Zaklínač: Yennefer, Marigold nebo Ciri. Kdo je kdo ve světě Geralta z Rivie?

Datum vydání 1. 9. 2018Shlédnutí 11 868×Sdílení článku139Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Možná se vám povídky, knížky a hry ze světa Zaklínače zatím nějakým zázrakem vyhýbaly. Možná už je to nějaký ten pátek, co jste svět polského spisovatele Andrzeje Sapkowského   navštívili naposledy. A nebo se prostě možná jenom občas rádi vrátíte. Ať je tomu jakkoliv, dnes si představíme všechny ústřední postavy příběhu a zhodnotíme, jakou mají šanci ukázat se v seriálu.

1) Geralt

Titulní zaklínač osobně. Mutant, který vládne stříbrným mečem, mocí magických Znamení a zná tajemství nejrůznějších lektvarů, které by obyčejného smrtelníka otrávily. Geralt je ale víc, než jen nájemný zabiják příšer s nadlidskými schopnostmi. Často totiž během svých dobrodružství zjišťuje, že ta nejhorší monstra nosí lidské tváře.

Králové, čarodějové, elfové a dokonce i jistý císař – ti všichni zkrátka Geraltovi a jeho adoptivní rodině odmítají dát pokoj. Co hůř, zaklínač žije ve světě, který jeho služby pomalu ale jistě přestává potřebovat a pro prosté lidi je prašivým vyvržencem, kterého není dobré vyhledávat mimo případ nouze.

Zabíjí zrůdy – občas i ty lidské. Kdo je vlastně zaklínač, který se chystá na naše obrazovky?

Geralt mimochodem nepochází z Rivie a svůj přívlastek si přidal jen proto, že to zní lépe pro zákazníky. V závěru knižního Křtu ohněm byl nicméně na Geralta z Rivie oficiálně pasován královnou Meve, což jej dosti pobavilo.

Šance na roli v seriálu: 100%

2) Yennefer

Čarodějku Yennefer z Vengerbergu s Geraltem propojuje dlouhá a poměrně komplikovaná historie, na jejímž začátku byl jistý džin a jeho přání. Tehdy přeskočila první jiskra – netrvalo pak dlouho a zamilovaný Geralt už vyzval kvůli Yen na souboj kouzelníka Istredda.

Později se stala čarodějka adoptivní matkou mladé Ciri a spolu s Geraltem se dívku snažila uchránit před intrikami mocných. Poté, co zaklínač přišel ve videoherní sérii o vzpomínky, zmizela Yen načas ze scény, jen aby se ve velkém stylu vrátila v závěrečném třetím díle.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Yennefer patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich   zmínila na svém Twitteru.

3) Marigold

Bard Marigold je nejspíš Geraltovým nejbližším přítelem a v mnoha ohledech také jeho pravým opakem. Jeho požitkářství a obdoba v květnatém vyjadřování kontrastují se zaklínačovou strohostí a stoicismem. Marigold je nepolepšitelný sukničkář, ale také úspěšný literát a skladatel.

Co víc, v žilách mu koluje modrá krev a patří mezi nejvzdělanější postavy příběhu, neb studoval na univerzitě v Oxenfurtu. Marigoldovy milostné eskapády často dostávají Geralta do problémů, podobně jako bardův až příliš hbitý jazyk. V baladách, které o společných dobrodružstvích Marigold složil, je ale často naopak on hlavním hrdinou, který musí zaklínače v nesnázích zachraňovat.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Marigold patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

4) Ciri

Plným jménem Cirilla Fiona Elen Riannon, princezna Cintry a dcera nilfgaardského císaře Emhyra var Emreise. A taky Geraltovo Dítě překvapení, které si zaklínač po tragické smrti její matky tak trochu adoptoval. V dívce se ale skrývá nejenom vznešená krev, ale i nesmírně mocné magické dědictví.

Tváře, které odněkud znáte: 7 známých herců, kterých jste si v populárních filmech možná nevšimli

Proto Ciri nikdy nikdo nedá pokoj. Napříč knihami i filmy ji pronásledují, hledají a unášejí snad všichni mocní Zaklínačova světa, zatímco její skutečné dobro má na srdci všeho všudy Geralt a jeho přátelé. Videoherní série pak pokračuje ve stejném stylu až k jednomu ze tří možných osudů v závěru Divokého honu.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Ciri patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

5) Triss

Čarodějka Triss Ranuncul neměla zrovna jednoduchý život. Čtrnáctá z Pahorku se jí neříká pro nic za nic – málem zemřela v krvavé bitvě s Nilfgaardskými čaroději a na těle stále nese viditelné stopy zranění (viditelné v knihách, neboť hry její fyzický vzhled výrazně pozměnily). Tak trochu žárlí na Geraltův vztah s Yennefer a zaklínače ráda svádí, přestože je druhá čarodějka jinak její kamarádka.

Ve hrách pak dostala mnohem větší roli, zvláště pak v prvních dvou, kde není přítomná Yennefer. Pokračuje tam ve své kariéře poradkyně krále Foltesta, pomáhá Geraltovi a dalším zaklínačům s hledáním ukradených tajemství a snaží se vybudovat s hlavním hrdinou trvalejší vztah.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Triss patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

6) Zoltan

Geraltův kamarád Zoltan Chivay měl v knihách jen spíše vedlejší roli, když doprovázel zaklínače část cesty během hledání Ciri. Tehdy všude chodil s věrným papouškem a partou dalších trpaslíků a také Geraltovi a dal také zaklínačovi sihill, perfektní a nesmírně ostrý meč.

Větší roli ale dostal Zoltan až ve hrách, kde se objevuje ve všech třech dílech jako jeden z Geraltových nejlepších přátel. Pro svůj nelidský původ se nicméně často stává terčem rasismu.

Šance na roli v seriálu: Spíš nižší. V Sapkowského předloze je Zoltan jen vedlejší postavou a netflixácká adaptace bude pravděpodobně čerpat více z nich, než z videoher.

7) Vesemir

Nejstarší ze zaklínačů z Kaer Morhen, Geraltův mentor a dlouholetý přítel. Během jeho dlouhého života došlo k úpadku vědmáckých cechů, s nímž Vesemir nemůže nic udělat. Nezná totiž tajemství magie, která slouží k transformaci lidských dětí na nové zaklínače, neboť je sám jen mistrem boje, který Geralta naučil šermu.

Je také jedinou zaklínačovou otcovskou figurou a v této roli se později ukázal i ve videohrách.

spoilerTřetí díl Divoký hon pak ukázal i jeho smrt, když do Kaer Morhen vtrhli elfové hledající Ciri a Vesemir padl při její obraně.

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Vesemir patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

8) Yarpen

Trpasličí válečník a veterán bitvy u Brenny Yarpen Zigrin je do jisté míry opakem Zoltana Chivaye – hraje poměrně důležitou roli v povídkách a knihách, zatímco ve videohrách se ukáže jenom jednou, v druhé kapitole Vrahů králů. S Geraltem se poprvé potkal už během lovu na draka.

Hra o trůny: Mrkli jsme za vás na fanouškovské filmy. Některé opravdu stojí za zhlédnutí!

Šance na roli v seriálu: Takřka 100%. Yarpen patří mezi postavy, které scénáristka Lauren Schmidt Hissrich zmínila na svém Twitteru.

9) Shani

Medička Shani si také prošla válkou s Nilfgaardem, ale v úplně opačné roli, než Yarpen. Zatímco trpaslík zranění způsoboval, Shani nebohé oběti bitevního běsnění sešívala dohromady. Zná se s Marigoldem a kdysi prožila krátký románek také s Geraltem z Rivie během zaklínačovy návštěvy v Oxenfurtu.

Poměrně důležitou roli má také v první a třetí videohře z Geraltova světa, kde je jednou z možných romantických zájmů hlavního hrdiny a pomáhá mu například s pitvou či starostí o malého Alvina.

Šance na roli v seriálu: Neznámá. Shani skoro určitě v seriálu nebude mít větší roli, nedá se ale vyloučit, že ji uvidíme.

10) Vernon a Iorveth

Na závěr musíme tak trochu jako bonus zmínit dva muže, které představila teprve videoherní verze a v knihách se o nich vůbec nedočtete. Vernon a Iorveth jsou zapřisáhlí nepřátelé, jak už to mezi velitelem speciálních jednotek a partyzánským odbojářem občas bývá.

Vernon Roche vede elitní Modré pruhy a za svou vlast Temerii a jejího krále Foltesta by položil i život. Elf Iorveth zase prolévá krev jako pomstu za perzekuci nelidí, kteří jsou stále víc a víc zatlačováni do divočiny a jinak šikanováni.

Šance na roli v seriálu: Nízká.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Zaklínač: První série je dotočena, potvrdil Henry Cavill na svém Instagramu

Zaklínač: První série je dotočena, potvrdil Henry Cavill na svém Instagramu

Datum vydání 31. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku635
Zaklínač: co se podařilo, co tak trochu, a co vůbec? Souhrn první řady o Geraltovi, Yen a Ciri

Zaklínač: co se podařilo, co tak trochu, a co vůbec? Souhrn první řady o Geraltovi, Yen a Ciri

Datum vydání 2. 1. Autor článku Daniel Názory k tématu43Sdílení článku576
Poslední trailer pro Zaklínače je tu, ukazuje nám nejen bitvu s Nilfgaardem a milovaného Marigolda

Poslední trailer pro Zaklínače je tu, ukazuje nám nejen bitvu s Nilfgaardem a milovaného Marigolda

Datum vydání 12. 12. Autor článku Daniel Názory k tématu14Sdílení článku411
Henry Cavill si zahraje Geralta z Rivie v seriálu Zaklínač od Netflixu

Henry Cavill si zahraje Geralta z Rivie v seriálu Zaklínač od Netflixu

Datum vydání 4. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu4Sdílení článku396
Mark Hamill by si klidně zahrál nějakou postavu v Zaklínači. Koho by mohl ztvárnit?

Mark Hamill by si klidně zahrál nějakou postavu v Zaklínači. Koho by mohl ztvárnit?

Datum vydání 6. 1. Autor článku Daniel Názory k tématu1Sdílení článku370

Film Ridleyho Scotta Napoleon se dopustil řady historických nepřesností. Které to jsou?

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku1

MASH Reunion, legendární obsazení seriálu Mash se sejde po 40 letech

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku122

Reboot filmu Blade je na dobré cestě. Mahershala Ali prozradil, jak se věci teď mají

Datum vydání 6. 12. Autor článku Lukáš Sdílení článku48

Duna: Část druhá bude akčnější než první film, říká Denis Villeneuve

Datum vydání 5. 12. Autor článku Lukáš Sdílení článku26
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449