Tváře, které odněkud znáte: 7 známých herců, kterých jste si v populárních filmech možná nevšimli

15. 8. 2018 9 523×140 světlý/tmavý vzhled

Občas se slavní herci ve filmu jenom mihnou a pokud mrknete, nevšimnete si jich. Jindy ještě v době premiéry nejsou slavní a přehlédnete je. Potom leckdy zažíváte zajímavá překvapení, když se po letech díváte na nějaký film znovu a náhle spatříte nějakou hodně povědomou tvář. Mohlo se vám to stát třeba i v těchto sedmi případech.

1) Michael Fassbender  

Ještě předtím, než se Michael Fassbender ukázal jako Magneto v X-Menech nebo Walter z Vetřelce, dostal vedlejší roli v akčním velkofilmu Zacka Snydera   300: Bitva u Thermopyl 78 %. Jako Stelios usekl ruku vyslanci nelítostného krále Xerxa v jedné z prvních konfrontací Peršanů se Sparťany.

2) Michelle Fairley  

Michelle Fairley si pamatujete asi hlavně jako Catelyn Stark z úspěšného seriálu televizní stanice HBO Hra o trůny 92 %. Herečka se ale krátce mihla v první části Relikvií smrti 74 %, kde ztvárnila roli Hermioniny matky. Jde sice pouze o několik sekund, na místo v žebříčku ji to ale rozhodně kvalifikuje.

3) Keira Knightley  

Královnu Padmé Amidalu sice v prequelové trilogii Star Wars ztvárnila Natalie Portman  , vládkyně ale zejména v prvním díle často využívala svých osobních strážkyň jako dvojnic. Jednou z nich byla i Keira Knightley, které bylo mimochodem v době natáčení pouhých dvanáct let.

Když hvězdy dělaly křoví. 10 slavných herců, kteří kdysi začínali jako komparz

Mezi osobními strážkyněmi byste ale našli i další povědomou tvář, která patří Rose Byrne  . Ta v posledních letech dostala větší roli hlavně v sérii X-Men, kde se ukázala jako Moira MacTaggert.

4) Julian Glover  

Je to už nějaký ten pátek, co skupina dětských poskoků Cerseina rádce Qyburna v šesté sezóně Hry o trůny zavraždila starého vousáče jménem velmistr Pycelle. Opravdu se na vás nezlobíme, pokud jste v něm nepoznali jednoho z imperiálních důstojníků z páté epizody Star Wars 89 % – my totiž také ne.

Glover se objevil jako generál Maximillian Veers, který vedl jednotky snowtrooperů během invaze Impéria na zamrzlou planetu Hoth. Byl to právě on, kdo nakonec zničil štít Povstalců a zajistil tak císaři vítězství v této důležité bitvě galaktické války.

5) Natalie Dormer  

V posledních letech na sebe Natalie Dormer upozornila zejména rolemi ve Hře o trůny a také v young adult fenoménu Hunger Games. Předtím, než se pustila jako sličná Margaery Tyrell do intrik v Králově přístavišti a než začala točit propagandistické klipy coby režisérka Cressida, zahrála si menší roli v prvním Captainovi 68 %.

10 herců, které díky Hře o trůny vidíme častěji. A jeden, který kvůli seriálu skončil

Její Lorraine se pokusila titulního hrdinu svést, zrovna když šla kolem Peggy Carter. Steve Rogers tudíž pochopitelně její pozornost příliš neocenil.

6) Dominic Monaghan  

Nejslavnější rolí Dominica Monaghana nejspíš už navždy zůstane Smělmír Brandorád, jeden z hobití dvojky potížistů, z nichž se v průběhu příběhu stali stateční válečníci. Monaghan měl ale také vedlejší roli po boku Hugha Jackmana   a Ryana Reynoldse   v rozpačitě přijatém snímku X-Men Origins: Wolverine 73 %.

Gladiátor 2 měl bojovat ve Vietnamu: 5 sequelů, které naštěstí nikdy nevznikly

Zahrál si v něm Chrise Bradleyho alias Bolta, mutanta schopného ovládat elektroniku. Zemřel ale rukou Sabertootha, takže v jeho další návrat do vesmíru X-Men už asi doufat nemůžeme.

7) Jack Gleeson  

Král Joffrey „Baratheon“ jistě nepatří mezi oblíbené postavy valné většiny fandů fantasy světa Západozemí, i jeho největší odpůrci ale jistě musejí uznat, že byl výkon Jacka Gleesona v této nevděčné roli naprosto perfektní. Herec sice po své seriálové smrti pověsil herecké řemeslo na hřebík a dal se na studia, už před lety jste ho ale mohli vidět i v jiném populárním vesmíru – konkrétně v Gothamu z Temného rytíře.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: