zrovna ale došlo k útokům z 11. září 2001 a tři muži se shodli, že se svět změnil a tenhle příběh už není relevantní.

3) Čelisti 3

Možná si teď říkáte, že jsme se spletli. Čelisti 3 24 % přece existují, ač by asi mnozí filmoví fandové byli raději, kdyby tomu tak nebylo. Máte pravdu, třetí díl žraločí vyvražďovačky měl ale v jednu chvíli vypadat úplně jinak. Do kin měl jít pod názvem Čelisti 3, lidé 0 a chtěl se stát parodií předešlých dílů.

Obírají nás spoilery o potěšení, nebo ne? Mrkli jsme na vědecký článek, který zmiňoval James Gunn

Podle serveru Screen Rant se ale studio Universal tak zásadní změny žánru bálo a vsadilo na konvenčnější pokračování, které však paradoxně propadlo. Nejsme si ale jistí, zda by si případná komediální verze nutně vedla lépe.

4) Příběh hraček 3

Podobně mohl dopadnout i třetí Příběh hraček 82 %, který už nemusel mít na svědomí Pixar. Měla ho totiž v jednu chvíli točit animátorská divize studia Disney čistě na video, bez uvedení v kinech. To zní tak děsivě, že jsme skutečně rádi, že se tato konrétní verze Příběhu nikdy nedostala přes stádium přípravy scénáře.

Disney totiž tehdy Pixar rovnou koupil (dříve obě společnosti jen spolupracovaly) a třetí díl nakonec vznikl rukama původních tvůrců. Ale bylo to o chlup.

5) E.T. 2

Ano, druhý díl Spielbergova   legendárního E.T. - Mimozemšťana 83 % skutečně mohl dorazit na obrazovky kin. A od svého předchůdce by se lišil skutečně výrazně. Skupina zlých masožravých ufounů měla unést hrdiny původního filmu a starý dobrý E.T. by musel své kamarády zachraňovat.

Nejvýdělečnější režiséři: 10 filmových géniů, kteří naplnili svým studiím kasy

Podle serveru Mental Floss Spielberg ale brzy pochopil, že temnější verze populárního rodinného příběhu by nemusela fungovat právě nejlépe a došel k názoru, že si lidé vždy nejlépe pamatují poslední vydaný díl – a on přece nechce pošpinit milovaný originál. Popravdě nám přijde, že to bylo moudré rozhodnutí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

14. 10. Aleš 2353

Marty, musíme zpátky do budoucnosti! 10 skvělých filmů o cestování časem

14. 11. Aleš 12342

Filmy vás klamou, historie vrací úder! Meče nezvoní, když je tasíte a klapot kopyt dělají kokosy

28. 9. Aleš 1224

Negativní recenze legend: Avengers nudí, Matrix je sci-fi nesmysl a Temný rytíř trpí domýšlivostí

18. 10. Aleš 1192

8 faktů o BBC Sherlockovi. Ve Spojených státech ho zkrátili, aby se jim tam vešla reklama!

28. 10. Aleš 5173

Seriál Agenti S.H.I.E.L.D. konečně prozradil víc o cestování časem ve světě Marvelu

Dnes Aleš

Arcipadouch Darkseid se ukáže v nové verzi Ligy spravedlnosti, přetáčet se ale nic nebude

Včera Aleš 73

Avatar: Producent ukázal na Instagramu dvě lodě, natáčení bude pokračovat už příští týden

23. 5. Aleš 442

Hvězda X-Men opouští sérii Mission: Impossible. Padouch dostal nového představitele

22. 5. Aleš 8

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17745

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5337