Dočkáme se jich vůbec? 7 filmů, které se už roky topí v zásadních problémech

30. 8. 3 014×16 světlý/tmavý vzhled

V angličtině se občas používá slovní spojení development hell, které doslova znamená vývojářské / tvůrcovské peklo. Označují se jím projekty, často filmy či videohry, jejichž vznik provází řada komplikací a není jisté, zda se jich vůbec někdy dočkáme. V minulosti podobnému údělu unikl třeba Šílený Max se svou Zběsilou cestou 80 % – řada dalších snímků se ale stále trápí v kotli.

1) Gambit

Mutant Gambit z vesmíru X-Men mohl dostat vlastní sólovku už počátkem století, když se hrdinům z univerza Foxu v kinech dosti dařilo. Tvůrci doufali, že postava zaujme diváky ve snímku X-Men Origins Wolverine 73 %, snímek ale nakonec nedopadl tak úplně podle jejich optimistických představ.

Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

Posledních pár let se pak pokoušeli dát dohromady novou verzi s Channingem Tatumem   v hlavní roli, ale i s tou to vypadá dost bledě. Už začátkem roku projekt opustil režisér Gore Verbinski   a nedávno navíc dorazila dohoda mezi Foxem a Disneym, která věstí přechod mutantů do vesmíru MCU. Producent Simon Kinberg   však ještě v květnu tvrdil, že snímek skutečně vznikne

2) Tron 3

První Tron 73 % ve své době kina tak docela nedobyl, v průběhu let si ale získal kultovní status a před časem proto vzniklo pokračování s podtitulem Legacy 72 %. O trojce se začalo mluvit hned po premiéře, v roce 2015 pak film schválil i Disney, nakonec to ale nedopadlo.

Zatím poslední informace pocházejí od režiséra dvojky, který uvedl, že je film kryogenicky zmražený, ale ne mrtvý a pak od herce Jareda Leta  . Ten se loni na podzim vyjádřil ve smyslu, že jsou přípravy filmu teprve v počátcích.

3) Lovci pokladů 3

Zábavné dobrodružné béčko s Nicolasem Cagem  , kde hrdinové kradou Deklaraci nezávislosti při hledání zapomenutých pokladů, se zatím dočkalo dvou snímků. Režisér série by velice rád přidal i třetí, Disneymu se ale prý nechce do filmu investovat a soustředí se raději na jiné, větší značky.

4) Akira

Snímek podle slavné mangy už samozřejmě kdysi vznikl 82 % a dočkal se mezi diváky i kritiky vřelého přijetí. Už dlouho se ale plánuje také hraná verze příběhu, o které se začalo poprvé mluvit už zhruba před patnácti lety. V roce 2015 se pak studio snažilo přimět George Millera  , aby Akiru režíroval.

Dětem je fakt nepouštějte. 8 velmi dospělých animovaných filmů

Vůbec nejnověji bývá v souvislosti s Akirou skloňováno jméno Taiky Waititiho  , tvůrce úspěšného snímku Thor: Ragnarok 81 %. Server Cinema Blend ale varoval fanoušky, že adaptace mangy takřka jistě nebude režisérovým příštím projektem a na film si proto ještě počkáme, pokud se tedy v mezičase znovu nedostane do potíží.

5) Sandman

Gaimanův populární komiks se měl proměnit ve snímek, v němž by si hlavní roli zahrál Joseph Gordon-Levitt  . Mluvilo se ale o něm snad už od devadesátých let. Herec ale projekt opustil už v roce 2016 a Neil Gaiman se loni nechal slyšet, že by bylo možná lepší Sandmana adaptovat jako seriál. Plány na adaptaci se ale od té doby v podstatě nikam nepohnuly.

6) Tintin 2

Animovaný Tintin 74 % v roce 2011 sice kina nezbořil, v sebejisté režii Stevena Spielberga   a v produkci ostříleného Petera Jacksona   ale jistě patřil ve svém žánru k tomu lepšímu. Pokud ale stejně jako my čekáte už sedmým rokem marně na dvojku, máme pro vás skoro jenom špatné zprávy.

Yoda v San Franciscu, vetřelec v Olomouci. Kde stojí sochy slavných filmových postav?

Tintin totiž sice nebyl komerčním propadákem, ale ani žádným velkým úspěchem a plány na případné pokračování byly odloženy. Spielberg sice ještě letos v březnu tvrdil, že spolu s Jacksonem další film stále ještě plánují, podle magazínu Collider ho ale neuvidíme dřív než v roce 2021 ani za těch nejlepších podmínek.

7) Policajt v Beverly Hills

Série Policajt v Beverly Hills je mrtvá, vzkázal už v roce 2016 Eddie Murphy  . Nedivili bychom se, vzhledem k tomu, že od trojky uplynulo už skoro pětadvacet let. Ještě loni v září se ale objevila zpráva, že snímek přece jenom bude a že v něm Murphyho policajta uvidíme v mentorské roli. Od té doby je ale ticho, takže bychom na návrat této krimikomedie vůbec nesázeli.

BONUS) Halo

Halo je jedna z nejúspěšnějších videoherních značek v rukou Microsoftu, takže se ji softwarový gigant samozřejmě už několikrát pokoušel změnit i ve film. Za posledních deset let bylo s projektem spjato postupně hned několik slavných režisérů, až se před časem ukázalo, že místo celovečerního snímku vznikne seriál.

Produkovat by ho měl Steven Spielberg a kamery se rozjedou už letos na podzim. Zhruba za rok bychom se pak mohli dočkat premiéry prvních epizod. Občas má zkrátka i pobyt v pekle šťastný konec!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Pán prstenů se nejspíš vrátí jako televizní seriál. Ne, neděláme si legraci

4. 11. Aleš 17591

Hobit: Proč nová trilogie Petera Jacksona nedosáhla kvalit Pána prstenů?

6. 10. Aleš 343

Návrat krále: Vysvětlíme kým je Aragorn, co dělal po pádu Saurona a co znamená jeho prsten

22. 5. Aleš 1343

Avengers 4: Co se stane s jednotlivými hrdiny a kteří budou ve vesmíru MCU dál pokračovat?

26. 7. Aleš 9288

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 17274

.Plány Snydera pro vesmír DC byly prý lepší než Flashpoint, režisér vzdal hold Affleckovi

Dnes Aleš 14

.Marvel: Vše, co zatím víme o kvantové říši, do níž se vrátíme v Avengers: Endgame

Dnes Aleš 48

.Poslední bondovka s Danielem Craigem se ukáže až v dubnu roku 2020

Včera Aleš 51

.Star Wars hlásí ticho před galaktickou bouří. Fandové hledají spoilery ve fotce z natáčení

Včera Aleš 74

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 101514

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 5715

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 8753