Star Wars se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI. Na pódiu bude 150 lidí

Datum vydání 11. 8. 2018Shlédnutí 4 259×Sdílení článku129Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní Dvořákovu síň pražského Rudolfina kultovní melodie z žánru sci-fi v podání Filmové filharmonie.

Filmová filharmonie se představuje

Filmová filharmonie je orchestr, který sdružuje mladé hudební profesionály a soustředí se na uvádění tematických koncertů filmové hudby. Hraje ve velkém obsazení, to znamená, že na pódiu současně vystupuje 90 členů orchestru a 60 zpěváků.

Darth Vaderova scéna v závěru Rogue One měla původně vypadat úplně jinak

Filmharmonie od svého vzniku roku 2014 již úspěšně uvedla témata jako jsou western, fantasy, dobrodružství nebo sci-fi, v květnu tohoto roku se orchestr zapsal do historie jako první, kdo zahrál celovečerní symfonický koncert herní hudby, včetně účasti skladatelů. Výběr skladeb i samotné provedení jednotlivých koncertů posluchači velmi chválí, svědčí o tom nejen vyprodané Rudolfinum, ale také vynikající recenze. Koncert 13. 10. 2018 bude opět ve znamení sci-fi.

Od Star Wars po Supermana

Na programu je například hudba z filmů Predátor 86 %, Znamení 79 % nebo Star Trek. A samozřejmě nebudou chybět Hvězdné války. „Star Wars z pera Johna Williamse   jsou posluchači nejžádanější,“ konstatuje ředitel orchestru Filmová filharmonie Matěj Lehár. „Je to nádherná hudba. Proto jsme letos přidali námi ještě nehrané skladby z novější série – jako je třeba Battle of the Heroes.“ Lidé se tak můžou těšit na epický zážitek.

Slibovaná Battle of the Heroes totiž doprovází finální bitvu mezi Světlou a Temnou stranou Síly ve třetím díle Hvězdných válek 87 %. K monumentálnímu orchestru se v ní přidává velký pěvecký sbor. Pokud vás tento kousek uchvátil ve filmu, na živo si ho nesmíte nechat ujít.

Darth Vader fakt neměl rád Hvězdu smrti, prozradil nový komiks ze Star Wars

Premiérově zazní také třeba hudba ze Supermana. Filmová filharmonie se ke SCI-FI programu vrací po roce. Odstartuje jím sezónu 2018/2019. Loni na podzim takto beznadějně vyprodala Rudolfinum. Pro sci-fi koncert jsou prý navíc potřeba i nezvyklé nástroje a velké množství bicích. Ostatně právě bicí sekce sklízí na koncertech Filmharmonie největší potlesk.

Přijďte se přesvědčit

Velká síla Filmharmonie spočívá právě v nadšení muzikantů a dirigenta, jak už si diváci mohli všimnout na předchozích úspěšných koncertech. Vzhledem k perfekcionismu ředitele Matěje Lehára a ke známému energickému vedení dvorního dirigenta Chuheie Iwasakiho je tak jasné, že koncert bude špičkový. Diváci se o tom můžou přesvědčit na vlastní kůži 13. října v Rudolfinu. Lístky jsou už v prodeji a sehnat je lze přes web www.filmharmonie.cz.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *