Zaklínač: Yennefer, Marigold nebo Ciri. Kdo je kdo ve světě Geralta z Rivie?

1. 9. 2018 9 040×47 světlý/tmavý vzhled

Možná se vám povídky, knížky a hry ze světa Zaklínače zatím nějakým zázrakem vyhýbaly. Možná už je to nějaký ten pátek, co jste svět polského spisovatele Andrzeje Sapkowského   navštívili naposledy. A nebo se prostě možná jenom občas rádi vrátíte. Ať je tomu jakkoliv, dnes si představíme všechny ústřední postavy příběhu a zhodnotíme, jakou mají šanci ukázat se v seriálu.

1) Geralt

Titulní zaklínač osobně. Mutant, který vládne stříbrným mečem, mocí magických Znamení a zná tajemství nejrůznějších lektvarů, které by obyčejného smrtelníka otrávily. Geralt je ale víc, než jen nájemný zabiják příšer s nadlidskými schopnostmi. Často totiž během svých dobrodružství zjišťuje, že ta nejhorší monstra nosí lidské tváře.

Králové, čarodějové, elfové a dokonce i jistý císař – ti všichni zkrátka Geraltovi a jeho adoptivní rodině odmítají dát pokoj. Co hůř, zaklínač žije ve světě, který jeho služby pomalu ale jistě přestává potřebovat a pro prosté lidi je prašivým vyvržencem, kterého není dobré vyhledávat mimo případ nouze.

Zabíjí zrůdy – občas i ty lidské. Kdo je vlastně zaklínač, který se chystá na naše obrazovky?

Geralt mimochodem nepochází z Rivie a svůj přívlastek si přidal jen proto, že to zní lépe pro zákazníky. V závěru knižního Křtu ohněm byl nicméně na Geralta z Rivie oficiálně pasován královnou Meve, což jej dosti pobavilo.

Šance na roli v seriálu: 100%

2) Yennefer

Čarodějku Yennefer z Vengerbergu s Geraltem propojuje dlouhá a poměrně komplikovaná historie, na jejímž začátku byl jistý džin a jeho přání. Tehdy přeskočila první jiskra – netrvalo pak dlouho a zamilovaný Geralt už vyzval kvůli Yen na souboj kouzelníka Istredda.

Později se stala čarodějka adoptivní matkou mladé Ciri a spolu s Geraltem se dívku snažila uchránit před intrikami mocných. Poté, co zaklínač přišel ve videoherní sérii o vzpomínky, zmizela Yen načas ze scény, jen aby se ve velkém stylu vrátila v závěrečném třetím díle.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Yennefer patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich   zmínila na svém Twitteru.

3) Marigold

Bard Marigold je nejspíš Geraltovým nejbližším přítelem a v mnoha ohledech také jeho pravým opakem. Jeho požitkářství a obdoba v květnatém vyjadřování kontrastují se zaklínačovou strohostí a stoicismem. Marigold je nepolepšitelný sukničkář, ale také úspěšný literát a skladatel.

Co víc, v žilách mu koluje modrá krev a patří mezi nejvzdělanější postavy příběhu, neb studoval na univerzitě v Oxenfurtu. Marigoldovy milostné eskapády často dostávají Geralta do problémů, podobně jako bardův až příliš hbitý jazyk. V baladách, které o společných dobrodružstvích Marigold složil, je ale často naopak on hlavním hrdinou, který musí zaklínače v nesnázích zachraňovat.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Marigold patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

4) Ciri

Plným jménem Cirilla Fiona Elen Riannon, princezna Cintry a dcera nilfgaardského císaře Emhyra var Emreise. A taky Geraltovo Dítě překvapení, které si zaklínač po tragické smrti její matky tak trochu adoptoval. V dívce se ale skrývá nejenom vznešená krev, ale i nesmírně mocné magické dědictví.

Tváře, které odněkud znáte: 7 známých herců, kterých jste si v populárních filmech možná nevšimli

Proto Ciri nikdy nikdo nedá pokoj. Napříč knihami i filmy ji pronásledují, hledají a unášejí snad všichni mocní Zaklínačova světa, zatímco její skutečné dobro má na srdci všeho všudy Geralt a jeho přátelé. Videoherní série pak pokračuje ve stejném stylu až k jednomu ze tří možných osudů v závěru Divokého honu.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Ciri patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

5) Triss

Čarodějka Triss Ranuncul neměla zrovna jednoduchý život. Čtrnáctá z Pahorku se jí neříká pro nic za nic – málem zemřela v krvavé bitvě s Nilfgaardskými čaroději a na těle stále nese viditelné stopy zranění (viditelné v knihách, neboť hry její fyzický vzhled výrazně pozměnily). Tak trochu žárlí na Geraltův vztah s Yennefer a zaklínače ráda svádí, přestože je druhá čarodějka jinak její kamarádka.

Ve hrách pak dostala mnohem větší roli, zvláště pak v prvních dvou, kde není přítomná Yennefer. Pokračuje tam ve své kariéře poradkyně krále Foltesta, pomáhá Geraltovi a dalším zaklínačům s hledáním ukradených tajemství a snaží se vybudovat s hlavním hrdinou trvalejší vztah.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Triss patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

6) Zoltan

Geraltův kamarád Zoltan Chivay měl v knihách jen spíše vedlejší roli, když doprovázel zaklínače část cesty během hledání Ciri. Tehdy všude chodil s věrným papouškem a partou dalších trpaslíků a také Geraltovi a dal také zaklínačovi sihill, perfektní a nesmírně ostrý meč.

Větší roli ale dostal Zoltan až ve hrách, kde se objevuje ve všech třech dílech jako jeden z Geraltových nejlepších přátel. Pro svůj nelidský původ se nicméně často stává terčem rasismu.

Šance na roli v seriálu: Spíš nižší. V Sapkowského předloze je Zoltan jen vedlejší postavou a netflixácká adaptace bude pravděpodobně čerpat více z nich, než z videoher.

7) Vesemir

Nejstarší ze zaklínačů z Kaer Morhen, Geraltův mentor a dlouholetý přítel. Během jeho dlouhého života došlo k úpadku vědmáckých cechů, s nímž Vesemir nemůže nic udělat. Nezná totiž tajemství magie, která slouží k transformaci lidských dětí na nové zaklínače, neboť je sám jen mistrem boje, který Geralta naučil šermu.

Je také jedinou zaklínačovou otcovskou figurou a v této roli se později ukázal i ve videohrách.

spoilerTřetí díl Divoký hon pak ukázal i jeho smrt, když do Kaer Morhen vtrhli elfové hledající Ciri a Vesemir padl při její obraně.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Vesemir patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

8) Yarpen

Trpasličí válečník a veterán bitvy u Brenny Yarpen Zigrin je do jisté míry opakem Zoltana Chivaye – hraje poměrně důležitou roli v povídkách a knihách, zatímco ve videohrách se ukáže jenom jednou, v druhé kapitole Vrahů králů. S Geraltem se poprvé potkal už během lovu na draka.

Hra o trůny: Mrkli jsme za vás na fanouškovské filmy. Některé opravdu stojí za zhlédnutí!

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Yarpen patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

9) Shani

Medička Shani si také prošla válkou s Nilfgaardem, ale v úplně opačné roli, než Yarpen. Zatímco trpaslík zranění způsoboval, Shani nebohé oběti bitevního běsnění sešívala dohromady. Zná se s Marigoldem a kdysi prožila krátký románek také s Geraltem z Rivie během zaklínačovy návštěvy v Oxenfurtu.

Poměrně důležitou roli má také v první a třetí videohře z Geraltova světa, kde je jednou z možných romantických zájmů hlavního hrdiny a pomáhá mu například s pitvou či starostí o malého Alvina.

Šance na roli v seriálu: Neznámá. Shani skoro určitě v seriálu nebude mít větší roli, nedá se ale vyloučit, že ji uvidíme.

10) Vernon a Iorveth

Na závěr musíme tak trochu jako bonus zmínit dva muže, které představila teprve videoherní verze a v knihách se o nich vůbec nedočtete. Vernon a Iorveth jsou zapřisáhlí nepřátelé, jak už to mezi velitelem speciálních jednotek a partyzánským odbojářem občas bývá.

Vernon Roche vede elitní Modré pruhy a za svou vlast Temerii a jejího krále Foltesta by položil i život. Elf Iorveth zase prolévá krev jako pomstu za perzekuci nelidí, kteří jsou stále víc a víc zatlačováni do divočiny a jinak šikanováni.

Šance na roli v seriálu: Nízká.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Zaklínač: První série je dotočena, potvrdil Henry Cavill na svém Instagramu

31. 5. Aleš 534

Zaklínač: co se podařilo, co tak trochu, a co vůbec? Souhrn první řady o Geraltovi, Yen a Ciri

2. 1. Daniel 20363

Poslední trailer pro Zaklínače je tu, ukazuje nám nejen bitvu s Nilfgaardem a milovaného Marigolda

12. 12. Daniel 2323

Zaklínač: Druhá řada nejspíš rozšířila obsazení o další hvězdu ze Hry o trůny. Koho by mohla hrát?

6. 3. Daniel 253

Mark Hamill by si klidně zahrál nějakou postavu v Zaklínači. Koho by mohl ztvárnit?

6. 1. Daniel 2243

Shang-Chi: Podle herce by jeho hrdina porazil i Hulka, kostým mu při natáčení lezl na nervy

Dnes Aleš

Harry Potter: Matthew Lewis nechtěl být zaškatulkován, na kouzelnické filmy se mu těžko kouká

Včera Aleš 6

Christopher Nolan už nejspíš nebude točit filmy pro studio Warner Bros., tvrdí Wall Street Journal

22. 1. Aleš 210

Znovu se odkládají premiéry. Zpozdí se James Bond, Morbius i Krotitelé duchů

22. 1. Aleš 19

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18751

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348