Gladiátor 2 měl bojovat ve Vietnamu: 5 sequelů, které naštěstí nikdy nevznikly

9. 8. 2018 9 893×71 světlý/tmavý vzhled

Hollywood má pokračování rád. Publikum, které si užilo originální film, totiž zpravidla na dvojku rádo zavítá také a pro studia jsou tak sequely bezpečnější investicí. A což o to: mnohé snímky přímo volají po tom, aby na jejich příběh někdo navázal. U jiných jsme ale zase naopak vděční, že jejich původně plánovaná pokračování nikdy nevznikla.

1) Gladiátor 2

A začneme zostra. Ano, skutečně měla vzniknout dvojka k historií inspirovanému akčnímu filmu Ridleyho Scotta  . Konkrétně tedy dvojka naprosto šílená, která by vedle originálu vypadala jako absolutní parodie. Psaní scénáře se zhostil Nick Cave   a hned ze začátku se dost střeleně vypořádal s hlavním problémem: totiž že je hlavní hrdina Maximus Decimus Meridius mrtvý.

Filmy vás klamou, historie vrací úder! Meče nezvoní, když je tasíte a klapot kopyt dělají kokosy

V jednom podcastu vysvětlil, že měl hrdina v posmrtném životě potkat umírající bohy, protože dole na Zemi nabíral popularitu Ježíš Kristus. Proto je exgladiátor poslán zpátky, aby konkurenta zabil se všemi jeho následovníky. Bohové ho ale podrazili a Maximus musel jako věčný válečník cestovat celou historií až k válce ve Vietnamu. Podtitul snímku měl být Kristovrah.

Tedy podle slov samotného Nicka Cava – server Birth. Movies. Death. rozebírá trochu jinou verzi scénáře, v níž Maximus naopak křesťanům pomáhá, aby nebyli v Koloseu sežráni aligátory. Ne, nespletli jsme si je s krokodýly – opravdu mělo jít o aligátory, kteří žijí jen ve východní Asii a v Americe.

Cave prý pochopitelně věděl, že tohle nikdy nemůže být natočeno, přesto údajně požádal o názor i herce Russella Crowa  . A ten fakt nebyl nadšený.

2) Forrest Gump 2

Možná jste to netušili, ale pokračování Forresta Gumpa 95 % skutečně existuje, byť (naštěstí?) pouze v knižní podobě. Gump & Co. (česky jako Gump & spol.) vyšel krátce po premiéře filmové adaptace jedničky a pokračoval podobným příběhovým stylem. Gump se v knize nachomýtne k bourání Berlínské zdi, účastní se války v Zálivu a taky se setká se svým představitelem Tomem Hanksem  .

Druhý Forrest mohl dostat i filmovou verzi. Scénárista prvního dílu Eric Roth   měl podle serveru Mental Floss dokonce už hotovo a setkal se s Robertem Zemeckisem   a Tomem Hanksem. Zrovna ale došlo k útokům z 11. září 2001 a tři muži se shodli, že se svět změnil a tenhle příběh už není relevantní.

3) Čelisti 3

Možná si teď říkáte, že jsme se spletli. Čelisti 3 24 % přece existují, ač by asi mnozí filmoví fandové byli raději, kdyby tomu tak nebylo. Máte pravdu, třetí díl žraločí vyvražďovačky měl ale v jednu chvíli vypadat úplně jinak. Do kin měl jít pod názvem Čelisti 3, lidé 0 a chtěl se stát parodií předešlých dílů.

Obírají nás spoilery o potěšení, nebo ne? Mrkli jsme na vědecký článek, který zmiňoval James Gunn

Podle serveru Screen Rant se ale studio Universal tak zásadní změny žánru bálo a vsadilo na konvenčnější pokračování, které však paradoxně propadlo. Nejsme si ale jistí, zda by si případná komediální verze nutně vedla lépe.

4) Příběh hraček 3

Podobně mohl dopadnout i třetí Příběh hraček 82 %, který už nemusel mít na svědomí Pixar. Měla ho totiž v jednu chvíli točit animátorská divize studia Disney čistě na video, bez uvedení v kinech. To zní tak děsivě, že jsme skutečně rádi, že se tato konrétní verze Příběhu nikdy nedostala přes stádium přípravy scénáře.

Disney totiž tehdy Pixar rovnou koupil (dříve obě společnosti jen spolupracovaly) a třetí díl nakonec vznikl rukama původních tvůrců. Ale bylo to o chlup.

5) E.T. 2

Ano, druhý díl Spielbergova   legendárního E.T. - Mimozemšťana 83 % skutečně mohl dorazit na obrazovky kin. A od svého předchůdce by se lišil skutečně výrazně. Skupina zlých masožravých ufounů měla unést hrdiny původního filmu a starý dobrý E.T. by musel své kamarády zachraňovat.

Nejvýdělečnější režiséři: 10 filmových géniů, kteří naplnili svým studiím kasy

Podle serveru Mental Floss Spielberg ale brzy pochopil, že temnější verze populárního rodinného příběhu by nemusela fungovat právě nejlépe a došel k názoru, že si lidé vždy nejlépe pamatují poslední vydaný díl – a on přece nechce pošpinit milovaný originál. Popravdě nám přijde, že to bylo moudré rozhodnutí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

14. 10. Aleš 2350

Marty, musíme zpátky do budoucnosti! 10 skvělých filmů o cestování časem

14. 11. Aleš 7335

Filmy vás klamou, historie vrací úder! Meče nezvoní, když je tasíte a klapot kopyt dělají kokosy

28. 9. Aleš 1223

Negativní recenze legend: Avengers nudí, Matrix je sci-fi nesmysl a Temný rytíř trpí domýšlivostí

18. 10. Aleš 190

8 faktů o BBC Sherlockovi. Ve Spojených státech ho zkrátili, aby se jim tam vešla reklama!

28. 10. Aleš 5173

.Zaklínač z rukou Netflixu nabídne jiný příběh, než bychom čekali. Co si o tom myslí A. Sapkowski?

Dnes Daniel

.Jeho temné esence má za sebou třetí díl, jak si zatím vede mezi diváky?

Dnes Daniel

.The Expanse se dočkala dalšího traileru, co bude náplní čtvrté série?

Dnes Daniel

.Podívejte se na první záběry ze seriálu Fast and Furious: Spy Racers, kdo bude hrát Torreta?

Dnes Daniel 4

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 121194

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 8726

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 6603