Dočkáme se jich vůbec? 7 filmů, které se už roky topí v zásadních problémech

30. 8. 2018 5 626×14 světlý/tmavý vzhled

V angličtině se občas používá slovní spojení development hell, které doslova znamená vývojářské / tvůrcovské peklo. Označují se jím projekty, často filmy či videohry, jejichž vznik provází řada komplikací a není jisté, zda se jich vůbec někdy dočkáme. V minulosti podobnému údělu unikl třeba Šílený Max se svou Zběsilou cestou 80 % – řada dalších snímků se ale stále trápí v kotli.

1) Gambit

Mutant Gambit z vesmíru X-Men mohl dostat vlastní sólovku už počátkem století, když se hrdinům z univerza Foxu v kinech dosti dařilo. Tvůrci doufali, že postava zaujme diváky ve snímku X-Men Origins Wolverine 73 %, snímek ale nakonec nedopadl tak úplně podle jejich optimistických představ.

Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

Posledních pár let se pak pokoušeli dát dohromady novou verzi s Channingem Tatumem   v hlavní roli, ale i s tou to vypadá dost bledě. Už začátkem roku projekt opustil režisér Gore Verbinski   a nedávno navíc dorazila dohoda mezi Foxem a Disneym, která věstí přechod mutantů do vesmíru MCU. Producent Simon Kinberg   však ještě v květnu tvrdil, že snímek skutečně vznikne

2) Tron 3

První Tron 73 % ve své době kina tak docela nedobyl, v průběhu let si ale získal kultovní status a před časem proto vzniklo pokračování s podtitulem Legacy 72 %. O trojce se začalo mluvit hned po premiéře, v roce 2015 pak film schválil i Disney, nakonec to ale nedopadlo.

Zatím poslední informace pocházejí od režiséra dvojky, který uvedl, že je film kryogenicky zmražený, ale ne mrtvý a pak od herce Jareda Leta  . Ten se loni na podzim vyjádřil ve smyslu, že jsou přípravy filmu teprve v počátcích.

3) Lovci pokladů 3

Zábavné dobrodružné béčko s Nicolasem Cagem  , kde hrdinové kradou Deklaraci nezávislosti při hledání zapomenutých pokladů, se zatím dočkalo dvou snímků. Režisér série by velice rád přidal i třetí, Disneymu se ale prý nechce do filmu investovat a soustředí se raději na jiné, větší značky.

4) Akira

Snímek podle slavné mangy už samozřejmě kdysi vznikl 82 % a dočkal se mezi diváky i kritiky vřelého přijetí. Už dlouho se ale plánuje také hraná verze příběhu, o které se začalo poprvé mluvit už zhruba před patnácti lety. V roce 2015 se pak studio snažilo přimět George Millera  , aby Akiru režíroval.

Dětem je fakt nepouštějte. 8 velmi dospělých animovaných filmů

Vůbec nejnověji bývá v souvislosti s Akirou skloňováno jméno Taiky Waititiho  , tvůrce úspěšného snímku Thor: Ragnarok 81 %. Server Cinema Blend ale varoval fanoušky, že adaptace mangy takřka jistě nebude režisérovým příštím projektem a na film si proto ještě počkáme, pokud se tedy v mezičase znovu nedostane do potíží.

5) Sandman

Gaimanův populární komiks se měl proměnit ve snímek, v němž by si hlavní roli zahrál Joseph Gordon-Levitt  . Mluvilo se ale o něm snad už od devadesátých let. Herec ale projekt opustil už v roce 2016 a Neil Gaiman se loni nechal slyšet, že by bylo možná lepší Sandmana adaptovat jako seriál. Plány na adaptaci se ale od té doby v podstatě nikam nepohnuly.

6) Tintin 2

Animovaný Tintin 74 % v roce 2011 sice kina nezbořil, v sebejisté režii Stevena Spielberga   a v produkci ostříleného Petera Jacksona   ale jistě patřil ve svém žánru k tomu lepšímu. Pokud ale stejně jako my čekáte už sedmým rokem marně na dvojku, máme pro vás skoro jenom špatné zprávy.

Yoda v San Franciscu, vetřelec v Olomouci. Kde stojí sochy slavných filmových postav?

Tintin totiž sice nebyl komerčním propadákem, ale ani žádným velkým úspěchem a plány na případné pokračování byly odloženy. Spielberg sice ještě letos v březnu tvrdil, že spolu s Jacksonem další film stále ještě plánují, podle magazínu Collider ho ale neuvidíme dřív než v roce 2021 ani za těch nejlepších podmínek.

7) Policajt v Beverly Hills

Série Policajt v Beverly Hills je mrtvá, vzkázal už v roce 2016 Eddie Murphy  . Nedivili bychom se, vzhledem k tomu, že od trojky uplynulo už skoro pětadvacet let. Ještě loni v září se ale objevila zpráva, že snímek přece jenom bude a že v něm Murphyho policajta uvidíme v mentorské roli. Od té doby je ale ticho, takže bychom na návrat této krimikomedie vůbec nesázeli.

BONUS) Halo

Halo je jedna z nejúspěšnějších videoherních značek v rukou Microsoftu, takže se ji softwarový gigant samozřejmě už několikrát pokoušel změnit i ve film. Za posledních deset let bylo s projektem spjato postupně hned několik slavných režisérů, až se před časem ukázalo, že místo celovečerního snímku vznikne seriál.

Produkovat by ho měl Steven Spielberg a kamery se rozjedou už letos na podzim. Zhruba za rok bychom se pak mohli dočkat premiéry prvních epizod. Občas má zkrátka i pobyt v pekle šťastný konec!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 211004

Volné pokračování Bratrstva neohrožených natočí režisér Bonda, kamery se rozjedou v březnu

12. 10. Aleš 683

Třetí díl Lovců pokladů vstupuje do předprodukce. Scénárista je na palubě

18. 1. Daniel 562

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 21501

Pán prstenů: Nadcházející seriál od Amazonu získal režiséra Jurského světa

4. 7. Aleš 463

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 91

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: